HDTV a gry

k9

New member
witam wszystkich forumowiczów

ponieważ jestem nowy ,wybaczcie podstawowe błedy i brak wiedzy dotyczącej tematu

mam kilka pytan dotyczacych obrazu na odbiornikach hdtv (zamieżam takowy nabyć w najblizszym czasie (2-3miesiące)

pytania dotyczą głównie odpalania gier konsolowych ( PlayStation 2 i XBOX)

1. Czy ktoś już podłączał konsolę do telewizora HD ,jakie wrażenia,-
czy wystarczy zwykły kabel euro czy potrzebny jest component?
2. Spis gier obsługujacych wieksze rozdzielczosci jest na stronie
http://www.hdtvarcade.com dziwi mnie fakt ,że tak malo gier obsługuje format 720p i 1080i czyżby był on trudny do 'przeskalowania z rozdzielczosci 480i
3.gdzie jakosc obrazu jest lepsza w 720p czy 1080i ,zastanawia mnie to gdyz teoretycznie przy 720p jest jednoczesnie wyswietlana wieksza ilosc lini na raz,
4.Czy aby wyswietlic 720p konieczna jest rozdzielczosc televizora 1280*720? czyli taki np televizor sony KE-P42M1 (ma rozdzielczość 852*480) lub SONY KE-P42MRX1(1024*768)nie jest w stanie tego osiągnoc bez ''dopasowania-konwersji'' sygnalu ?
nie lepiej by bylo wyprodukowac np telewizor o rozdzielczosci 1280*720 i problem bylby rozwiązany?
5..Co wybrac Plasme czy tylna projekcja DLP ?
Bede odpalał głównie rozdzielczość 720p( w pazdzierniku nowy xbox obsługujący w pełni ten tryb)
zalezy mi głównie na grach video
czym sie różni tylna projekcj DLP od zwykłego DLP i od DLP LCD--tak pooznaczane byly telewizory w e wrocławskim MM
6. Czy mógłby mi ktoś podac minimalne odległości od ekranu przy oglądaniu hdtv przy których da się wytrzymać tj posiedziec 3-4 godzinki (i dbejmując wzrokiem ekran)np dla ekranu 37cali 2metry,dla 42 3metry,dla 50 4metry ponieważ musze dopasowac wielkosc ekranu do mojego (niezadużego) pomieszczenia

z góry dzięki za odpowiedż
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
witaj przybyszu :)


1. Im lepszym złączem podłączysz, tym lepszy obraz :p proste :)

2. Gra powinna być projektowana od początku pod system wysokiej rozdzielczości, żeby daćefekt, samo przeskalowanie nie wiele zmienia dlatego tak się dzieje. (nie słyszałem o grach na psx2 w HD)

3. Tutaj to można się sprzeczać i sprzeczać, jedni lubią masło inni margarynę, zasada jest też całkiem prosta, wyższa rozdzielczość tak - ale do dużych odbiorników!

4. Nie jest potrzebna taka rozdzielczość, ale napewno obraz będzie lepszy jak matryca będzie w takich samych proporcjach jak sygnał. ( Sony za mocne w te klocki nie jest :p )

5. DLP to jest tylna projekcja! MM - OSTATNIE MIEJSCE NA ZIEMI GDZIE BYM ROBIŁ ZAKUPY, ceny droższe nawet do 40%

A kwestia czy DLP czy PDP (plasma) to na oddzielny temat :) obie technologie mają plusy i minusy, także jak coś to załuż oddzielny temat :) i opisz czego oczekujesz od odbiornika.

6. Przy HDTV można "wytrzymać" dużo dłużej niż przy PAL'u, o ile wogóle można mówić o wytrzymywaniu? Obraz jest dużo ostrzejszy i wyraźniejszy przezco oczy się nie męczą tak bardzo jak przy PAL'u, można go spokojnie oglądaćz metra :) (to dla hardcorowców 8) ) nie ma jakiejś miary która mówi ile trzeba siedzieć od odbiornika, utarło się natomiast, że optimum to ok 2 przekątne.
 
Do góry