Xiaomi TV Stick 4K

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi o ile nadaje się jako tako do oglądania materiałów lokalnych to do serwisów streamingowych omijalbym szerokim łukiem, więcej tam problemów i ograniczeń. Bez sensu jeśli mamy natywne aplikacja na ATV.

W przypadku platform ,które podałem to nie tylko nie ma problemów i ograniczen ale wręcz te ograniczenia w szczególnych przypadkach znikają (np. przez apkę nie ma Atmosa a przez wtyczkę jest).
Na razie w przypadku oryginalnych aplikacji macie problem nie tylko z dzwiekiem wielokanałowym ale nawet z HDR.
Wiec nie wiem co jest bardziej bezsensowne- próbowanie innych rozwiązań czy czekanie na support Xiaomi.
 

andyd970

Member
Co wy tu wypisujcie jaki problem ma stick z HDR na natywnych aplikacjach bo ja takiego nie mam, jedyny problem to w aplikacji Disney+ że jest dźwięk tylko stereo.Reszta apek działa bez problemu z HDR i Dolby Vision i Atmosem
 

farben

Member
W przypadku platform ,które podałem to nie tylko nie ma problemów i ograniczen ale wręcz te ograniczenia w szczególnych przypadkach znikają (np. przez apkę nie ma Atmosa a przez wtyczkę jest).
Na razie w przypadku oryginalnych aplikacji macie problem nie tylko z dzwiekiem wielokanałowym ale nawet z HDR.
Wiec nie wiem co jest bardziej bezsensowne- próbowanie innych rozwiązań czy czekanie na support Xiaomi.

Odtwórz w takim razie Prime Video w 4K we wtyczce do Kodi.

Co wy tu wypisujcie jaki problem ma stick z HDR na natywnych aplikacjach bo ja takiego nie mam, jedyny problem to w aplikacji Disney+ że jest dźwięk tylko stereo.Reszta apek działa bez problemu z HDR i Dolby Vision i Atmosem

Zapytałem tylko czy działa innym HDR bo u mnie nie działa. Prime Video/YouTube odtwarza material z HDR a tv odtwarza jako SDR, nie ma też powiadomienia w tv o HDR. Stąd chciałem zasięgnąć informacji czy mam wadliwy stick czy jest to problem globalny.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Odtwórz w takim razie Prime Video w 4K we wtyczce do Kodi.
.

Bez problemu ! Od czasu ostatniej aktualizacji w połowie lipca , wtyczka Prime Video z repo Sandmana działa w 4k z DV.
Mam subskrycję Prime i od 2 tygodni korzystam właśnie z tej wtyczki.
 

andyd970

Member
Zapytałem tylko czy działa innym HDR bo u mnie nie działa. Prime Video/YouTube odtwarza material z HDR a tv odtwarza jako SDR, nie ma też powiadomienia w tv o HDR. Stąd chciałem zasięgnąć informacji czy mam wadliwy stick czy jest to problem globalny.[/QUOTE]


Masz źle ustawionego sticka, trzeba ustawić automatyczne dopasowanie treści i source video nie sink video.
 

andyd970

Member
@farben masz tak ustawione jak na tym zdjęciu?Przy takim ustawieniu odczytuje bez problemu HDR10, HDR10+,HLG i Dolby Vision.W aplikacji Apple tv też działa bez problemu dolby Vision i Atmos
 

Attachments

  • IMG_20220806_224243.jpg
    IMG_20220806_224243.jpg
    485,9 KB · Wyś: 337
Ostatnia edycja:

farben

Member
Dziwny to jest sprzęt, okazuje się że nie potrzebnie reklamowałem go bo dostałem nowy i zachowywał się dokładnie tak samo czyli brak HDR, dopiero po przestawieniu ustawień tak jak na zdjęciu HDR rozpoznaje normalnie... Tak czy siak dzięki.
 

