Zidoo Z9x

a13

New member
zido Z9x a Dolby atmos

Mam takie pytanie:
Czy jest możliwość odtwarzania dźwięku poprzez Zidoo Z9x w Dolby Atmos z aplikacji Tidal ?
Tidal daje możliwość/umożliwia słuchania muzyki w Dolby Atmos.

Czy i jak to zrobić w Zidoo ??
 

Felini

New member
Odtwarza praktycznie wszystko.
[...] Zidoo Z9X czy Egreat łykają wszystko i bezproblemowo.
Niestety, nie wszystko.

Próbowałem odtworzyć kilkadziesiąt filmów, Zidoo Z9X nie radził sobie z niemal co drugim plikiem wideo, wszędzie gdzie pojawiał się DivX, obraz nie był odtwarzany.
Sprawdziłem dwa filmy - z których jeden odtwarzał się prawidłowo, drugi nie (brak obrazu) - programem GSpot i wydaje się, że problemem dla odtwarzacza jest DivX.



Chciałem taki odtwarzacz, który poradzi sobie z prawie każdym formatem czy kodekiem, to był główny powód zakupu.
Możliwość odtwarzania 4K, Dolby Vision i inne nowinki nie były dla mnie konieczne, aczkolwiek nie przeszkadzały.
Odtwarzacz miał działać po wyjęciu z pudełka na zasadzie plug and play. Nie spełnił oczekiwań, więc został odesłany.


Problem z odtwarzaniem DivX, Xvid był poruszany także na innych forach:

https://www.android-mediaplayer.de/.../8740-zidoo-spielt-keine-avi-divx-dateien-ab/
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3830698.html - tu opisałem nieco szerzej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
4K, HDR, Dolby Vision - do tego odtwarzacz Zidoo. Do plików divix to wystarczył tani odtwarzacz DVD. Po co kupować dużo droższy sprzęt...
O divix to nawet nie pomyślalem kupując Zidoo.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
dvxy itp to kazdy TV odtworzy z pena, po co kupować odtwarzacz? Jak wyzej napisali Zidoo i inne tego typu to potężne sprzęty do dużych gęstych plików, mają kodeki do najnowszych produkcji, a starocie divxy to na laptoku sobie obejrzyj :)
w dobie tv65 i wiecej cali potrzeba duużo lepszej jakości niż DiVx itp
 

towalski

Member
@Felini
Nie sądziłem, że ktoś ogląda jeszcze Divixy, w 21w gdzie chodzi o jakość i 4k i HDRy. Ale dla świętego spokoju, sprawdzę na swoim jak to działa - jak mam najnowszy soft v6.3.41(_G) i dam znać. Tylko nie wiem, gdzie ja znajdę dziś DiviXy ;]
 

towalski

Member
Mam takie pytanie:
Czy jest możliwość odtwarzania dźwięku poprzez Zidoo Z9x w Dolby Atmos z aplikacji Tidal ?
Tidal daje możliwość/umożliwia słuchania muzyki w Dolby Atmos.

Czy i jak to zrobić w Zidoo ??

Nie - do tego jest potrzebny Shield i natywna apka Tidala. Shield 2019 OFC. Potwierdzam że działa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jaki odtwarzacz sieciowy dzisiaj najlepiej kupic?
Odtwarzanie wszystkiego z serwera NAS synology.

Czy ten Zideo ogarnia wszystko, 4k HDR, atmos ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie może kolega ma kolekcję własnych nagrań w divix. Sam mam dużo swoich prywatnych filmów w różnych formatach (nie divix). Z tym, że do odtwarzania takich plików można kupić znacznie tańszy odtwarzacz, lub użyć telewizora.
Wracając do Zidoo, faktycznie wsparcie na bieżąco, dobre forum. Także jest OK.
 
Do góry