Xiaomi TV Stick 4K

andyd970

Member
AFR działa przez najnowsza wersje tvQuick Actions, dodam jeszcze że stick nie łyka plików Dolby Vision mkv kodowanych w profilu 7, profile 5 i 8 działają bez problemu, brak też dźwięku DTS HD mimo dumnego napisy o obsłudze , wyciąga i przekazuje tylko rdzeń zwykłego DTS 5.1 i DTS ES Matrix.
 
Ostatnia edycja:

Wacholek

New member
Witam,
Wczoraj stałem się "dumnym" posiadaczem tego Stick'a. Niestety tylko "dumnym" gdyż mam z nim jeden ale dość znaczący problem.

Mój telewizor nie obsługuję DTS więc Stick jest wpięty bezpośrednio w Onkyo NR-905.
I tu się zaczynają problemy. Mam kilka filmów MKV ze ścieżką zarówno DTS 5.1 jak i DTS-HD 7.1 i w żadnym z tych przypadków nie mogę zmusić Stick'a do wyrzucenia tego dźwięku do ampli.
Bez problemu przesyła DD i DD+. Filmy próbowałem odtwarzać na wbudowanym playerze, VLC oraz KODI. Ustawienia audio systemowe ustawione na auto i na pełny przestrzenny - ten sam efekt. W KODI włączone przekazywanie audio - wszystkie ustawienia dają ten sam efekt. Te same filmy puszczone z komputera prawidłowo są rozpoznawane i dekodowane przez ampli.

Zainstalowane aktualne wersje player'ów i systemu.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc bo właściwie tylko tego brakuje mi w tym sprzęcie.
 

andyd970

Member
O DTS HD 7.1 to zapomnij jedyne co to można uzyskać zwykły DTS 5.1, trzeba w ustawieniach sticka w polu wyświetlacz i dźwięk zamiast automatyczne wykrywanie zrobić przekazywanie dźwięku.Mimo dumnego napisy DTS HD na ekranie uruchamiania i specyfikacji brak tego.Nuestety oprogramowanie jest na to chwilę trochę niedopracowane, .
Jeszcze dwa błędy mogę podać
1. Stick nie obsługuje plików mkv Dolby Vision kodowanych w profilu 7
2.Brak AFR ale to można obejsc programem tvQuick Actions
 
Ostatnia edycja:

Wacholek

New member
O DTS HD 7.1 to zapomnij jedyne co to można uzyskać zwykły DTS 5.1, trzeba w ustawieniach sticka w polu wyświetlacz i dźwięk zamiast automatyczne wykrywanie zrobić przekazywanie dźwięku.Mimo dumnego napisy DTS HD na ekranie uruchamia i e specyfikacji brak tego.Nuestety oprogramowanie jest na to chwilę trochę niedopracowane, .
Jeszcze dwa błędy mogę podać
1. Stick nie obsługuje plików mkv Dolby Vision kodowanych w profilu 7
2.Brak AFR ale to można obejsc programem tvQuick Actions

Wiadomo, że mogę zapomnieć o 7.1 ale nawet zwykły i to w kilku wersjach nie idzie.
Jak wcześniej pisałem ustawiałem w opcjach wszystkie 3 tryby dla testów. W trybie auto właściwie wszystko jest w DD+ nawet filmy kodowane w zwykłym DD. W trybie przekazywania tam gdzie jest DD jest DD a tam gdzie DD+ jest DD+ ale w żadnym trybie nie ma DTS.
Poza tym czy nie ma może jakiegoś plugina do KODI by z AAC 5.1 robiło DD5.1? Niestety cześć filmów mam w AAC i tu również są tylko 2 kanały.
 

Wacholek

New member
Programik za 10 złotych się przydaje, a poza tym jego autor mieszka w Kijowie, więc w obecnej sytuacji trzeba go wspomóc.

Trzeba przyznać, że programik ciekawy. Wieczorem będę testował.

Co do mojego problemu udało mi się go jakoś obejść ale wiem już gdzie jest problem.

