Amazon Fire Stick 4k

jazzy

New member
Nie wiem jakrozpoznac ale to chyba nie jest trudne. Amazon Fire Stick 4K jest chyba tylko jedna wersja. Poprzednie wersje sticka są bez 4K. Z tego co widziałem to pilot się różni w tej wersji i na pewno jest sterowanie głosowe Alexa. Poniżej zdjęcia opakowania. Nie wiem co jeszcze mogę napisać.
 

Attachments

  • fr_4863_size880.jpg
    fr_4863_size880.jpg
    91,8 KB · Wyś: 108
  • fr_4864_size880.jpg
    fr_4864_size880.jpg
    143,4 KB · Wyś: 93

kola01

Well-known member
Bez reklam
No i wszytsko jasne. Napisałeś "Amazon właśnie wprowadził nową wersję swojego Fire TV Stick 4K" a to nie jest jakaś nowa wersja FireSticka 4K. To po prostu typowy Fire Stick 4K, który miał premierę ponad rok temu.

Dalej siedzi w nim Android 7.1 czy dali już coś nowego?
Możesz tez sprawdzić ilość RAM? Źródła podają raz 1GB, a czasem 1,5 lub 2GB.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Amazon Fire TV stick 4K wspiera m.in. Frame Rate Matching (przełącza odświeżanie ekranu zgodnie z tym co odtwarza).

Wersja International jest droższa od niemieckiej i kosztuje normalnie ok. 250 zł. Jednak w promocji można wyrwać za 150 zł.

Moglbys zapodac linka z amazona do wersji DE i INTERNATIONAL do porownania bo pierwsze slysze ze sa dwie...
 

radioaktywny

New member
Moglbys zapodac linka z amazona do wersji DE i INTERNATIONAL do porownania bo pierwsze slysze ze sa dwie...

Jedna jest wersja na rynek niemiecki obsługująca alexe. Amazon nie wysyła jej do Polski.
Druga wersja okrojona "fire tv stick international". Nie wiadomo dlaczego ale jest ona droższa.
Taki podział był jeszcze w drugiej połowie 2019 roku.
Jak jest teraz to nie wiem.
 

Frog_PL

New member
Jedyny podzial jaki widzialem to ten ze wersja 4K nie byla wysylana do PL a starsza wersja FHD tak...
Pany a odpalil juz ktos moze Disney+ na sticku ? Jesli tak to milo by bylo podzielic sie malym know how ;)
 
Panowie mam pytanie co do Fire TV 4K.

Kupiłem to cacko ostatnio w promocji w x-kom lecz 1 rzeczy nie umiem ustawić.
1. Jak ustawić sobie ten infobar "Your Apps and game" tak żeby był na samej górze. W Nvidia Shield TV to jest wyjątkowo proste a tu nie mam pojęcia jak to zrobić?
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Też kupiłem z xkomu. Zdaje się że ten sprzęt ma bardzo okrojoną konfigurację nawet w porównaniu do stockowego android TV.

Stick przyszedł z amerykańską ładowarką ale dali adapter eu.

Pytanie o Prime Video, działa to komuś na sticku 4K w PL? Udało mi się po kilku godzinach zmusić do działania w PL i po polsku ale dziś patrzę że nie mogę już nic włączyć w Prime i pojawia się error 5505. Kraj ustawiony na koncie Amazonu na PL i wczoraj działało z polskim kontentem. Apka na telefonie na tym samym koncie działa po polsku normalnie.

Druga sprawa uruchomił ktoś player.pl i TVP VOD na sticku 4K? Apka player.pl się nie uruchamia. TVP VOD uruchamia częściowo bo kręci kółeczko bez końca. Nie pokazuje żadnej zawartości.
 
Ja dałem sobie siana i zainstalowałem apke z shield tv PRIME VIDEO. Niestety niema 4K wtedy i HDRu. Najlepiej by było żeby oryginalna apka Prime Video działała ale mi się nie udało jej odpalić a męczyłem się parę godzin. Nie wiem jakim cudem Tobie się udało ją odpalić przez chwilę nawet?
 

farben

Member
Działało po przeniesieniu konta z amazon.de na amazon.com i ustawienie lokacji na PL. Ale podziałało parę godzin później pojawił się błąd 5505.

