Xiaomi TV Stick 4K

farben

Member
Jest już w sprzedaży nowy stick od Xiaomi ze wsaprciem dla 4K. W specyfikacji mamy też wsparcie dla Dolby Vision, Dolby Atmos i DTS-HD. Reszta specyfikacji poniżej. Cena na tę chwilę na znanym portalu aukcyjnym ok 339zl, nie znalazłem nigdzie indziej. Myślę że wraz ze wzrostem dostępności sticka cena powinna trochę spaść choć jak popatrzymy na standardowe ceny nowego sticka od Amazona czy chociażby Chromecast 4, nie wspominając już o wiekowym Mi Box to nie jest to cena zaporowa ;)

Po pierwszych testach wygląda na to, że jest lepszy od Fire Sticka 4K Max pod względem audio i video (Atmos 7.1 e-ac3, DV z plików mp4, DTS-HD).

Specyfikacja:
Nazwa produktu: Xiaomi Mi TV Stick 4K
Długość 106,8mm
Szerokość 29,4mm
Grubość 15,4mm
Ciężar 42,8g
Kolor Czarny
Rozdzielczość wyjściowa 4K
PROCESOR Czterordzeniowy Cortex-A35 S905y4
GPU Mali-G31 MP2
RAM 2GB
Magazyn 8GB
System operacyjny Android TV™ 11
Obsługuje Netflix, Amazon Prime Video i Youtube preinstalowane
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz, Bluetooth 5.0
Dekodery:
Dekoder wideo AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
Format wideo MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
Dekoder audio DTS HD, Dolby Atmos
Audio Format MP3, AAC, RM, FLAC
Dekoder obrazu JPG, BMP, GIF, PNG

Zawartość opakowania:
Xiaomi TV Stick 4K x 1
Pilot zdalnego sterowania x 1 (brak baterii w zestawie)
Zasilacz x 1
Instrukcja obsługi x 1
Przedłużacz HDMI x 1
 

andyd970

Member
Mogę już coś napisać bo dzisiaj odebrałem to cudo.
1. Jest problem z dźwiękiem DTS i DTS HD jak podłącze bezpośrednio do tv który obsługuje dźwięk DTS to jest tylko stereo , jak podłącze do amplitunera to daje DTS ale jakoś dziwnie .

DTS HD brak

2.Nie obsługuje dźwięku Dolby True HD z Atmosem
.

2.Nie czyta wszystkich plików mkv z Dolby Vision , pewnie zależy w jakim profilu jest kodowany plik mkv

4.Czyta dyski w formacie NTFS nawet 8 Tb bo taki posiadam przez taki adapter micro USB z zasilaniem jaki mam przy firesticku tv 4k max.

5.Czyta DD, DD+ z Atmosem
Obsługuje OTG sprawdziłem też adapter Lan USB 3.0 na chipsecie Ax88179 działa prędkość przesyłu to 360 Mb/s
Ogólnie działa porównywalnie szybko z chromecastem 4
 

farben

Member
U mnie nie ma problemu z DTS na TV, poprawnie rozpoznaje że to DTS.

Pliki z DTS-HD także są poprawnie odtwarzane.

Nie mam problemu z Dolby Vision, działa zarówno z mp4 jak i mkv. Wszystkie pliki testowe które posiadam działaj poprawnie w tym te których nie rozpoznaje 4K Max czy Shield.

Nie mam sprzętu żeby sprawdzić Dolby True HD, Plex mieli coś ale nie wypluwa informacji o konieczności transkodowania tak jak w 4K Max.

U mnie jest problem z HDMI, tzn przy zmianie ustawień wyświetlania w sticku zdarza się że pojawia się śnieg albo obraz zaczyna migać tak jakby tv nie mógł rozpoznać formatu.

Do odtwarzania używam Plex, materiał z własnego serwera NAS. Pliki z bitrate 67Mb/s działają płynnie po wifi.