Tombstone

New member
Witam,
Od niedawna stałem się posiadaczem sticka 4k od xiaomi. Podpięty został pod oleda B6 z 2016 co by odmłodzić trochę staruszka, no i wszystko fajnie tyle, że występuje problem z hdr a właściwie jego brakiem. Sytuacja podobna jak u kolegi @farben powyżej.
Sprawdzalem materiały hdr na youtube i o ile w samym materiale mam do wyboru hdr w róznych rozdzielczościach tak tv go nie wykrywa. Następnie testowałem aplikację prime i serial Reacher. Na apce wbudowanej od LG hdr jest wykrywany, na sticku nie.
Po sieci, przez synology, sytuacja identyczna. Na apce od LG materiał z hdr działa, przez sticka nie (testowalem na playerach nova, vlc, mx player).
Sytuacja z hdr HLG identyczna jak w poprzednich przypadkach, na sticku nie działa.
Zaznacze jeszcze z dolby vision działa bez problemu zarówno na platformach streamingowych jak i w plikach mkv.
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga chociaż podczas konfiguracji raz jedyny zaświeciła mi się ikonka z hdr w prawym górnym rogu, później przeskoczyło na dolby vision i tak już zostało. W opcjach znaznaczam żeby dostosowywało profile do wyświetlanego źródła bo w innym wypadku mam wymuszony dolby vision.

Sugestie jak to naprawić mile widziane. Może tez ma ktoś tego sticka podpietego pod lg.
 

andyd970

Member
Kolego przeczytaj posty , masz podane ustawienia na zdjęciu , zrób tak i wszystko będzie działać ile razy mam to powtarzać ,
Kolega @farben też twierdził że HDR nie działa i bez sensu reklamował sticka ,jak sam napisał, dopiero po zastosowaniu ustawień z mojego zdjęcia wszystko działa dobrze .
 

Tombstone

New member
Kolego, tak wyobraź sobie, że zadałem sobie tyle trudu i przeczytałem ten wątek zanim tu napisałem. Poza rozdzielczością, która u mnie jest 1080p 60Hz wszystko z automatu ustawiło tak samo.

PS. Wykluczam awarie sticka ponieważ podłączyłem go pod drugi tv (sony) i tam działa.
 

andyd970

Member
To w takim razie twój tv oled nie daje sygnału stickowi że obsługuje Hdr nie ma innego wytlumaczenia.
Ten twój oled to jest tylko 1080p 60hz tak?
Jak masz tak ustawione jak na moim zdjęciu i nie działa to jest wina telewizora.
 

Tombstone

New member
Oled jest 4k i mogę wymusić na sticku ustawienie 4k 30Hz (4k 60 nie ma do wyboru) ale to tylko rozdzielczość i kompletnie nic w zakresie wyświetlania treści hdr nie zmienia.
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Chciałbym zakupić sticka do projektora, ale warunkiem jest bezproblemowa możliwość przesyłania dźwięku do aplitunera Yamaha.
Czy ktoś z was sparował i sprawdal działanie dźwięku po bt?
Na box mi były problemy podczas przesyłania dźwięku rwal obraz i inne kwiatki.
 

Aerofan

Member
Chciałbym zakupić sticka do projektora, ale warunkiem jest bezproblemowa możliwość przesyłania dźwięku do aplitunera Yamaha.
Czy ktoś z was sparował i sprawdal działanie dźwięku po bt?
Na box mi były problemy podczas przesyłania dźwięku rwal obraz i inne kwiatki.

Trochę czasu minęło, ale odpowiem. Dźwięk jest OK, nic nie rwie i nie ma opóźnienia. Natomiast mam problem, bo jak sparuję z moim odbiornikiem BT, to po ponownym uruchomieniu nie łączy się automatycznie i muszę jeszcze raz parować w ustawieniach BT w Sticku. Ktoś miał z tym problem ?
 

Aerofan

Member
Chciałbym zakupić sticka do projektora, ale warunkiem jest bezproblemowa możliwość przesyłania dźwięku do aplitunera Yamaha.
Czy ktoś z was sparował i sprawdal działanie dźwięku po bt?
Na box mi były problemy podczas przesyłania dźwięku rwal obraz i inne kwiatki.
Jednak zweryfikuję trochę swoją odpowiedź. Po dłuższym obcowaniu z Mi Stick 4K zauważyłem, że nieraz pojawia się opóźnienie dźwięku po BT (niestety moja Yamaha ma BT tylko 2.1) i nieraz zrywa połączenie. Kupiłem na próbę Realme TV Google Stick 4K i jest pod tym względem lepiej, więc do projektowa zostawiam Realme, a Xiaomi wędruje do telewizora w drugim pomieszczeniu.
 
Do góry