najnowsze plazmy i LCD

JAREK

New member
Szanowne koleżanki i koledzy. Po ostatnich targach w Hanoverze
cierpię na głód informacji na temat odbiorników HDTV. Czołowi producenci albo nabrali wody w usta, albo wsadzili głowę w piasek,
albo gaworzą o jakiś plazmach 80"-102". Może ktoś z was mógłby
powiedzieć co nas czeka w niedalekiej przyszłości w odniesieniu do mniejszych plazm. Bardzo interesują mnie te najwyższej klasy.
Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz pogrzebać na tym forum i na stronach portalu.
Znajdziesz mnóstwo opdpiwiedzi. Na Twoje pytanie można mówić godzinami .Jeśli zadasz bardziej szczegółowe pytanie odpowiem.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Troche zbyt ogólnikowe tak to możemy pogadać o świecie :lol: sprecyzuj swoje pytanie i napewno otrzymasz odpowiedź.
 

JAREK

New member
podlaczenia cyfrowe?

Najbardziej interesują mnie kwestie dot. najnowszych plazm 37"-42", o najwyższej możliwej rozdzielczości. Szczególnie zastanawia mnie cisza f-my PIONEER. Ponadto, nic nie wiadomo /przynajmniej mnie/ na temat nowości w w/w formatach o nowych produktach
f-my NEC, JVC, SAMSUNG. Oczywiście mówię o odbiornikach przystosowanych do odbioru HD.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy Fujitsu

Najlepszą zdecydowanie na rynku jest plazma Pioneera HD ready - czyli spełniająca wszystkie warunki .Teraz nowa extra cena 15999 przy 43 " Nec też za kilka wprowadza cena wyższa. JVC 24 px 50 - 14999 jest dostępna ,Panasonic 42 " cena ok. 14.000 czerwiec , Samsung nowa technologia - drugi kwartał - extra cena ma być . Wszystkie wyposażone w HDMI. Na razie mamy extra ceny .Jeśli będziesz bliżej zakupu daj znać .
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli chodzi o te 3, o które pytasz to mają one w swojej ofercie produkty HD ready lecz jeszcze pewnie nie zdążyli w Europie zalegalizować dla nich znaczka. JVC ma plazmę 42x50, NEC od 42 w górę modele XR i Samsung ma , jak będziech chciał sprawdze dokładnie modele.
 
G

gracz

Guest
co z dvd WMVHD ?

Poszło jak burza . Wszyscy prowadzają Plazmy z HDMI ale ceny - wysokie. Czkać czy kierować się złączem Komponenet. ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny już są absolutnie rewelacyjne. Bardzo dobra sprzedaż plazm Panasonica i JVC . Panasonic zagrał ostro na rynku ale JVC również. Ceny maja rewelacyjne. Teraz można poszaleć.
pozdrawiam
 

smuga

New member
Kino domowe Sharpa

Wszyscy mowią dokola o plazmach Pioneera. Ponieważ jestem zainteresowany zakupem poszedłaem do MM celem sprawdzenia własnych doznan. Okazało sie ,że nie mogę sprawdzić ponieważ nie maja w sprzedaży. Gdy zapytałem dlaczgo powiedziano mi ,że są słabe i ,że się wypalają. Zapytałem skąd mają taką wiedzę jeśli nie sprzedają . Pan coś bełkotał ,że trzy lata temu kolega kupił i że mu się wypaliła . Powiedziałem ,że przecież Pioneer ma przesuwny pixel i że nigdy nie spotkalem się nawet na rożnych forach intarnetowych z taką informacją . Pan w czerwonym powiedział mi ,że więcej mi nie udzieli na temat Pioneera informacji. Ale poleca telewizor Sony 50 " z tylną projekcją. Gdy zapytałem czy odbiera HDTV. Oczywiście ,że tak - potwierdził mi. Ale gdy spytałem jakim złączem - wymiękł . Ponieważ znalazlem Plazmę Pioneera w Innym sklepie doszedłem do wniosku , że MM nie jest sklepem gdzie dowiem się na nurtujące mnie pytania.
Znalazłem też mnostwo odpowiedzi w Waszym portalu .
Obejrzałem więc Plazmę Pioneera. I tak jak zachwalali Wasi forumowicze . Jest rewelacyjna. Ani kszty przesady. Obraz podawany był z HDTV i to na kliku plazmach tak ,że od razu widać było róznicę.
Pytanie moje to 50" czy nie za duża - siedzę 3- 4 metry przed ekranem. Kocham Kino . Czy bezpiecznie jest kupić przez internet ?
Proszę o radę .
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To z jakiej odległości chcesz oglądać ekran to wystarczy, że sprawdzisz choćby w tym sklepie co byłeś, jeżeli jakość obrazu i komfort Tobie odpowiada, to nie widze nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Co do bezpieczeństwa zakupów w sieci, wystarczy, że zamówisz towar za pobraniem i przed zapłatą sprawdzisz przesyłkę i się upewnisz czy to o to chodziło.
 