Nie wiem czy tylko mi to przeszkadza ale przyzwyczaiłem się do małego pilota od 4K Max a ten to prawie jak pilot od TV :)

Interfejs działa mniej płynnie niż na 4K Max, zdarzają się przycinki. Chyba że to pilot nie nadąrza bo zdarza się że kilkukrotne naciśnięcie w górę lub w dół sprawie że przeskakuje od razu o 2 pozycje tak jakby jedna animacja wycięta :) Oby nie miał tej samej choroby co MiBox przy wybudzaniu...

DV i DA działa zarówno w Netflix jak i PrimeVideo. W Prime działa też HDR10+.

Niestety Player.pl nie rozpoznaje urządzenia jako 4K i nie daje dostępu do treści 4K. 4K Max nie ma z tym problemu.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Ciężko powiedzieć bo TV nie pokazuje nic więcej poza sygnałem DTS.

Zauważyłem że nie ma nigdzie opcji Automatic Frame Rate switch. Czyli materiał jest wyświetlany tak jak ustawimy to na stałe a nie tak jak jest przygotowany. Tutaj 4K Max wygrywa.
 

andyd970

Member
To czemu piszesz że pliki DTS HD są poprawnie odtwarzane?
Odtwarzane są ale jako zwykły DTS , po prostu ten stick wyciąga rdzeń zwykłego DTS z pliku DTS HD i go odtwarza , pełnej nieskompresowanej ścieżki DTS HD niestety nie przesyła do amplitunera.
 

farben

Member
Plex w każdym przypadku gdy sprzęt czegoś nie obsługiwał to próbował to transkodować. Tu idzie direct. Druga sprawa Xiaomi umieścił logo DTS HD a nie DTS, nie sądzę by zrobili to tylko po to żeby było bo nie jest to darmowe :)

Masz też 4K Max czy tylko ja mam wrażenie że 4K Max jest głośniejszy? Poziom głośności w tv jest taki sam a Xiaomi gra ciszej...
 

andyd970

Member
Firestick jest głośniejszy faktycznie , dźwięk jest bardziej j wyraźny, a co do tego DTS HD to niestety ewidentnie nie przesyła nieskompresowanego dźwięku do amplitunera , gdyby tak było od razu bym miał napis w amplitunerze że taki dźwięk dostaje, a to że niby jest obsługa DTS HD polega na wyciągnięciu rdzenia zwykłego DTS i przesyłaniu do amplitunera co nie ma nic wspólnego z pełnym DTS HD .
Amplituner nie oszukuje jak dostanie dźwięk DTS HD Master Lub DTS -X to od razu to pokazuje a tu jest pupa, to samo zresztą robi firestick 4k max też przez Kodi odczyta dźwięk DTS HD ale wyśle tylko jako zwykły DTS do amplitunera
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mogę już coś napisać bo dzisiaj odebrałem to cudo.
4.Czyta dyski w formacie NTFS nawet 8 Tb bo taki posiadam przez taki adapter micro USB z zasilaniem jaki mam przy firesticku tv 4k max.

Tu mnie zainteresowałeś... Żona używa na swoim TV Chromecasta 4 do serwisów streamingowych i zewnętrznego TV boxa do odtwarzania filmów z HDD USB. Może dałoby się zespolić wszystkie funkcje w jednym urzędzeniu, czyli w tym przypadku Xiaomi. Mógłbyś zrobić jakiś test odtwarzania plików, np. korzystając ze znanych testowych Jellyfisch. Są tutaj: https://jell.yfish.us
Oczywiście chodzi o te "cięższe" - od 100Mbps, Level 5.0.
 