Udało się uruchomić player i tvpvod, trzeba znaleźć odpowiednią wersję. Apka NBA też działa lepiej niż na MiBox. Na MiBox miałem problemy z mikro przycięciami obrazu. Tu jest płynnie.
 

farben

Member
Wygląda na to że szykuje się jakieś odświeżenie Sticków. Ktoś z supportu kanadyjskiego napisał klientowi na czacie coś takiego.

Mike: We're actually doing an upgrade for it's performance that's why it took some time to manufacture many stocks of these fire sticks. :)

Me: So the Fire TV line IS being refreshed then. If so then I'll wait for the updated devices.

Mike: Correct. This is to improve the performance of our fire stick for better experience to our customers. :)
 

farben

Member
No i zaczęło się... Niestety pierwszy poważny bug który wpływa na działanie sticka. Otóż Firestick 4K ma problem z pewnymi plikami video. Wydawało się że chodzi o przeplot ale raczej jest to problem innej natury, problem podobno znany od ponad roku a mimo to Amazon go nie rozwiązał. Dziwne jak na taką firmę możnaby było oczekiwać lepszego supportu. Chodzi o to że niektóre pliki wideo powodują zawieszenie wewnętrznego playera przy dekodowaniu sprzętowyw. Problem opisany jest tutaj:
https://github.com/amzn/exoplayer-amazon-port/issues/94
 
Panowie może głupie pytanie ale jak można wyłączyć aplikacje działające w tle na Fire TV? Wiem że można wchodzić w ustawienia i tam w aplikacjach znaleźć żeby zabić aplikacje ale czy niema skrótu który pokazuje jakie są włączone aplikacje w tle i żebym mógł je powyłączać.
Np taki spotify jak włączę jakąś piosenkę i chociaż dam na aplikacji close to muzyka dalej leci.
Nie wiem nawet jak całkiem zastopować w spotify muzykę. Jedynie jest opcja pause.
 

1mac

New member
Panowie może głupie pytanie ale jak można wyłączyć aplikacje działające w tle na Fire TV? Wiem że można wchodzić w ustawienia i tam w aplikacjach znaleźć żeby zabić aplikacje ale czy niema skrótu który pokazuje jakie są włączone aplikacje w tle i żebym mógł je powyłączać.
Np taki spotify jak włączę jakąś piosenkę i chociaż dam na aplikacji close to muzyka dalej leci.
Nie wiem nawet jak całkiem zastopować w spotify muzykę. Jedynie jest opcja pause.
po pierwsze bump ;-)
po drugie - nagle aplikacja amazona (ta dograna z zieloną ikoną) zaczęła się włączać kilka minut a po uruchomieniu sugeruje update, bo nie będę miał 4k.
po trzecie i czwarte - czy ktoś ogarnął w końcu player tvn i/lub imdb tv
i po piąte - czy jeszcze jest coś sensownego free do oglądania/dogrania, bo na razie wszystko jest "oh man, not in your location moron..."

Maciek
ps - firestick 4k z niemieckiego MM (global)
 

Frog_PL

New member
Zainstaluj sobie Kodi i tam już sporo dodatków znajdziesz free

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Trochę odkopie temat -informacje dotyczące serwisów streamingowych ,które mogą się przydać użytkownikom tego urządzenia:

