Amazon Fire Stick 4k

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.Najłatwiejszy sposób instalowania aplikacji z zewnątrz-jeśli nie masz to zainstaluj sobie przede wszystkim tą aplikację na telefonie : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazon.storm.lightning.client.aosp pozwala sterowac fire stickiem z telefonu i przede wszystkim wpisywać z jego klawiatury (pilotem to tak średnio jest to funkcjonalne) poten zainstaluj na telefonie tą aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.agondev.easyfiretools
umolziwia instalowanie na fire sticku aplikacji bezpośrednio z telefonu.Przy czym te apki nie muszą byc na telefonie zainstalowane , wystarczy ,ze je na niego ściagniesz.
Zamiast ES Explorer użyj tego managera : https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&hl=pl nie daje jednak gwarancji co do odpalania duzych plików.

2.Z tego co pamietam to Fire stick max umozliwia przerzucenie apek na pamięć zewnętrzną.

3.Jeżeli chodzi o streaming i pracę w sieci domowej to oczywiscie najlepiej sprawdzi się Kodi podpięte pod RD.Tu najnowsza wersja Kodi 20 Nexus z obsługą DV mkv specjalnie modyfikowana dla Fire sticka :https://www.dropbox.com/sh/nmgbffz13vqtpza/AABawAkbvlsb4Z7HrfDFXjxwa?dl=0
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przepraszam, że odbiegam od tematu ale czy możesz mi odpowiedzieć na 2 pytania:
1. Czy na Amazon Fire Stick 4k, nie ma żadnych problemów z płynnością w ruchomych scenach na NETFLIX na rożnych filmach? Filmy odtwarzane są płynnie?
2. Czy jest HBO Go i sklep Google Play?

Żadnych problemów z płynnością Netfliksa nie zauważyłem. O HBO GO pisałem w informacji: w Appstore nie ma, nowe wersje ściągnięte z innych źródeł działają. Google Play oczywiście nie ma.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poniżej szczegółowe dane sticka. Mogą być przydatne.

Processor (SoC) Mediatek MT8696 + MT7921LS
CPU Quad-Core 1.8 GHz
GPU IMG GE9215 750MHz
Memory (RAM) 2GB DDR4
Resolution and refresh rates Up to 4K @ 60fps

Audio codecs
(input formats) Dolby Atmos (EC3_JOC). Up to 48kHz, 8 channels, 16-bit and 24-bit
AC3 (Dolby Digital). Up to 48kHz, 6 channels, 16-bit and 24-bit
eAC3 (Dolby Digital Plus). Up to 48kHz, 8 channels, 16-bit and 24-bit
AAC-LC. Up to 48kHz, 6 channels, 16-bit and 24-bit
HE-AACv1 (AAC+). Up to 48kHz, 6 channels, 16-bit and 24-bit
HE-AACv2 (enhanced AAC+). Up to 48kHz, 6 channels, 16-bit and 24-bit
FLAC. Up to 48kHz, 2 channels, 16-bit and 24-bit (no dither for 24 bit)
MIDI. MIDI (Type 0 and 1), DLS (Version 1 and 2), XMF, and Mobile XMF. Ringtone formats RTTTL/RTX, OTA, and iMelody.
MP3. Up to 48kHz, 2 channels in DSP (16-bit and 24-bit) and software (16-bit).
Vorbis. Ogg (.ogg), Matroska (.mkv).
PCM/Wave. Up to 96kHz, 6 channels, 16-bit and 24-bit.
AMR-NB. Supported.
Opus. Up to 8 channels, 48 kHz.

Video codecs
Dolby Vision. Dolby Vision support for Profile 4-MEL, 5, 8, 9. (Up to Level 9 for profiles 5 and 8. Up to Level 5 for Profile 9.)
H.265 (HEVC). Hardware accelerated up to 3840x2160p (4K) @ 60fps, 35 Mbps, Main 10 Profile Level 5.1, Color space 8-bit and 10-bit input with HDR10, HDR10+, and HLG.
H.264. Hardware accelerated up to 3840x2160p (4K) @ 60fps, 20 Mbps, High 10 Profile Level 5.2
H.263. Hardware accelerated up to 1080p @ 30fps, 6 Mbps, Profile 0 Level 70
VP8. Supported up to 1080p 30fps. Baseline profile, non-secure
VP9. Hardware accelerated up to 4K @ 60fps, Profile 2 up to 30 Mbps
MPEG-2. Hardware accelerated up to 1080p @ 60fps
MPEG-4. Up to 1080p @ 30fps, Simple and Advanced Simple Profiles Level 5, non-secure
AV1. Hardware accelerated up to 3840x2160p (4K) @60fps, 100Mbps, Main Profile Level 5.1, Color space 8-bit and 10-bit input with HDR10, HDR10+, and HLG.
Input/output color formats 8-bit Rec. 709 (HEVC Main profile L4) / 8-bit Rec. 709
10-bit Rec. 709 (HEVC Main10 profile L4) / 10-bit Rec. 709
10-bit Rec. 2020 (HEVC Main10 profile L4) / 10-bit Rec. 2020
Dolby-Vision support for profiles 5, 8 and 9 to max corresponding level. Level 9 for profiles 5 and 8. Level 5 for profile 9.
HDR10+
HLG