andyd970

Member
Te pliki czyta bez problemu , kłopot zaczyna się z plikami mkv z Dolby Vision niektórych nie czyta , na 50 filmów mkv z Dolby Vision jakie mam nie przeczytał mi chyba 11 to pewnie zależy od tego w jakim profilu jest kodowany plik mkv z Dolby Vision.Tak jak napisałem mimo dumnego napisy DTS HD niestety wyciąga tyłka rdzeń czystego DTS 5.1 i taki przesyła , DTS HD Master i DTS X nie przesyła, Dolby True HD z Atmosem też nici.
Dyski NTFS czyta bez problemu , playery od razu widzą także podpięty dysk z filmami .
Sprawdziłem na dysku ,8Tb łyka bez zająknięcia .
Po wifi ma problemy z odtwarzaem dużych plików mkv zaczyna buforować i klatkowac , podpięcie adaptera Lan USB 3 na chipie AX88179 rozwiązuje problem .
Największe pliki jakie mam to Władca pierścieni mają po 137 GB przez adapter Lan USB po sieci odtwarza bez problemu po wifi już nie daje rady zaczyna się czkawka i buforowanie.
Brak też tak jak w Chromecascie 4 automatycznego dopasowania klatek do wyświetlanego materiału , ogólnie całkiem fajny stick jak dopracują soft to jest zdecydowanie lepszy niż Chromecast 4.
Już sama obsługa Otg i dysków NTFS robi swoje i nie trzeba kupować zgodnego huba USB z Lanem za 130 czy 150 starczy taki kabelek za dychę jaki mam przy firesticku 4k max żeby podłączyć dysk lub adapter Lan.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Nie wiem na ile to problem sticka a ile wina Android 11 ale nie ma dostępu do katalogu Android/Data. Chciałem dograć parę plików do Kodi i niestety nie da się...

Kodi odtwarza testowy jellyfish do 110Mb w HD hevc jak i h264 po wifi z NASa, przy 120Mb widać już spowolnienie.

Kodi 19.3 nie rozpoznaje DV w plikach mkv i nie działa również AFR.
 

farben

Member
Z waszych opisów urzadzenie wyglada na bardzo interesujące.
Próbował ktoś odpalic Playera 4k przez wtyczkę Kodi ?
Próbował ktoś zainstalować Kodi Nexusa od Mavena i wtedy odpalać DV w mkv ?
Probował ktoś wymusic oryginalny frame rate przez Kodi ?
Próbował ktoś wymusić oryginalny frame rate dla Netfliksa tą apką https://play.google.com/store/apps/details?id=samuelpalmer.ratesync ?
1. Działa 4K we wtyczce Player do Kodi.
2. Miałem jakąś wersję K19 ze wsparciem dla DV, tu działa DV zarówno dla mp4 jak i mkv.
3. AFR w tej wersji Kodi nie działa.
4. Ta jak i inne apki tego typu z Play Store nie działają. Ta woła że działa tylko na NVIDIA Shield. TVHZ pokazuje dostępne tylko 60. Dziwne bo podobno AFR od A11 miało być wbudowane w android. Whitelist to standard dla amlogic czyli tylko 1920x1080p

Działa Atmos w tej wersji Kodi tylko dla DD+.

Plex moim zdaniem działa tu lepiej od Kodi.

Ogólnie za tę cenę można mieć 2 sticki Amazona w promocji gdzie AFR będzie działało dla większości materiałów :)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
1. Działa 4K we wtyczce Player do Kodi.
2. Miałem jakąś wersję K19 ze wsparciem dla DV, tu działa DV zarówno dla mp4 jak i mkv.
3. AFR w tej wersji Kodi nie działa.
4. Ta jak i inne apki tego typu z Play Store nie działają. Ta woła że działa tylko na NVIDIA Shield. TVHZ pokazuje dostępne tylko 60. Dziwne bo podobno AFR od A11 miało być wbudowane w android. Whitelist to standard dla amlogic czyli tylko 1920x1080p

Działa Atmos w tej wersji Kodi tylko dla DD+.

Plex moim zdaniem działa tu lepiej od Kodi.