Z jakiegoś powodu EDID mojego TX-NR905 raportuje jedynie LPCM 2ch, DD i DD+.
Na PC można to obejść ale Xiaomi Stick jest niestety nie ugięty. Z resztą jest to wyraźnie napisane. Będzie przekierowanie dźwięku jeżeli urządzenie odbiorcze będzie kompatybilne. A nie jest bo tak "mówi" EDID.

Obszedłem to w ten sposób, że w KODI wyłączyłem wszystkie bitstream'y z wyjątkiem DD i DD+ oraz włączyłem transkodowanie. W efekcie DD jest transmitowany prawidłowo a wszystkie DTS'y w tym DTS-HD oraz Dolby TrueHD są transkodowane do DD. Dział to również z kodekiem AAC.
Natomiast gdy w ustawianiach systemowych ustawimy auto a nie przekierowanie wszystkie ścieżki są transkodowane do DD+ a nie do DD. Poza tym funkcjonalność taka sama.

Obecnie szukam rozwiązania jak edytować EDID w moim Onkyo bo to jedyne wyjście by wszystko śmigało bez problemów.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy komuś udało się uruchomić obsługę sticka pilotem telewizyjnym po podłączeniu urządzenia do jakiegoś Samsunga?
 

online_Cda

New member
Wiadomo, że mogę zapomnieć o 7.1 ale nawet zwykły i to w kilku wersjach nie idzie dziewczyny z dubaju cda.
Jak wcześniej pisałem ustawiałem w opcjach wszystkie 3 tryby dla testów. W trybie auto właściwie wszystko jest w DD+ nawet filmy kodowane w zwykłym DD. W trybie przekazywania tam gdzie jest DD jest DD a tam gdzie DD+ jest DD+ ale w żadnym trybie nie ma DTS.
Poza tym czy nie ma może jakiegoś plugina do KODI by z AAC 5.1 robiło DD5.1? Niestety cześć filmów mam w AAC i tu również są tylko 2 kanały.

Cześć. Sprawdziłeś może czy filmy ACC mają na pewno 2 kanały? Bo w moim przypadku jest to jeden kanał albo ja coś powaliłem. :?
 
Ostatnia edycja:

Gorbi

Member
Mam jedno pytanie, stick powinien we własnym zakresie odtwarzać filmy w jakości DV np na Netflix.
Bo trochę bez sensu by było aby TV musiał mieć obsługę takiego formatu no ale może się mylę.
Nie mogłem w ustawieniach tego nigdzie znaleźć.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Żeby odpaliło DV wszystkie urządzenia w łańcuchu muszą być z tym formatem kompatybilne.
 

B0BITOS

New member
Te pliki czyta bez problemu , kłopot zaczyna się z plikami mkv z Dolby Vision niektórych nie czyta , na 50 filmów mkv z Dolby Vision jakie mam nie przeczytał mi chyba 11 to pewnie zależy od tego w jakim profilu jest kodowany plik mkv z Dolby Vision.Tak jak napisałem mimo dumnego napisy DTS HD niestety wyciąga tyłka rdzeń czystego DTS 5.1 i taki przesyła , DTS HD Master i DTS X nie przesyła, Dolby True HD z Atmosem też nici.
Dyski NTFS czyta bez problemu , playery od razu widzą także podpięty dysk z filmami .
Sprawdziłem na dysku ,8Tb łyka bez zająknięcia .
Po wifi ma problemy z odtwarzaem dużych plików mkv zaczyna buforować i klatkowac , podpięcie adaptera Lan USB 3 na chipie AX88179 rozwiązuje problem .
Największe pliki jakie mam to Władca pierścieni mają po 137 GB przez adapter Lan USB po sieci odtwarza bez problemu po wifi już nie daje rady zaczyna się czkawka i buforowanie.
Brak też tak jak w Chromecascie 4 automatycznego dopasowania klatek do wyświetlanego materiału , ogólnie całkiem fajny stick jak dopracują soft to jest zdecydowanie lepszy niż Chromecast 4.
Już sama obsługa Otg i dysków NTFS robi swoje i nie trzeba kupować zgodnego huba USB z Lanem za 130 czy 150 starczy taki kabelek za dychę jaki mam przy firesticku 4k max żeby podłączyć dysk lub adapter Lan.

