Zidoo Z9x

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś z Was obcuje z tym urządzeniem ? Godny uwagi ? Na , co zwrócić uwagę ?
Jaka jest jego najsłabsza strona ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obcuję z Z10 Pro. Praktycznie to samo, z tym, że ma zatokę na dysk HDD 3,5 cala. Obsługuje dyski do 14TB. Posiada wejście HDMI, możliwość nagrywania.

Generalnie bardzo dobre urządzenie. Odtwarza praktycznie wszystko. Pliki 4K z bardzo dużym bitrate. Obrazy ISO, wspiera HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision. Procesor pozwala na konwersję HDR do DV. Jakość obrazu na bardzo dobrym poziomie.

Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X. Ma bardzo fajnie rozbudowaną aplikację Home Theatre, która kataloguje posiane multimedia, dodając okładki i opisy filmów.

W połączeniu z ZDMC (Kodi) prawdziwy kombajn multimedialny.
Pytałeś w innym wątku o dotwarzanie plików 1:1 z Atmos. Zidoo odtwarza pliki z dźwiękiem Atmos i obrazem Dolby Vision.
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
na dzień dzisiejszy bardzo dobre wsparcie, częste aktualizacje , najnowszy soft ma problem z odtwarzaniem 3D ISO. póki co najlepszy odtwarzacz multimedialny wg. jakość/cena ( Z9X )
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Warto kupić na Aliexpress ?
Jak już będzie , pomożecie go ustawić na max komfort i jakość :) ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że warto kupić. Dobrze jakby była przesyłka priority line - zmniejsza ryzyko vatu.

Co do ustawień w miarę możliwości pewnie, że tak.

Tutaj polecam bardzo dobre forum Zidoo.
Zidoo forum
 

tomwega

Member
A swoją drogą dlaczego w Polsce i na Ali nie widziałem modelu Z1000.
Jedynie w Rosji widzę można go kupić.
Albo źle patrzę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zidoo Z 1000 Pro - ten kup. Nowy model i ten jest. Droższy ale z nowym procesorem, co ma znaczenie!
O, kolega mnie uprzedził.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak nowy Z1000 Pro droższy, ale jest też znacząca różnica w procesorze. Realtek 1296DD kontra
Realtek 1619DR.
 

tomwega

Member
No chyba,że Z10 to to samo co Z1000,tylko ta obudowa wydaje mi się w porównaniu do Z1000 jakaś antyczna.
Ale "bebechy" te same.
A może to rzecz gustu.
Ale widzę,że Zidoo zaprzestało produkcji tego modelu Z1000 bo na ich stronie też nie ma.
 
Ostatnia edycja:

klf

New member
podepnę się .....

Jak z tą wysyłką z Aliexpress żeby nie płacić VAT?
Jak wygląda gwarancja przy zakupie z Aliexpress?
Ktoś wie dokąd się wysyła i jaki może być koszt?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Szukaj też na Gearbest, Bangood ja kupił 3, czy 4 szt. osobno X9S, nie płaciłem nigdy VATu i cla
 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Czy ten nowy model nie ma problemu z HDMI-CEC? Poprawili względem X9S? Bo w moim po roku użytkowania przestał działać do tego stopnia, że muszę całkiem odłączać kabel HDMI z amplitunera... Swoją drogą dlaczego jest 2 razy droższy od poprzedniego? Warto zmieniać, bo po za tym wszystko śmiga.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko dobrze działa. Częste aktualizacje. Najnowsza wprowadziła kolejne poprawki w obsłudze Dolby Vision. Polecam forum Zidoo, dużo przydatnych informacji.
 

deusexe

Member
Wszystko dobrze działa. Częste aktualizacje. Najnowsza wprowadziła kolejne poprawki w obsłudze Dolby Vision. Polecam forum Zidoo, dużo przydatnych informacji.
A jak długo go używasz? Bo u mnie CEC przestało funkcjonować po jakimś roku i na ich forum często wątek był poruszany, ale lekarstwa brak. A co do częstych aktualizacji, to czy jak poprawiają jedno czy nie psują innych rzeczy, bo w X9S różnie bywało... :blagam:
 
Do góry