Dvd hdtv ?

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No cóż, po pierwsze istnieje kilka formatów kodowania HDTV standardowo używane przez nadawców MPEG2 (niedługo zastąpi go MPEG4) czy ostatnio coraz bardziej popularny wmvhd. W obecnej chwili żadne dvd nie jest w stanie uporać się z sygnałem MPEG2 w standardzie HDTV, różni się on od zwyklej płyty DVD ilością danych które trzeba przerobić na sekundę (bitrate) dopiero druga generacja DVD czyli blu-ray lub hd-dvd pozwoli nam na taka przyjemność dzięki innemu laserowi (niebieskiemu :). Natomiast wracając do innego typu kodowania czyli WMVHD można spotkać stacjonarne DVD które odtwarzają ten format lecz na razie są to głównie chińskie produkty o niskiej jakości wykonania i słabych parametrach obrazu.

Jeżeli chodzi o płytyt to można dostać je w sklepach internetowych choćby amazaon.com sprzedaje płyty w formacie WMVHD
 

biały

New member
Co to znaczy słabe parametry? A może w stosunku do starego sygnału to rewelcja ? Czy w Eurpoie nie można kupić odtwarzaczy i płyt ? Nie wiem jak się do tego dorwac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spójrz na wątek poniżej . Nie długo ukażą się odtwarzacze Kissa, tylko ciekawi mnie cena ? A płyty są już w sprzedaży. Możemy dla Ciebie zamowić.
 

media

New member
Jestem tu nowy.Może będę zadawał głupie pytania , ale czy w BeverlyHilss znajdę takie filny i czy moje poczciwe DVD JVC odtworzy te hdtv ?
 

antek

New member

Znalazlem DVD player ktory odtwarza chyba wszystkie formaty plikow obecnie dosteplne (lacznie z WMV HD) + ma 'wbudowany lacze do Wireless Internet'-

Link Theater model PC-P3LWG/DVD firmy BUFALLO

(opis szczegolow: http://www.computeruniverse.net/pdf/90139766.pdf po niemiecku
http://www.buffalotech.com/documents/pdf/LinkTheater_DS.pdf po angielsku -wersja modelu opisywanego to US)

-cena ~240 EUR na www.computeruniverse.net z Niemiec

Prosze o opinie znawcow forum HDTV czy jest sens kupowac ten produkt, czy jest cos lepszego na chwile obecna badz w krotkiej przyszlosci.. na blue ray chyba nie ma co czekac?

A
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W tym temacie mamy diametralną zmianę, o ile nie można było wcześniej odtworzyć z DVD sygnału HDTV o tyle po wejściu nowego formatu kompresji - WMVHD - będzie to możliwe w maju mają się pojawić na rynku pierwsze odtwarzacze DVD z możliwością odczytywania tego formatu (z plotek wynika, że format WMVHD może trafić do DVD następnej generacji)
 

biały

New member
Slyszałem ,że na dniach mają wejść do Polski Kissy WMVHD . Nareszcie rozwiąże mi się kilka problemów. Czy wiecie jaka będzie cena ?
 

pedro1

New member
A co sądzicie o odtwarzaczu dvd denon A1XV, może nie odtwarza pełnego hdtv, ale dzięki chipowi silicon optix potrafiącemu robić obliczenia na poziomie 1 tryliona operacji/sek :shock: odtwarza zwykłe dvd po przeskalowaniu w rozdzielczości 1280x720p i 1920x1080i i robi to prawdopodobnie z niesamowitą jakością. W większości czasopism zachodnich otrzymał ponad 100pkt na 100 możliwych. Może ktoś już sprawdzał jak się ten odtwarzacz sprawuje z plazmą np pioneera. Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
HDTV a gry

Skalowanie napewno poprawia obraz, lecz nie daje togo co daje HDTV,. Obraz nie będzie miał więcej szczegółów ani większej głębi, będzie ostrzejszy i bardziej wyraźny (tylko :). Jeżeli chodzi o samo dvd, jest ono dobrym produktem, jeżeli jednak masz ekran zdolny pokazać obraz HD to poczekaj chwile na jakieś dvd z WMVHD.
 

pmcomp

New member
Witam,

odtwarzaczy mogących odczytać materiał zapisany w HD w różnych foramatch (MPEG-2, MPEG-4, WMVHD) naliczyłem na rynku co najmniej 4. Na dzisiaj żaden nie jest dostępny w Polsce.

Najciekawiej wygląda długo zapowiadany KISS 600.
Dlaczego?
Ponieważ ma kilka cech wyróżniających go od konkurentów:
- wielokanałowe wyjście audio (5.1) co jest niezbedne dla materiału nagranego w WMVHD. Tam dźwięk jest kodowany przez Billa Gatesa czyli w WMA i żaden zewnętrzny amplituner tego nie zdekoduje.
- wyjście HDMi z przyczyn oczywistych
- teoretyczna możliwość odczytu H.264
- Nero Digital cokolwiek to znaczy.

Inne przydatne funkcje jak mozliwośćpodłaczenia do sieci (kabel lub WiFi), USB 2.0, standardowe wyjścia audio video z progresywnym componentem pomijam celowo bo to musi być w standardzie.

No i powinien czytać płyty z plikami o róznych rozszerzeniach w zależności od formatu kompresji oraz czytac napisy (też polskie) z DivX-ów XviD-ów a także z MPEG-2. Obawiam się, że z tym ostatnim będą największe kłopoty.

Pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrawiam
Piotr
 

jlesien

New member
Na dzień dzisiejszy w Polsce rzeczywiście nie kupimy odtwarzacza, odczytującego standard HDTV, zapraszam jednak do nas (profil) mamy w salonie odtwarzacz HVD oraz płytę zapisaną w HD, efekt jest naprawdę ciekawy, warto zobaczyć. Płyta zapisana jest w MPEG4
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od dawna posługujemy się VCR Victor /JVC/ z Japonii oraz komputerem i płytami HDTV plus tuner Quality TV /HDTV/ . Więc przy porownaniach staranniej obserwujemy odbiorniki, tym bardziej ,że dysponujemy rozdzielaczami sygnału HDTV.
Pozdrawiam
 
Do góry