Jaki tuner

fan

New member
Proszę o podanie jakie tunery do odbioru telewizji hdtv można zakupić w Polsce i gdzie. Jakie firmy są dobre .Na co zwrócić uwagę. Obejrzałem pokaz jaki był w Łodzi w sklepie. To jest to. Dzięki za sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z wiedzy jaką mam jedyne tunery są dostępne tylko w http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_69&products_id=593

Próbowałem dowiedzieć się w Humaksie , ale bez skutku. Humaks będzie głównym dostarczycielem tunerów HDTV dla pierwszej komercyjnaj stacji która rusza - 1 .X tego roku - Primere .Stacja nadawać będzie trzy odpłatne kanały. Jak widać wybór jest ubogi.Ważne ,żeby było miejsce /slot/ na kartę kodową. Mam nadzieję ,że większa konkurencja spowoduje spadek cen.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Istnieje sporo firm robiących takie tunery, lecz nie są jeszcze osiągalne, na polskim rynku. Sądze, że jest to jedynie kwestia czasu aby firmy jak Humax, Pace, Thomson, Philips i wiele innych wprowadziły produkty na rynki europejskie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Robią , ale zbyt w Europie był znikomy z powody małej ilości nadawanych programów. Niedługo to się zmieni. Do wyboru podobnie będzie jak w USA - kilkadziesiąt urządzeń.Niestety nie są dopasowane do systemu europejskiego. W przyszłym roku będzie kilka kanałów - sport ,wiadomości , koncerty, przyroda , mecze i wiele innych.
 

janunio

New member
Bez reklam
Mam taką karte i działa z polskim (!) softem SkyView obłędnie.
Nie dajcie sie wpuścic w maliny przez producentów. 249 zł rozwiązuje cały problem.

Janunio
 

janunio

New member
Bez reklam
kupcie za 249 zł SkyStar 2 HDTV ready !!!

To jest oczywiscie karta DVB do komputera PC i jest do kupienia w sieci sklepów VOBIS . Soft za darmo freeware w intenecie.
 

fan

New member
Tak ale zależy mi na tunerze satelitarnym , żebym mógł odbierać hdtv z różnych satelit. Janunio jakie programy odbierasz ?
 

janunio

New member
Bez reklam
ekran Samsung LW46G15W jedyny LCD TFT 46" matryca 1920

Kupiłem na Wolumenie taki konwerter ( na tym sie słabo znam) z dwoma głowicami ( muszą byc ich osie pod kontem 6' do siebie ) i miskę 90 cm i ustawiłem to na HotBirda. Teraz odbieram dwie satelity na jednym talerzu tj. Astrę o Hotbirda bez konieczności ruszania talerza.
Odbieram więc z Astry:
HD1
ProSieben HD
Astra Promo
zaś z HotBirda:
HD Forum
Nie stosuję żadnych wtyczek do dekodowania, bo nie wiem jak.
Dotyczy to HD1 który koduje się czasami wieczorem.
Jak wiadomo sygnał a Astry jest bardzo silny i dla tego trzeba kierowac talerz na Hotbirda i zezem
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie można porównywać tunera boxa do tunera w pc, bo jak doliczysz koszt pc, do tego czas na konfiguracje to wyjdzie na to samo albo drożej. To jest zupełnie inna sprawa dlatego nie powinno się porównywać ty 2 sposobów odbioru.
 

fan

New member
Chyba mnie przekonaliście .Jutro kupuję sprzęt .Podzielę się spostrzeżeniami .Dzieki za info. hey!
 

janunio

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
Nie można porównywać tunera boxa do tunera w pc, bo jak doliczysz koszt pc, do tego czas na konfiguracje to wyjdzie na to samo albo drożej. To jest zupełnie inna sprawa dlatego nie powinno się porównywać ty 2 sposobów odbioru.

Trudno mi zaakceptowac powyższy tekst.
Za 2300 zł kupisz super komta Pentium 3 Ghz, 120 GB twardy, 0,5GB ramu, dookólny dzwiek na płycie głównej, przyzwoita grafika ATI plus DVB karta SkyStar z pilotem.
Chwalony tuner nie jest przygotowany do obsługi strumienia MPEG 4 i za rok pójdzie do śmieci.
Taki PC-et jest zarazem DVD playerem / recorderem (100GB pojemnośc dysku).
Czy nie widzicie, że nadchodzi era kompów do obsługi wszelkich mediów ( jest już taki Samsung i kilka innych ) zaś Microsoft wypuszcza polską multimedialna wersję systemu Windows XP - Media Center
http://www.idg.pl/news/76388.html
A poczytajcie to bo to już jest fakt:
http://www.mavromatic.com/archives/000433
To jest właśnie przyszłośc i dobrze to czują chłopaki z Optimusa

Janunio
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oj, ja nie porównuję słuszności rozwiązań, bo wg mnie też komputer stanie się czymś co połączy rozwiązania, natomiast wiele osób nie chce gmerać w komputery z wielu powodów i chce mieć troche mniejsze pudło którego nie będzie musiał nic konfigurować ani nic.

P.S. poczekam aż tv będzie przez internet i wtedy wszystko pójdzie szybciej :D
 

góral

New member
Ciekawe czy na forum

Ja być W PoLska druga rok. Widziec w sapermarket nowa telewzja.U nas Wietman niema . Ale moja koleg ma extra ekrana Sony. duza , wielka . Ja byc studenta ale umiec pisac polski . W naszym kraj duzo czas jesce nie bedzie taka telewisja. Kolega nazywja mnie gorol - bo kochać Zakopane.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
zależy od tunera, większość tunerów posiada takie sloty, jak szukasz tunera do HDTV musisz zwrócic uwagę czy obsługuje system MPEG4 który w niedalekiej przyszłości zastąpi system MPEG2
 
Do góry