HP Pro Desk

MusiC

Member
Witam,
Postanowiłem zastąpić mój Zidoo X20Pro urządzeniem na windows 10. Zakupiłem po okazyjnej cenie HP Pro desk dokupiłem pamięci do 16GB dysk SSD 256GB na złączu M.2
Moje wymagania to atmos po hdmi oraz płynne odtwarzanie filmów w 4K.
Odtwarzacz Kodi ogarnia atmos ale obraz w 4K się zacina. Filmy mam na osobnym dysku 500GB SSD, co może być problemem że 4K zacina się ? Procesor Intel Core i5? Grafika Intel HD Graphics 530?
 

MusiC

Member
Problemem może być konfiguracja Kodi. Zrób test z innym odtwarzaczem, np. VLC lub Pot Player.

W każdym odtwarzaczu się obraz tnie , kupiłem przejściówkę Hama z Disply na hdmi niestety nic nie pomogło, Netflix-a nie mam , YT w 4K chodzi płynnie ale tutaj treści w porównaniu do filmu zajmującego ponad 60GB nie są dla mnie wyznacznikiem, obawiam się że niestety ale film za "ciężki" parametrowo jak na tę konfigurację PC, aczkolwiek androidowy zidoo odtwarzał wszystko.
 

MusiC

Member
W każdym odtwarzaczu się obraz tnie , kupiłem przejściówkę Hama z Disply na hdmi niestety nic nie pomogło, Netflix-a nie mam , YT w 4K chodzi płynnie ale tutaj treści w porównaniu do filmu zajmującego ponad 60GB nie są dla mnie wyznacznikiem, obawiam się że niestety ale film za "ciężki" parametrowo jak na tę konfigurację PC, aczkolwiek androidowy zidoo odtwarzał wszystko.

Mam jeszcze Mac-a Pro M1 z 2020 może z niego da się jakiś multimedia center stworzyć? Generalnie strasznie irytuje mnie Zidoo i Android razem wzięte :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,
Postanowiłem zastąpić mój Zidoo X20Pro urządzeniem na windows 10. co może być problemem że 4K zacina się ? Procesor Intel Core i5? Grafika Intel HD Graphics 530?

Bardzo prawdopodobne, że wąskim gardłem jest zintegrowana karta graficzna Intela. Jeżeli masz na płycie jakieś wolne złącze i możesz na próbę zamontować nową grafikę, to uczyń to.
 

MusiC

Member
Bardzo prawdopodobne, że wąskim gardłem jest zintegrowana karta graficzna Intela. Jeżeli masz na płycie jakieś wolne złącze i możesz na próbę zamontować nową grafikę, to uczyń to.

Postanowiłem że sprzedam Mini HP z dwoma dyskami SSD oraz 16GB RAM i zastąpię je :
Mini PC Chuwi CoreBox Core i5 16 GB 512 GB SSD.
Jest w nim lepsza grafika i złącze hdmi 2.0.

Jedyny "problem" to taki że oprócz zidoo muszę również wystawić HP mini :)
 

MusiC

Member
Bardzo prawdopodobne, że wąskim gardłem jest zintegrowana karta graficzna Intela. Jeżeli masz na płycie jakieś wolne złącze i możesz na próbę zamontować nową grafikę, to uczyń to.

Niestety do teraz nie udało się sprzedać moich urządzeń więc zastanawiam się nad zastosowaniem zewnętrznej karty graficznej, nie mam wolnych złącz niestety, czytałem o riser.

Czy taki+karta graficzna może rozwiązać problem?Jaka karta do tego? wymagania odtwarzanie 4K 60Hz

https://allegro.pl/oferta/riser-009s-gold-najnowszy-model-usb-3-0-pci-e-11094617317
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A mam takie pytania do Ciebie:
1. Co nie pasuje Ci w Twoim Zidoo?
2. Używasz Kodi, ale tylko do odtwarzania, czy też wykorzystujesz jego możliwości sieciowe?
Pytam bo używam Zidoo od dłuższego czasu i w obecnym modelu Z10 pro natywny odtwarzacz nie ma problemu z odtwarzaniem wszelkiej maści plików. Bardzo duży bitrate nie stanowi problemu, DV, HDR, dźwięk Atmos DTS-X - wszystko działa dobrze. Filmy wielkości 100 GB żaden problem. Do tego na bieżąco, często aktualizowane oprogramowanie.
Kodi, tutaj nie jest tak różowo, ale generalnie działa. Obecnie używam 19.4.
 

leszekgd

Member
Zgadzam się z @marciniozo. Twój Zidoo to zajebisty sprzęt. W tych czasach HTPC to nieporozumienie. Będziesz dokładał przejściówki, karty graficzne i zrobisz z tego potworka, który i tak nie dorówna Twojemu Zidoo.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry