Ranking telewizorów plazmowych i LCD

JAREK

New member
Link do ciekawej stronki o HDTV

Szanowni koledzy i koleżanki. Zwracam się głównie do osób najbardziej znających temat HDTV. Czy istnieje możliwość sporządzenia przez Was szczególnego rankingu telewizorów. Wyobrażam sobie taki ranking jako zestawienie najlepszych odbiorników dostępnych w Polsce w dwóch głównych kategoriach
plazam i LCD, podkategoria to wielkość ekranu i może ceny?
Co by to dało? Otóż każdy kto wchodziłby na tą stronę miałby pełny
pogląd co do stuktury naszego rynku. Jeszcze jeden plus to fakt,że
niektórzy dealerzy opamiętaliby się z ustalaniem kosmicznych cen
na swoje produkty /szczególnie w Warszawie/ , a zwykli śmiertelnicy wiedzieliby gdzie można kupić nie będąc nabitym w butelkę. Taki ranking, żeby miał sens powinien być aktualizowny.
Może to głupi pomysł, ale widzę więcej plusów, niż minusów.
Proszę o komentaż. Pozdrawiam wszystkich.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wreszcie trochę HD TV w Warszawie

Hmmmm :roll: sporządzenie rankingu wg mnie jest dość subiektywne, dlatego istnieje forum, aby wypowiedziało się kilka osób na dany temat i np podpowiedziało ceny itp. Każdy szukający sprzętu ma własne preferencje a celem forum jest pomoc w doborze produktu właśnie do danych preferencji użytkownika.
 

JAREK

New member
Bardzo dziękuję za uwagi. Jednakże uważam, że wspomniany ranking byłby cenny dla wszystkich odwiedzających naszą stronę.
Byłby to jakiś punkt wyjścia. Widząc wyniki ankiety "Co wiesz o HDTV" około 50% ma średnie, albo raczej słabe pojęcie o temacie.
Natomiast, jest na forum tylko kilka osób, które doskonale się na tym znają. Ich znajomość tematu uprawniałaby do stworzenia takiego rankingu i z całą pewnością nie przekreślałoby to idei forum.
Ponadto, może by tak po prostu spróbować - a może chwyci?Jedyny problem jaki widzę, to aktualizacja.
Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ranking telewizorów

Test taki już przeprowadziłem. ale żeby nie zostać posądzonym o stronniczość wykonam to jeszcze raz z udziałem innych osób z branży . W poprzednim teście najlepiej wypadł LCD - TV JVC 32 C 50 , Loewe 32 Xelos oraz Sharp 26". Z TV plazmowych bezapelacyjnie nr.1 Pioneer , później JVC ,Panasonic i inni.
 
G

gracz

Guest
Obejrzałem te pokazy w Hali Urania w Olsztynie . Rzeczywiście rewelacja. Najlepiej wypada w Generalnej - JVC. Zadziwiłem się jakością - in minus Samsunga .
Extra jest obraz też z telewizji polskiej . JVC nie miał tu konkurencji. Niektórzy nie wierzą , że to LCd a nie wysokiej klasy CRT.
pozdrawiam
 

i.maliszewski

New member
kiki napisał:
Test taki już przeprowadziłem. ale żeby nie zostać posądzonym o stronniczość wykonam to jeszcze raz z udziałem innych osób z branży . W poprzednim teście najlepiej wypadł LCD - TV JVC 32 C 50 , Loewe 32 Xelos oraz Sharp 26". Z TV plazmowych bezapelacyjnie nr.1 Pioneer , później JVC ,Panasonic i inni.

... mam ogromną prośbę o przedstawienie aktualnej sytuacji w tym temacie,
lub wskazanie linka do takiego wątku

serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to że jesteście. :-D
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
i.maliszewski napisał:
... mam ogromną prośbę o przedstawienie aktualnej sytuacji w tym temacie,
lub wskazanie linka do takiego wątku

serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to że jesteście. :-D

Przyłączam się do prośby. Ja osobiście szukam czegoś do pokoju 23 m. Oglądanie z odległości 3-4 metry. Mam sygnał z kilkuletniego dekodera Cyfry. Najpierw myślałem o 32 calach, ale teraz raczej o 37. Oczywistym problemem jest kasa. Tym bardziej jednak chcę ją tak wydać, aby tego nie żałować. Myślę o granicy 4 tys. Chyba jednak na dobre 100 herców nie wystarczy. Może jednak jakieś modele za miesiąc, dwa bedą do wzięcia...
Liczę na Wasze typy. Jak kupię, to wypiję Wasze zdrowie...
 

siwy25

New member
Ranking

AKTUALIZACJA RANKINGU. POPIERAM!!!
Zamienił stryjek siekierkę na kijek bo raka miała i rdza ją zżerała!
WSZYSTKICH POZDRAWIAM.
 

i.maliszewski

New member
JAREK napisał:
Szanowni koledzy i koleżanki. Zwracam się głównie do osób najbardziej znających temat HDTV. Czy istnieje możliwość sporządzenia przez Was szczególnego rankingu telewizorów. Wyobrażam sobie taki ranking jako zestawienie najlepszych odbiorników dostępnych w Polsce w dwóch głównych kategoriach
plazam i LCD, podkategoria to wielkość ekranu i może ceny?
Co by to dało? Otóż każdy kto wchodziłby na tą stronę miałby pełny
pogląd co do stuktury naszego rynku. Jeszcze jeden plus to fakt,że
niektórzy dealerzy opamiętaliby się z ustalaniem kosmicznych cen
na swoje produkty /szczególnie w Warszawie/ , a zwykli śmiertelnicy wiedzieliby gdzie można kupić nie będąc nabitym w butelkę. Taki ranking, żeby miał sens powinien być aktualizowny.
Może to głupi pomysł, ale widzę więcej plusów, niż minusów.
Proszę o komentaż. Pozdrawiam wszystkich.


.. było by to wspaniałe posunięcie ze strony Waszego serwisu,
jako że na razie w tym temacie to wypowiada się w necie ino amatorszczyzna
nie dorastająca wam do pięt
.. taki fachowy ranking jest naprawdę tym czego brakuje we wszechobecnym zalewie reklamy.
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
co z rankingiem

Wracam do wątku po kilku tygodniach.
Czy coś się dzieje w sprawie rankingu?
Może forumowicze bardziej zdecydowanie poprą tę propozycję?
 

Pikom

New member
Popieram pomysł stworzenia profesjonalnego (przygotowywanego przez zawodowców) rankingu. Może być z podziałem na klasy wielkościowe (małe, średnie, duże) lub w klasach cenowych.
 
Do góry