Ogólnie za tę cenę można mieć 2 sticki Amazona w promocji gdzie AFR będzie działało dla większości materiałów :)

2- Wersje Kodi ze wsparciem dla DV w mkv ze streamu są tylko dwie : Mavena i Fandangosa .
3- W obydwu tych wersjach AFR działa i jeśli któraś z nich będzie zainstalowana na tym sticku to przepuszczenie sygnału w oryginalnym formacie również musi byc możliwe bo niby dlaczego nie ?!
Możesz podac swoje ustawienia systemowe wyświetlacza ?
4-Mozna sie było tego spodziewać.Nawet na Nvidii tego typu apki działają róznie i jedynie ta podana przeze mnie sprawdza się i wyłącznie dla Netfliksa.

Atmos bedzie działał tylko dla DD+ ,co jest oczywiste bo żadne z tego typu urządzeń nie prześle kompresji bezstratnej.
Plex to na dzień dzisiejszy przeżytek, owszem w sieci domowej może się sprawdzać jednak przy obecnych standardach prędkości łączy internetowych i cenach usług hostingowych targanie torrentów a potem przepychanie ich przez sieć lokalną to działania muzealne kultywowane przez dinozaury.:-D

Xiaomi stick ma tą zaletę ,że czyta dyski ntfs ,jesli jednak nie da się na nim wymusić przesyłu materiału ze streamu w oryginalnym formacie choćby przez Kodi to jest to moim zdaniem wada całkowicie go dyskwalifikująca.Fire stick radzi sobie z tym bezproblemowo a brak obsługi ntfs można rozwiazać chocby wspomnianym Pleksem.
 

farben

Member
Nie pamiętam skąd mam tą wersję z DV, wydaje mi się że forum Kodi.

AFR w tych wersjach które miałem nie działa bo nie. Nie wiem może jakiś bug, który Xiaomi musi poprawić.

Najpierw piszesz że Plex to przeżytek a potem o targaniu dysków do sticka, zdecyduj się co jest przeżytkiem :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na forum Kodi dostępna jest kompilacja Fandangosa , w której przy odpowiednich ustawieniach systemowych mozna wymusić przesył oryginalnego formatu.
Nadal twierdze ,że Plex to przeżytek choćby z racji braku obsługi DV mkv jeżeli jednak komuś niezbędny jest dostęp do dysku ntfs to jest to jakieś rozwiązanie , oczywiscie może to również uzyskać poprzez Kodi lub Emby.Plex podałem jedynie jako przykładowe rozwiązanie.
 

farben

Member
Plex odtwarzał DV w mkv i mp4, w przeciwieństwie do Fire Sticka 4K Max którego posiadam na stałe.

Nie wiem czyja to wersja Kodi była, ważne że działało DV prócz AFR. Nie da się tego w żaden sposób wymusić, żaden player tego nie wymusi, jedyna możliwość to ręczna zmiana w ustawieniach sticka.

Tak czy siak uznałem że cena nie adekwatna do tego co oferuje, w dodatku nie nadaje się do okazjonalnego pogrania na GeForceNow bo obraz łapie freez przy spadku przepływności wifi i pomaga tylko restart GFN. Nie ma tego problemu na Firesticku 4K Max.
 

lopii

New member
Xiaomi stick TV - wyłączający się pilot

Witam. Kupiłam stick TV od Xiaomi, wszystko super działa, nic nie przycina, pilot reaguje bez problemu, mimo że urządzenie jest schowane z tyłu telewizora. Problem pojawia się gdy ogladam serial na np. player lub HBO go przez ok.2h pilot rozłącza się i nie reaguje żaden przycisk. Pomaga jedynie wyłączenie z prądu i wtedy trzeba sparowac pilota od nowa. ktoś może miał taki problem i wie jak go rozwiązać ?
 

Mariu

Member
Fajnie że wspiera av1. Wogole dziwne że Chromecast 4 tego nie ma skoro to Google wymusza żeby wzytsko co nowet obsługiwało ten kodek.
Jak Mi stick 4k dostanie android 12 to AFR będzie działać ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 
Do góry