Witam,

Poszukuję działającego adaptera Lan USB 3 o którym mowa w tym poście . Po wifi filmow powyżej 30 GB nie da się oglądać .
Kos ma jakiś pomysł lub sprawdzony zakup ?
Dzięki za odpowiedź
 

mono82

New member
Dzień dobry forumowicze. Przybywam do Was, ponieważ kupiłem dziś omawiane Xiaomi TV Stick 4K i okazuje się, że Disney+ niestety nie wypuszcza na moje kino domowe dźwięku w 5.1 :(

Posiadam najnowszy firmware w Stick'u, TV i kinie domowym. TV do kina podpięty kablem optycznym. Netflix i HBO MAX idą w 5.1 bez większych przeszkód, a Disney+ nie.

Na stronie Disney+ twierdzą, że "system is compatible with Dolby Digital Plus (for 5.1 surround sound) and/or Dolby Atmos"

Co ciekawe, w opcjach telewizora audio, widzę, że wyjście jest bitstream i tak jakby widzi Dolby Digital, ale gra tylko stereo...

edit: moje graty:
TV SamsungUE50JU6872
Kino Sony BDV-E6100


W opcjach Stick'a nie ma ustawień i wyboru dźwięku (jak było np. w Mi TV Stick, gdzie wybierało się DD+). Czyżby Xiaomi TV Stick 4K jednak nie obsługiwał DDPlus? Pomóżcie proszę :)
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Dzień dobry forumowicze. Przybywam do Was, ponieważ kupiłem dziś omawiane Xiaomi TV Stick 4K i okazuje się, że Disney+ niestety nie wypuszcza na moje kino domowe dźwięku w 5.1 :(

Posiadam najnowszy firmware w Stick'u, TV i kinie domowym. TV do kina podpięty kablem optycznym. Netflix i HBO MAX idą w 5.1 bez większych przeszkód, a Disney+ nie.

Na stronie Disney+ twierdzą, że "system is compatible with Dolby Digital Plus (for 5.1 surround sound) and/or Dolby Atmos"

Co ciekawe, w opcjach telewizora audio, widzę, że wyjście jest bitstream i tak jakby widzi Dolby Digital, ale gra tylko stereo...

edit: moje graty:
TV SamsungUE50JU6872
Kino Sony BDV-E6100


W opcjach Stick'a nie ma ustawień i wyboru dźwięku (jak było np. w Mi TV Stick, gdzie wybierało się DD+). Czyżby Xiaomi TV Stick 4K jednak nie obsługiwał DDPlus? Pomóżcie proszę :)

U mnie jest tak samo. W Disney+ daje dźwięk stereo. Dziwne bo jeśli puszczam z telefonu przez Chromecast to Atmos załapie ale nie łapie Dolby Vision.

Inne aplikacje jak HBO Max, Netflix i Prime Video działają poprawnie zarówno pod względem audio jak i video. Trzeba pisać do supportu Xiaomi.
 

farben

Member
Kolejna sprawa to brak HDR, telewizor nie dostaje sygnału że materiał ma HDR i odtwarza go w SDR. Można to sprawdzić chociażby w YouTube lub Prime Video. Dodatkowo zdarza się że w Prime Video na materiale HDR zawiesza się i restartuje.

Też macie brak HDR czy tylko mój egzemplarz jest taki felerny??
 

andyd970

Member
Coś masz nie tak ustawione , mój bez problemy odtwarza każdy format HDR , hlg i dolby Vision z małym ale, z dolby Vision nie czyta profilu 7 i wywala błąd, reszta bez problemu jest przekazywana do telewizora i tv pokazuje ikonke z formatem.









QUOTE=farben;1663510]Kolejna sprawa to brak HDR, telewizor nie dostaje sygnału że materiał ma HDR i odtwarza go w SDR. Można to sprawdzić chociażby w YouTube lub Prime Video. Dodatkowo zdarza się że w Prime Video na materiale HDR zawiesza się i restartuje.

Też macie brak HDR czy tylko mój egzemplarz jest taki felerny??[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:
Do góry