SLIM HDTV 1080i już w sprzedaży ! Kolejny przełom w HDTV

janunio

New member
Bez reklam
Co to jest tuner HDTV ?

Samsung dotrzymał słowa. W warszawskim Saturnie wykryłem, że znakomicie schowany stoi w kącie WS 32Z308P 32" SLIM CRT pierwszy HDTV 1080i. CENA REWELA: 3 999 zł.
To jest oferta dla wszystkich tych dla których LCD czy topowe plazmy są za drogie.
Ma input komponentowy !!! Głębokość tylko 39,9 cm.
Ciekawe jaka matryca tam siedzi. Zapytałem infolinię Samsunga. Szykują odpowiedź.
Wygląda, że rynek polski stał się dla koncernów równie ważny co i niemiecki, bo nowości mają u nas swoje premiery. Nareszcie !!! BRAWO ( nie dzwiwi, bo załamana gospodarka niemiec i polski sukces po wejści do unii przekładają się na na polski optymizm ( czytaj: branie kredytów) i skalę wydatków na towary konsumpcyjne.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hmmm może się przejade jak będe, żeby zobaczyć jak odbiera, a sygnał HD mają tam ??:> ostatnio jak byłem to tylko plakali ze oni nic nie mogą :?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest dużo do zbicia. Ale zainteresowanie telewizorami z tradycyjnym kineskopem maleje na rzecz LCD. Jak kupują 32 - to żeby był jak najtańszy. Ale masz rację dobrze ,że nasz rynek jest dostrzegany.
Samsung ma też telewizor trojkątny / który mieści się w rogu - nowość.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Jest wiedza z Korei prosto !!!
SLIM HDTV SAMSUNGA model WS 32Z308P współpracuje w trybie 1080i tylko z jakąś konsolą do gier X-box bo ona wyda 1080i po komponeńcie.
Żaden z DVD Samsunga nie ma obecnie takiej możliwości. Tylko w gniazdach DVI lub HDMI.
Ale ma być taki DVD player HD850.
To chyba jakieś jaja ?!?!?
Nie da się więc ocenić jak SAMSUNG WS 32Z308P robi HDTV 1080i.
Nie spotkałem nigdy karty graficznej z outputem komponentowym.
Dziwi także, że w tym modelu jest tylko jedo gniazdo do HD Video.
Brak wyobraźni ?
 

besson

New member
Mam problem z tym telewizorem o ile obraz z DVD po componencie jest super o tyle obraz z satelity (dekoder cyfrowy Ferguson 7018 + Cyfra i dobrze ustawiona antena, podłączenie przez Euro) jest jakąś porażką na starym 28" Philipsie mam lepszy obraz niż na tym Samsungu. Obraz jakby się lekko rozdwajał. Czy mogę robić coś źle czy obraz będzie taki kiepski. Proszę o pomoc może ktoś na tym forum używa tego telewizora i chciałby się podzielić swoimi refleksjami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiele osob skarży się na Samsunga.Widac pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.Wiele błędów zglaszają użytkownicy.
Lepiej dobrze sprawdzic chociaż egzemplarz. Inni producenci nie popelniają tak wiele błędów.
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
janunio napisał:
Ciekawe jaka matryca tam siedzi. Zapytałem infolinię Samsunga. Szykują odpowiedź.

He, he. Ciekawe co dopowiedzą.
W TV CRT nie ma żadnej matrycy. W uproszczeniu kineskop pokryty fosforem, działa elektronowe i elektronika, która tym steruje.

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hmmm :roll: można by sprawdzic czy Samsung nie wymaga mocniejszego sygnału, czyli ferguson może byc słabym ogniwem, jeżeli możesz spróbuj podłączyc inny tuner sat lub do innego tunera samsunga.
 

wikarynet

New member
1080i vs 1088i - już się pogubiłem !!!

Witam!
Mam drobne pytanie. Czy ktoś się przyjrzał w jaki sposób kineskop Samsunga wyświetla obraz? Odnoszę wrażenie, że występuje brak ostrości na rogach, również występują problemy ze zbieżnością kolorów. Dodatkowo pola boczne kineskopu oddają dosyć dziwne barwy – szczególnie widoczne przy białym tle. Dosyć poważne wady jak na kineskop.
Pozdrawiam!
 

pmcomp

New member
No cóż, praw fizyki nie da się tak łatwo przeskoczyć. Twórcy takich kineskopów mają nie lada problemy do rozwiązania. Np. krótsza droga dla elektronów (krótsza w porównaniu do tych "normalnych" kinoli), a do tego proporcje 16:9. A te elektrony lubia przecież latać jak chcą :D .

Tak, tak, a kasa zainwestowana w fabryki kineskopów musi się zwrócić. Dla mnie jest to technologia wprowadzana trochę na siłę, z chorobami wieku dziecięcego. Ja wolałbym normalny CTV ze szklanym kinolem 50". Wiem, potrzebny był by dźwig ale za to jaki obraz :D .

Pozdrawiam
 

tkv

New member
Niestety telewizor slim Samsunga zawiódł mnie na maxa, przyciemniony obraz na rogach, jesli właczymy funkcje OSD, to wygina sie obraz, w dodatku wczoraj nawalił mi obraz wyswietlany z satelity i z dvd.

Jest zielonkawy na wszystkich kanałach i jakby podwójny, podobny jak w Rubinie z lat 80-tych.

Jesli ktos wie co z tym zrobic prosze o kontakt.

mój mail tkvideo@wp.pl
 
Do góry