szmudi

New member
facet sie nieznal :)
co do wypalania sie :( to mial racje :( plazmowe ekrany maja jedenminus wypalja sie, no ale bezprzesady ze po 3 latach. pionner bez problemu przezyje 8 lat :). no a za tyle lat to juz nie raz zmienisz tv. ja uzywam 43 tej marki. pomimo ze w norwegii jest on owiele drozszy. 50.000 NOK. to i tak jest super sprzet :) najlepszy, ktory jest na rynku. problemem jest to ze programow niema :( jeszcze. no a w polsce jeszcze chyba z tym gorzej, z perspektywa tej telewizji HDTV. juz nie mowiac przynajmniej o cyfrowej :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
facet sie

Bylem świadkiem też takich śmiesznych rozmów. W Norwegii ruszy platforma HDTV jeszcze w tym roku. Mają podpisaną umowę z Primera - który rusza 1.X.2005 z trzema programami. Ale są też programy z satelity HD1 i HDforum. W sprzedaży już masz odtwarzacze WMVHD. Więc Twoja plazma wkrótce rozbłyśnie.
pozdrawiam
 

ketal

New member
A może zamiast LCD 32 Plazmę . Żeby tylko nie śnieżyła, a siedzę blisko odbiornika. Łaże i gapię się jak sroka w kość . Wszystkie mi się podobają .A jeszcze nie wiem czy plazma czy LCD. Myślę ,że to zakup na 10-15 lat . to co może plazma .Przepraszam że marudzę ale licze na Was.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaka jest ta Twoja odległość od odbiornika ? Bo to może być najważniejszy argument ?
 

levi

New member
Obejrzałem Panasonica 42 PV 500 - prezentuje się extra. Nowa matryca też się wyróżnia z daleka. ciakawe jak chodzi z HDMI - poszczali tylko po komponencie.Ale się wyróżniała. Szkoda ,że cena 14999 .Podobno to i tak extra cena . Super podstawka krecona.
pozdrawiam
 

smuga

New member
Jest duża różnica przy zakupie przez internet. Ale się zdecydowalem na 43 " FDE. Raz się żyje . Dzięki.
Opiszę wrażenia jak się nasycę .
 

jlesien

New member
Panasonic 500 rzeczywiście jest ciekawą propozycją, nieźle radzi sobie z nieznacznie gorszym sygnaem, jednak bezpośrednie porównanie z Pioneerem szczególnie przy podłączeniu dobrej jakości sygnału oraz przede wszystkim sygnału HD daje przewagę Pioneera. Cena podstawowego Pioneera na dzień dzisiejszy jest nawet nieznacznie niższa niż detal Panasonica 500. Ponadto Pioneer jest znacznie bardziej ergonomiczny
 

arty

New member
Widziałem plazmy Panasonic w Avansie po 4999 - 42 "PW 5 - az nie chcialem wierzyć - choć nie wiem bo kazali dokupić podstawkę i kino. Czy moge mieć nadzieję ,ż za rok Plazmy Panasonic 42" bedą po 2000 zł?
Może warto zaczekać ?
 

ketal

New member
Mimo wielu pozytywnych opinii na temat tv LCD JVC , postanowilem sam ba własne oczy dokonać własnej oceny LCD. Odwiedziłem MM i kilka sklepow ,prawie w każdym mówili co innego , nie wszyscy posiadali LCD. Ale jak postanowilem tak zrobiłem . Wszystkie starałem się oglądać z 2 metrów - jak w domu. Bardzo podobał mi się Panasonic, extra chodzi Loewe ,nic nie można zarzucić Sony , pięknie prezentował się Sharp.Ale podobnie jak prezentujący największe wrażenie wywarł JVC. Te kolory ,ten blękit ta ostrość . Ale cenę mieli 11.000 zł . W sklepie internetowym cena 7999.
Wybralem więc JVC. Przyjechał i jest piękny i dostojny,Na razie jest naszym najważniejszym gościem w domu. Ale odplaca wspaniałym obrazem.
pozdrawiam dzięki wszystkim za radę.
 

smuga

New member
Dzięki Wam i super osobom z tego forum - kupilem Pioneera. Znajomym odbiera mowę jak przychodzą w odwiedziny. Ja zresztą też jestem zachwycony jakością . Te wypowiedzi wlaścicieli nic a nic nie były przsadzone . Dokupiłem kino Harmana i jestem w raju. Będę wszystki polecał Wasze strony bo naprawdę warto. Widać u Was extra atmosferę i znajomość tematu. Bardziej interesowały mnie oceny użytkowe niż suche dane techniczne bo te są na stronach importera. Pismo jest cierpliwe. Ale Wasze uwagi były nieocenione . Jeszcze raz wielkie dzięki. Bedę zawsze do Was wracał.
 
Do góry