Netflix-Dolby Atmos i Dolby Vision przez wtyczkę Kodi (bezpośrednio z apki brak DA)
Disney+ - Dolby Atmos i Dolby Vision zarówno przez wtyczke Kodi jak i bezposrednio z apki
Prime Video- z apki ,wiadomo- HDR10+i DA , przez Kodi 1080p i DD+
Apple Tv- -z apki pobranej przez Aptoid - Dolby Vision i Dolby Atmos
Player TVN- przez Kodi ,abonament z reklamami działa bez reklam
TVP Vod - przez Kodi działa bez reklam
Streaming przy wykorzystaniu real-debrid przez Kodi, chodzi wszystko bez buforowania, niestety nie czyta właściwie plików DV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ponownie w promocji nowy Fire stick 4k : https://www.amazon.pl/fire-tv-stick...k&qid=1639569448&sprefix=fires,aps,225&sr=8-2
Jeżeli ktoś nie ma sprzętu do odtwarzania gęstych formatów audio to w tej cenie jest urządzenie idealne.
Upgrade w stosunku do starego Fire stick 4k-zwiekszenie pamięci do 2gb, Atmos w aplikacji Netflix i Apple TV .
Tak więc nowa wersja Fire sticka jest kompatybilna ze wszystkimi platformami streamingowymi włącznie z Prime Video HDR10+.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Fire TV Stick 4K Max, wersja międzynarodowa.

Cena "upojna", więc kupiłem w celu poeksperymentowania. Jeżeli ktoś szuka "rozszerzenia" dla swojego starszego odbiornika TV, aby mieć płynne Smart TV to jest to bardzo dobry zakup. Praktycznie działają wszystkie najważniejsze aplikacje streamingowe (Netflix, Prime Video, Apple TV, Player, CDA.PL, Plsat Box, Canal+...) Działa też normalnie HBO GO w nowej wersji (użyłem eu.hbogo.androidtv.production_5.15.247-247 z APK Mirror), z którym kiedyś był problem (w Appstore go nie ma, trzeba ściągnąć) i instalować przez Downloader lub z pendrive'a (kabel OTG zamówiłem od razu przy zakupie). 2GB RAM robi swoje, więc "patyczek" działa płynnie, menu bardzo responsywne, o ile oczywiście nie zapchamy urządzenia tysiącem aplikacji.

Pamięci flash maławo, bowiem po upgrade do najnowszej wersji firmware (ver. 7.2.5.5) i zainstalowaniu parunastu aplikacji zrobiło się 2,22 GB z 5,34 GB (dalibóg nie wiem, dlaczego tak jest i na co poszła ta reszta z deklarowanych 8 GB).

Pendrive i dyski USB HDD (mam taki 500 GB) sformatowane na FAT32 działają OK, o dyskach NTFS (a na nich mam filmowe archiwa) można zapomnieć. Zastosowałem wszystkie znane mi sztuczki i kruczki, ale choć ES Explorer zobaczył podłączonego Maxtora 2 TB to jednak nie chciał czytać zawartości. Może ktoś, coś...?

Jeżeli ktoś lubi czasem sięgnąć do filmowych staroci przy pomocy takich serwisów jak Filmrise czy Fawesome (lub kilkunastu innych) powinien postarać się o VPN, bowiem oferta robi się naprawdę przebogata, gdy dla naszego regionu jest biedniutka. Również zawartość Appstore znacząco się powiększa po użyciu VPN.

Na razie z niedostępnych w Polsce popularnych streamingów uruchomiłem Peacock (używam Fastest VPN, działa po wybraniu serwera USA Miami), i Cracle, w planach mam jeszcze w wolnej chwili zmierzyć się Hulu i Disney+, może HBO MAX, ale potrzeba na to trochę czasu, bo serwery, z którymi zadziałają te usługi trzeba dobierać metodą prób i błędów.

Ogólne wrażenia dość pozytywne, choć muszę przyznać, że wkurza mnie trochę interfejs. Człowiek jednak przyzwyczajony do klasycznego Androida TV, a ten opracowany przez Amazona trochę jednak odbiega.

Jeżeli będą jakieś pytania nie wymagające dużego wysiłku na sprawdzanie to chętnie odpowiem. O dźwięk proszę nie pytać, bo stick jest na sprzęcie podłączonym do prostego soundbara. Co działa pisał wyżej mat74.

Aleksę tylko sprawdziłem, bo preferuję Google Home. Wi-Fi 6 i to jak sobie stick radzi z odtwarzaniem "ciężkich" plików multimedialnych po sieci domowej sprawdzę może w styczniu, bo planuję zmienić domowy router.
 
Do góry