Ferguson FBOX ATV

maximus600

New member
Raczej wtorek/środa. Ale nie byłbym zaskoczony, gdyby stało się to już dziś. Jednocześnie człowiek od marketingu Fergusona, który prowadzi bloga jest już mocno poirytowany działaniem a raczej niedziałaniem Netfliksa na FBoxie. FBox początki miał piękne, do dopracowania pozostał w zasadzie tylko Chromecast który bardziej nie działa iż działa. Wszystko śmigało jak trzeba i w zasadzie prócz N oraz wspomnianego Chromecasta śmiga - ja to pudełko kupiłem dla KODI. Netflix miał być miłym dodatkiem, bo już mogłem sobie oglądać na PS3 (tyko ten wiatrak piekielny i zauważalnie gorszy obraz...). FBox jest mały, dyskretny, nie wadzi nikomu. Oprócz krwawemu N na białym tle. Koleś powiedział: "Tak dłużej nie może być." Mam nadzieję, że te słowa nie zostaną puszczone na wiatr i Fergusonowi uda się jakoś dogadać z N albo go przechytrzyć na dłuższy czas. Wolałbym to pierwsze,choć już rozmyślam nad amazonowskim Fire Sticku oficjalnie namaszczonym przez wielkie czerwone N. Pytanie tylko, czy można go wetknąć bezpośrednio w wejściowe gniazdo HDMI w amplitunerze, bo moje TV chyba nie posada ARC (plazma Panasonica g20 42"). Jeśli tak, to jeszcze bardziej będę rozmyślał.
Pozdrawiam
Manonfire

No a możesz podać linka do tego bloga Fergusona? Z chęcią poczytam. Mam nadzieję, że rozwiązanie będzie jednak dzisiaj bo zaczynam mieć naprawdę dosyć Fboxa. pozdrawiam
 

maximus600

New member
Dostałem odpowiedź z serwisu, że być może dadzą radę dzisiaj. Czyli dalej mamy tyle co nic. Problem musi być poważny skoro tak się z tym meczą. Chodzi o Netflix oczywiście
 

maximus600

New member
U mnie także ta metoda nie działa. Cóż czekamy na obiecany już od piątku soft. Jak dzisiaj się dowiem, że będzie jutro to nieźle się wkurzę bo to jutro może się zamienić w pojutrze a pojutrze zaczyna się długi weekend. Boje się więc czy serwis nie zostawi nas z niczym aż do poniedziałku...
 

maximus600

New member
Biorąc pod uwagę to, że Netflix nie działa a Showmax ma zbyt marną ofertę aktywowałem sobie nawet wczoraj okres próbny na Amazon Prime Video. Oczywiście appki nie ma w Gogle Play więc pobrałem z netu wersję na Android TV. Zainstalowała się normalnie i nawet pozwoliła się zalogować. Można nawet oglądać trailery he he bo oczywiście żadnego filmu nie otworzysz. Żenada - kolejne porozumienie producentów telewizorów z dostawcami treści. Co Oni myślą, że jak jakaś appka nie zadziała na "nie ich sprzęcie" to od razu polecę po telewizor Samsung do sklepu? Masakra. Oczywiście od ręki bojkotuję Amazon Prime Video i nie dam im zarobić ani grosza. Ale Netflix na naszych Fboxach po prostu musi działać - dla mnie to podstawa. pozdrawiam
 

maximus600

New member
He dostałem linka do nowego softu - ponoć śmiga także HBO GO testujcie:

Nareszcie udało nam się rozwiązać problemy. Nie tylko z aplikacją Netflix, ale sprawdziliśmy również: Player, Ipla, nc+ go, showmax, hbo go.
Około godziny 15. oprogramowanie powinno być dostępne w opcji "Reinstall by online".
Już teraz można jednak pobrać oprogramowanie na pamięć przenośną i zainstalować poprzez LOCAL UPGRADE (proszę nie rozpakowywać archiwum update.zip, FBOX sam wyciągnie z niego dane)

Full version : https://drive.google.com/open?id=1zI6NHmnwdCCYCYDKR5YpW6KU0qil08Ne

Normal version : https://drive.google.com/open?id=1q2FINX6HJWebTABLAl-l3TOS4Hi8tYir

Zalecamy oczywiście wybranie opcji Full, dzięki czemu urządzenie powinno być stabilniejsze.

Po naszej stronie wszystko działa prawidłowo. Gdyby jednak napotkali Państwo na jakieś błędy, będziemy wdzięczni za informację zwrotną.
 

maximus600

New member
Nie mam czasu teraz ale ciekawi mnie też czy śmiga HBO GO. Jak możecie to sprawdźcie. Trzeba przyznać, że suport ze strony serwisu Fbox ma naprawdę dobry. pozdrawiam
 

manonfire

Member
hbo go działało wcześniej,ale w wersji na smartfony i jakoś filmów na tej apce jest bardzo słaba,a dlaczego nie działa hbo go w wersji na android tv?
Nie działa, bo oficjalnie HBO olewa nasz kraj (i nie tylko nasz) w kwestii aplikacji na Android TV. Może kiedyś zmienią zdanie ale na razie trzeba się męczyć z apką na smartfony albo przez przeglądarkę.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Chciałbym jeszcze dodać, że w nowym FW w końcu naprawili problem związany z puszczaniem Dolby TrueHD po optyku! Teraz już wyciąga Dolby Digital 5.1 :)
 

Epidian

Member
Sprawdziłem kilka plików z Dolby TrueHD i cisza po optyku.
Media Center dalej tego nie obsługuje.
Mam wgrany najnowszy FW.
Forest89 możesz to jeszcze raz sprawdzić?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem kilka plików z Dolby TrueHD i cisza po optyku.
Media Center dalej tego nie obsługuje.
Mam wgrany najnowszy FW.
Forest89 możesz to jeszcze raz sprawdzić?
Sprawdzałem koncert "Chris Botti in Boston" na Bluray, w którym jest dźwięk Dolby TrueHD i mam na nim Dolby Digital 5.1. Wcześniej miałem PCM 2.0. Ale spróbuję sprawdzić jeszcze inne źródła i dam znać.
 

xdauser

New member
Po optyku Dolby TrueHD niestety nie przejdzie (18 Mbps), za mala przepustowosc. Jak juz to powinien puszczac DD5.1 do 640kbs. Wiekszosc materialow True HD zawiera tez podstawowy DD5.1. Jedyna opcja to by cieszyc sie pelna jakoscia dzwieku to HDMI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry