Google Chromecast 4.0

lukasz9401

New member
Witam czy urządzenie Google Chromecast 4.0 mogę wpisać bezpośrednio do amplitunera Denon x2400h by móc oglądać filmy z aplikacji NEtflix na projektorze z dźwiękiem 5.1.2 4k HDR atmos ? czy zadział jako odtwarzacz do netflixa? czy tylko urządzenie nadaje się do podłączenia pod tv?
 

lukasz9401

New member
Witam, wczoraj mi przyszedł google Chromecast 4.0 Odpaliłem z wbudowanej aplikacji netflixa, z początku nawet nie było dźwięku 5.1 udało mi się ustawić DD plus chyba i wtedy ruszył dźwięk 5.1 jutro pewnie sprawdzę czy działa 5.1.2 jak skalibruje amplituner.

Ale mam jeszcze problem, Podczas wyboru filmu wszędzie są tylko w HD lub HD HDR żadnego w 4k. NIE wiem jak sprawdzić aktualny bitrate w aplikacji netflix ale raczej nie ma więcej niż FHD sadząc po obrazie ? W Chormecast mam ustawioną rozdzielczość 4k 60hz zmieniłem też na 4k 24hz nie pomogło. Dodam również że ustawienia amplitunera są ok, na ps4pro podpiętego do amplitunera leci 4k HDR bez problemu,

Czy aplikacja wbudowana w Google chromecast 4.0 wspiera faktycznie 4k ?
dodam że youtube działa w 4k
 

lukasz9401

New member
andyd970 dziękuję, nie wiedziałem że jest taki test, faktycznie na ps4 pro w prawym górnym rogu jest 4k. A jak odpalę test w chromecast to jest tylko FHD,

Czyli nie ma opcji oglądania treści w 4k z netflix na tym urządzeniu ?? docelowo ma to być 4k HDR 5.1.2
 

andyd970

Member
Nie mam Chromecast 4 ale jak o nim czytałem to wynika że powinien łykać 4 k z Netflixa nawet chyba z Dolby Vision ale do tego musisz mieć odpowiedni telewizor.Jaki masz Tv?
 

lukasz9401

New member
tv to sony xe9005 ale akurat na tv mi nie zależy tylko na projektorze, dlatego chromecast wpinam w amplituner a dalej obraz jest przekazywany na projektor.

irroo czy korzystasz a aplikacji netflix na urządzeniu ? może to kwestia ustawień?
 

lukasz9401

New member
tak, epson tw9400, ale to nie ma znaczenia bo podłączając pod tv też nie ma 4k żadnych filmów. Oglądając oczywiście z aplikacji netflix zainstalowanej w google chromecast
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Netflixa oglądam z chromcasta podpiętego pod Denona i mam 4k, HDR i dolby Atmos.
Na Apple również działa jak należy. Ustawione mam 4k 60hz.
 

miroski

Member
Mam Chromecasta 4, Denona X3600 i Epsona 9400 czyli podobnie jak Ty. Chromecasta kupiłem 3-4 miesiące temu. Podłączyłem skonfigurowałem i było ok. Teraz przeczytałem post, włączyłem Netflixa i rzeczywiście - nie było 4K. Musiałem zmienić ustawienia wyjścia na 4K50Hz (z 4K60Hz) i 4K w Netflix jest. Wydaje mi się, że problemem jest brak opcji "automatyczna" przy wyborze rozdzielczości na wyjściu.
 

lukasz9401

New member
miroski - od razu po przeczytaniu Twojego postu spróbowałem przestawić odświeżanie z 60 na 50 hz, niestety dalej netflix jest full HD, odpaliłem test TEST PATTERNS i widnieje dalej w górnym prawym rogi tylko rozdzielczość fulhd :( YouTube śmiga w 4k zarówna jest opcja wyboru 4k i też gołym okiem widać że jest to 4k.

Może powiesz mi jak reszta ustawień u Ciebie wygląda? czy są jeszcze jakieś dostępne ustawienia netflix na tym urządzeniu o których mogę nie wiedzieć? logując się na koncie przez komputer widzę tylko zmiana pakietu na niższy, obecny to ultra hd
 

lukasz9401

New member
Podpiłem pod tv i z aplikacji netflix na urządzeniu dalej nie ma żadnych filmów 4k/UHD. bezpośrednio na aplikacji netfix na tv czy na ps4pro są ale nie przez urządzenie chromecast. ale odziwo kliknąłem na test patterns na podłączonym chromecast pod tv i pojawiła się rozdzielczość 4k w górnym prawym rogu, ale niestety filmów dalej brak w 4k jest tylko HD, i jakość jest gorsza. sprawdzałem przykładowo na serialu wiedźmin, na urządzeniu tylko HD ATMOS HDR, na tv czy konsoli jest już 4k HDR
 
Do góry