Google Chromecast 4.0

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dotarło właśnie do mnie prościutkie urządzenie kupione na Ali za kilkanaście złotówek: Dostawa do Polski równy miesiąc, ale produkt świetnie spełnia zadanie, dla którego był kupiony, czyli pozwala na bezproblemowe podłączenie do Google Chromecasta 4 pendrive'a lub karty SD z przejściówką USB. Działa również bez problemu z moimi Samsung Galaxy S10 i S22. Po testowaniu i oddawaniu kilku hubów USB wreszcie mam, co chciałem. Link dla zainteresowanych:
 

Arczu

New member
Zastanawiam się nad zakupem Chromecasta 4.0 4K i chciałbym dopytać czy da się w nim permanentnie wyłączyć bluetooth (nie do pierwszego restartu urządzenia)? Jeśli tak, to czy da się wtedy używać pilota np. przez IR i czy zachowana jest pełna funkcjonalność pilota?
 

MiNos

New member
Ja mam pytanie jak uzyskać dzwięk 5.1 na Google Chromecast Ultra 4K wpiętym do starego TV (Samsung le46 b651), TV wysyła sygnał dzwiękowy przez toslink do amplitunera (Panasonic SA-HE75), tak wiem te sprzęty są już leciwe... Gdzieś doczytałem, że TV nie potrafi przekazać dzwięku przestrzennego do amplitunera. Przesyła wyłącznie dane w stereo.
Czy między Chromecast-a a TV można podpiąć jakieś senswone urządzenie, które oddzieli mi tor audio 5.1 na amplituner a obraz na TV?
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam pytanie jak uzyskać dzwięk 5.1 na Google Chromecast Ultra 4K wpiętym do starego TV (Samsung le46 b651), TV wysyła sygnał dzwiękowy przez toslink do amplitunera (Panasonic SA-HE75), tak wiem te sprzęty są już leciwe... Gdzieś doczytałem, że TV nie potrafi przekazać dzwięku przestrzennego do amplitunera. Przesyła wyłącznie dane w stereo.
Czy między Chromecast-a a TV można podpiąć jakieś senswone urządzenie, które oddzieli mi tor audio 5.1 na amplituner a obraz na TV?
Wg mnie wystarczy coś takiego:
 

pawelll

Member
Od roku mam Chromecast HD a teraz do drugiego TV kupiłem 4K. No i mam problem z obsługą TV pilotem Chromecast. Nie można dodać urządzenia (pilot...\dodaj urządzenie). Pojawia się opcja wybór (TV/soudbar/Ampli) ale po wyborze nic się nie dzieje. Na HD ta opcja działa
 

farben

Member
Od roku mam Chromecast HD a teraz do drugiego TV kupiłem 4K. No i mam problem z obsługą TV pilotem Chromecast. Nie można dodać urządzenia (pilot...\dodaj urządzenie). Pojawia się opcja wybór (TV/soudbar/Ampli) ale po wyborze nic się nie dzieje. Na HD ta opcja działa
Jeśli masz obie wersje to jak się zapatrujesz na działanie obu? Jest duża różnica w wydajności? Zastanawiam się nad dokupieniem wersji HD do projektora ale podobno wersja HD ma problemy z wydajnością.
 

Kwoka

New member
Witam wszystkich.

Zaczynam dopiero przygodę z Chromecast i napotkałem na pierwszy problem.
Może ktoś z Was miał taki przypadek i podpowie jak go rozwiązać.
Podłączyłem Chromecast do projektora Vankyo V630, po uruchomieniu apki Canal+ Online wszystko ładnie działa ale nie na wszystkich programach. Na niektórych nie ma głosu. Obraz jest, głosu brak. Dzieje się tak np. na BBC First.
Co może być powodem takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Kwoka

New member
Poszukaj w ustawieniach PCM i Bisttrem.
Zobacz , co masz w ustawieniach w projektorze.
Witam.
Niestety w projektorze nie ma zbyt wiele do ustawienia. Jeśli chodzi o dźwięk to tylko wybór trybu ( kino, muzyka itp), oraz balans i auto volume. Nic więcej. W Chromecats też nie znalazłem nic na temat przesyłanego dźwięku.
Gdzie można szukać jeszcze rozwiązania tego problemu?
 

Alt0S

Member
Witam.
Niestety w projektorze nie ma zbyt wiele do ustawienia. Jeśli chodzi o dźwięk to tylko wybór trybu ( kino, muzyka itp), oraz balans i auto volume. Nic więcej. W Chromecats też nie znalazłem nic na temat przesyłanego dźwięku.
Gdzie można szukać jeszcze rozwiązania tego problemu?
W aplikacji Home Google możesz ustawić dźwięk z chromecast'a. Jeśli masz skonfigurowaną aplikację,to w ustawieniach urządzenia jest "rubryka" o nazwie Funkcje Urządzenia i wejdź w opcję Dzwięk. Masz do wyboru Stereo,AC3/EAC3. U mnie leci to z automatu,gdy puszczam kanały filmowe z Canal+ i innych (mam wtedy DD,DD+,i Atmos...Programy muszą być nadawane w odpowiednich formatach,inaczej będzie tylko stereo.
 
Ostatnia edycja:

Kwoka

New member
Właśnie mam problem ze skonfigurowaniem Home Google i chromecast.
W aplikacji widzę urządzenie ale mam dostęp tylko do regulacji głośności, pauzy i stop.
Jak to skonfigurować żeby można było wejść w ustawienia , o których piszesz?
 

Alt0S

Member
Właśnie mam problem ze skonfigurowaniem Home Google i chromecast.
W aplikacji widzę urządzenie ale mam dostęp tylko do regulacji głośności, pauzy i stop.
Jak to skonfigurować żeby można było wejść w ustawienia , o których piszesz?
Konfigurujesz Home Google z chromecast'em,jako nowe urządzenie (dodajesz chromecast do aplikacji). Spróbuj sam...Jeśli nie wyjdzie,to napisz do mnie PW
 
Do góry