HiMedia S1

radioaktywny

New member
Na rynku pojawił się nowy odtwarzacz, konkurencja dla Xiaomi Mi Box 3 4k.

HiMedia S1 bo o nim mowa ma procesor HiSilicon Hi3798MV200, 1 opcjonalnie 2 GB RAM, 8 GB eMMC, WiFi ac, mini USB, mini HDMI 2.0a, Najprawdopodobniej nie ma gniazda rj45. Android TV 8 z aktualizacją do 9. Support 4k Netflix.

Wygląd zewnętrzny i pilot identyczny jak Xiaomi mi box.
Ceny hurtowe na Alibaba od 10 do 50 $ przy zakupie min. 5000 sztuk.
 

janusz

New member
Bez reklam
W/g specyfikacji wygląda na bardzo tani i słabo wyposażony sprzęt, adekwatny do ceny poniżej 50 $. Xiaomi Mi Box 3 4k też nic specjalnego, po prostu tani i dość solidny, do tego do czego służy wystarczy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest to troszkę nietypowy dongle (notabene stanowi 1/4 wielkości wspomnianego wyżej Xiaomi Mi, więc nie jest taki sam), który będzie stanowił idealny wybór dla osób chcących rozszerzyć funkcje starszego telewizora bez smart tv lub ze smart tv okrojonym. Walor podstawowy to implementacja Widevine L1 i certyfikacja Netfliksa oraz Google. Oczywiście najlepiej zaopatrywać się w wersję z 2 GB RAM.

Mankamentem dyskwalifikującym dla osób chcących odtwarzać pliki wideo z zewnętrznych źródeł jest brak USB - wszystko wskazuje na to, że obecne w sprzęcie złącze micro USB jest tylko do zasilania. Brak też złącza do podłączenia sieci LAN.

Duży plus to pilot Bluetooth sterowaniem głosowym.

Niestety sprzętu nie ma jeszcze w szerokiej sprzedaży detalicznej, więc trudno ocenić jego działanie i. Niemniej nie jest prawdziwa wygłoszona wyżej opinie, bo HiSilicon Hi3798M V200 wcale nie jest taki slaby i bardzo udanie radzi sobie z plikami wideo o bardzo dużym bitrate. Nie tylko moim zdaniem przewyższa znacznie Amlogica S905X.

Specyfikacja:
SoC – HiSilicon Hi3798M V200 z Arm Mali-450MP GPU (OpenGL ES2.0/1.1, OpenVG1.1, EGL)
1 lub 2 GB RAM DDR3
8 GB eMMC flash
Micro HDMI 2.0a (4K @ 60 Hz, HDR/HDR10)
Dual band 802.11ac WiFi 5, Bluetooth 4.2
USB – 1x micro USB (chyba tylko zasilanie)
DRM – Widevine L1, Microsoft PlayReady
Zasilanie -5V/1A
Wymiary – 52 x 52 x 11 mm
 

Attachments

  • himedia s1.jpg
    himedia s1.jpg
    46,9 KB · Wyś: 282

radioaktywny

New member
Zgadza się, procesor HiSilicon Hi3798M V200 jest dużo lepszy od Amlogica S905X. Przede wszystkim ma większą wydajność, generuje dużą lepszą jakość obrazu i działa na nim auto frame rate.
Z brakiem USB można sobie poradzić przez udostępnianie plików w sieci.
Niecierpliwie czekam na cenę i pierwsze testy.

EDIT.
Z tym prockiem to należy jednak uważać bo nie jest to Hi3798C V200, a jego mocno wykastrowana wersja Hi3798M V200.
Nie mniej czekam na testy.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Pytanie czy jest to certyfikacja czy obsługa bo jak narazie na liście certyfikowanych urządzeń nie widać. Poza tym ten sam procesor co w FBox ATV ale co oni mają z tymi 8GB wszyscy to nie wiem... Nie obsługują te proce więcej czy co? ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry