Test potrzebny LCD kontra Plazma

janunio

New member
Bez reklam
Full HD tylko dwa ekrany

To prośba do dealerów LOCO - Olsztyn.
Może uda Wam się zrobic test porównujący LCD i Plazmę.

Widzę to tak:
- dwa ekrany o tej samej przekątnej LCD i Plazma ustawione obok siebie
- sygnał HD podany taki sam na oba jednocześnie,
może to by obraz z komputera przez 2xDVI (źródło np. WMVHD albo przez Quali0TV na jeden da HDMI a na drugo DVI lub komponent jeżeli tak się da bo może jedno wyście blokowa pozostałe outputy)

Bardzo jestem ciekawy jakie będa wnioski z takiego testu.
Zdaję sobie sprawę z tego , że wnioski mogą byc na niekorzyśc Plazm i przez to utrudnic ewentualnie sprzedaż ale mimo wszystko to są jednak bardzo różne przedziały cenowe.
Niestety w "warszawce" nikt poważnie do HDTV nie podchodzi. Noe można bowiem doprosic się o prezentację nawet w przypadku gdy producent wyposażył sklep w HD Genarato (LG, SAGEM czy Pioneer).
Telewizory sa zwykle ustawione na odbiór TV1. Tragedia !!!

Janunio
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Temat już przerabialiśmy. Ale chcemy podejść do niego jeszcze raz . W porownaniach udział weżmie plazma Pioneer 50" PDP 505 , TV LCD Sharp 46" full hd, Plazma JVC Px 50 ,Panasonic 42 PA 50 , LCD 32 c 50 JVC, LCD 26 "LX1 Panasonic , LCD 26 " Sharp , Plazma LG 42" Plazma 42 " philips 9946, TV LCD 32 " Loewe, TV LCD Thomson 32" LB 120,TV LCD 32 " Samsung .
Z naszych obserwacji wynika dziwna rzecz. Otóż im dalej tym bardziej zanikają roznice jakości między plazmą a LCD. Co to oznacza ? Ano to ,żeby się cieszyć super jakością telewizji HDTV bardzo ważna jest odleglość między widzem a ekranem. Inaczej mówiąc im bliżej tym lepiej. Im dalej tym musi być większy ekram aby docenić wspaniałe walory wysokiej rozdzielczości.
Z naszych wielogodzinnych obserwacji wynikało ,że absolutnym mistrzem w plazmach był Pioneer. W tv LCD JVC .
Porównanie Plazm i LCD to sztuka sama w sobie. Rynek i tak podzieli się ekonomicznie. Tv LCD 46 " to koszt najniższy
25-30 tyś zł. Plazma to 10-15 tys czyli polowa.
Ale porównania dokonamy w towarzystwie kilku osób. Powiadomimy Cię o terminie. Ale postaram się zrobić taki pokaz w Warszawie.
Są trzy miejsca - Leclerc Bielany , Saysonic, Centra JVC - na Połczynskiej .
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Taki show w Warszawie to doskonały pomysł !!!! BRAWO


[1] Nie róbmy trików zwiazanych z "rasowaniem obrazu" przez rónże upscalery i inne tego typu wynalazki.

[2] Porównanie ma byc pomiędzy Full HD a więc 46" Samsung lub 45" Sharp. Oba po stronie LCD. Rozdzielczośco 1920 x 1080 konieczne.
Plazmy będzie więc łatwo dobrac do tego towarzystwa.

[3] Szczególnie starannie należy wybrac źródła obrazu. Do rzadkości należą jeszcze karty grafiki z dwoma outputami DVI. Ale są więc właśnie taki PC musi byc użyty w teście. Wiem, że to nie jest proste.
Reduktor na RGBHV / DVI nie ma sensu sprawdziłem to.

[4] Co pokazywac:

a) HD Forum lub HD-1, to proste bo wstarczą dwa tunery,
b) Jakiś program PC typu CAD (dla oceny prezentacyjnych walorów do biur projektowych itp. zasosowawań.
c) film WMVHD - mamy tego trochę
można też konfrontowac 1080i kontra 720p. Tu proponuję włoską komedię zrealizowaną na każdym etapie produkcji w systemie HD "Italian Job".
Jedzie do mnie podobna produkcja p.t. HD WINDOW HAWAII. Chętnie użyczę.

MIEJSCE AKCJI
Bardzo ważna sprawa.
Cel: pokazac, że Warszawa jest poza głównym nurtem i ośmieszyc miejscowych dealerów. Będzie to sukces Waszego ośrodka.
-
Są trzy miejsca - Leclerc Bielany , Saysonic, Centra JVC - na Połczynskiej .
pozdrawiam

Znam pierwsze dwa. Oba są za małe. JVC może się nie zgodzic na promowanie innych produktów a poza tym jest za daleko od centum.

Pomyślcie o którymś weekendaie w ARKADII Tam są zawsze tłumy. W każdy weekend to minimum 100 000 luda. Łatwo o promcję.
Dysponują ogromnymi przestrzeniami na promocje sobotnio-niedzielne. Mogę poszukac kontaktów bo coś chyba by się dało zrobic. Rozpoznam.

Dobrzy by wpuścic w to jeszcze Samsunga i Sharpa. Plazmowców wiem, że macie po swojej stronie.

UWAGA:
18 maja będzie konferencja i pokazy ws. KISS-a.
Może więc dogada się z nimi.
Organizator to chyba Verakomp. Centrala Kraków. Pan Marek Cieśla jest od KISS-a. tel.: 012 2525620 lub Pani Violetta Łada w Warszawie 022 88 648 000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomysl z Arkadią super.Nie wiem jakie są koszty. Ale my zapewnimy pelen sprzęt. Pogadam też w Samsungu / bylem na szkoleniu , więc poznałem produktowców, może się zgodzą / Sharpa dosteniemy innych też.
\Dzięki za info kissa , jutro przeprowadzimy rozmowy.Naszych fizyków zapytam o rozdzielacz sygnału HDMI lub DVI . Też odpowiem.
Info możemy puścić w Gazecie Wyborczej na całą stronę -mamy kotrakty. Do tak dużych pokazów potrzeba dużo miejsca i chyba koszty będą za wysokie. My robilismy to z jednym importerem . Ale też się zorientuję . Ale porównanie na pewno będzie w Olsztynie w całej okazalości.
 
Do góry