DRM
Digital Rights Management PlayReady 3.3
WideVine L1 V14.1.2
HDCP 2.2
Fairplay
HDR
High-dynamic-range HDR10
HDR10+
HLG
Dolby Vision
Bluetooth Bluetooth 5.0
Max OpenGL version
Open Graphics Library – 2D and 3D graphics rendering Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.0/3.2
Wifi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (wifi 6); 2x2 MIMO (2.4 GHz and 5.0 GHz dual band)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przepraszam, że odbiegam od tematu ale czy możesz mi odpowiedzieć na 2 pytania:
1. Czy na Amazon Fire Stick 4k, nie ma żadnych problemów z płynnością w ruchomych scenach na NETFLIX na rożnych filmach? Filmy odtwarzane są płynnie?
2. Czy jest HBO Go i sklep Google Play?

1.Nie ma żadnych problemów aczkolwiek moim zdaniem do Netfliksa najlepiej sprawdza się wtyczka w Kodi.(również na Nvidii Shield)

2.Jest HBO GO , sklepu Google Play nie ma ale właściwie jest ;). Za pomocą powyzej linkowanej aplikacji możesz każdą aplikację z Google Play (lub z innego żródła) załadowac najpierw na telefon a potem przesłać do Fire sticka przez sieć domową.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy komuś z posiadaczy sticka udało się uzyskać dostęp do podłączonego (kablem OTG z zasilaniem) zewnętrznego USB HDD sformatowanego na NTFS? Żadna z dostępnych w sieci porad nie zdaje egzaminu.
 

andyd970

Member
Na firestick tv 4k max działa obsługa NTFS przez program Es File Explorer pro oraz przez Total Commander z pluginem F. Hechler's USB Stick Plugin for Total Commander

Polecam Total Commander z tym pluginem bo działa bez problemu i nie wywala dużych plików z filmami, na es File Explorer wywala film po 20 minutach.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Attachments

  • kabel.jpg
    kabel.jpg
    13,4 KB · Wyś: 548

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Na firestick tv 4k max działa obsługa NTFS przez program Es File Explorer pro oraz przez Total Commander z pluginem F. Hechler's USB Stick Plugin for Total Commander

Polecam Total Commander z tym pluginem bo działa bez problemu i nie wywala dużych plików z filmami, na es File Explorer wywala film po 20 minutach.

Jeżeli z ES File Exp. Pro działa w miarę OK, choć musiałem dopasować sobie modowaną wersję apki (mam kupioną w Google Play już dawno, ale co z tego, gdy w Fire OS nie mogę tego wykorzystać), to plugin do Total Commandera nie działa - komunikuje, że nie ma Google Play Service ani konta Google Play i koniec zabawy.

Przy okazji tych zabaw zauważyłem, że Fire Stic obsłuży z pomocą ES File Exp. dyski zewnętrzne do 1 TB sformatowane w NTFS. Podłączałem Samsunga 500 GB, WD My Passport 500 GB, Adata 1 TB i działają. Maxtor 2 TB jest widziany, ale nie pokazuje zawartości.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Fire Stick został podłączony do właśnie zakupionego projektora Wanbo T2 Max (trafiła się solidna obniżka). Zestaw po skonfigurowaniu ustawień działa co najmniej bardzo dobrze, jakby te dwa sprzęty były dla siebie stworzone. Za kilka dni, po zebraniu doświadczeń, napiszę coś więcej w osobnym wątku o Wanbo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak, używam Easy Fire Tools i Fire TV od początku posiadania Fire sticka. Program przydatny do instalacji apek, trochę niestabilny, ale problemów, o których wspominałem wyżej nie rozwiązuje. I chyba nic ich nie rozwiąże, czyli przydatne apki zakupione w Google Play trzeba instalować w wersji pirackiej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowanie pomyłka i to od dobrych 3 postów...:oops:
Coś mi się pokręciło i odnosiłem się do aplikacji HBO , która obecnie i tak jest tylko w wersji HBO max.
 

mihail1

New member
Zainstalowałem z zewnętrznych źródeł hbo max ale wydaję mi się, że jakość jest dużo gorsza niż na hbo max z chromecastem.....
 
Do góry