Ferguson FBOX ATV

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie odtwarza póki co wszystko co posiadam. Wszelakie sample 4K, filmy MKV 4K HDR bez problemu. Masz dostęp do takich filmów 12bit to wyślij mi proszę na PW, sprawdzę je u siebie i dam znać.
 

jack_bond

New member
Witam. Zainstalowalem kilka programów na FBOXie i brakuje miejsca na kolejne. Wlozylem kartę SD 32 GB, sformatowalem ale gdy chcę zainstalowac kolejny program ze sklepu play to wyskakuje komunikat o braku miejsca. Nie wiem gdzie zaznaczyć, żeby instalował na karcie SD? Nie można również przenieść na kartę wcześniej zainstalowanych programów.
 

kerad34

New member
Witam. Zainstalowalem kilka programów na FBOXie i brakuje miejsca na kolejne. Wlozylem kartę SD 32 GB, sformatowalem ale gdy chcę zainstalowac kolejny program ze sklepu play to wyskakuje komunikat o braku miejsca. Nie wiem gdzie zaznaczyć, żeby instalował na karcie SD? Nie można również przenieść na kartę wcześniej zainstalowanych programów.

Witam

Ustawienia systemu -> Opcje programistyczne -> na samym dole, przedostatnia pozycja "Wymuś zezwalanie na aplikacje w pamięci zewn."
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie czy na tym Fergusonie netflix działa w 4k z HDR czy tylko 4K bez HDR? może ktoś potwierdzić jak jest?

Bo Xiaomi mi box 4 działa w 4K bez HDR tak?
 

jack_bond

New member
U mnie to nie pomogło. Musiałem zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych i wtedy podłączyć dysk wraz ze zmianą w ustawieniach. Dopiero to pomogło. Sama zmiana ustawień nie.
 

kosa46

New member
U mnie to nie pomogło. Musiałem zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych i wtedy podłączyć dysk wraz ze zmianą w ustawieniach. Dopiero to pomogło. Sama zmiana ustawień nie.
Czy ktoś poradził sobie,z tym żeby transmission na Linuxie zapisywał ściągnięte pliki na dołączanym dysku USB? Już 3 dzień kombinuje i nic.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Fanek

New member
Bez reklam
Czy ktoś poradził sobie,z tym żeby transmission na Linuxie zapisywał ściągnięte pliki na dołączanym dysku USB? Już 3 dzień kombinuje i nic.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Poradziłeś sobie?
a jak działa przesyłanie plików komputera na podpięty dysk USB do fergusona - komunikacja po LANie - da się?

U mnie to nie pomogło. Musiałem zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych i wtedy podłączyć dysk wraz ze zmianą w ustawieniach. Dopiero to pomogło. Sama zmiana ustawień nie.
Ale mówisz tu o dysku USB czy karcie pamięci?
 

kosa46

New member
Poradziłeś sobie?
a jak działa przesyłanie plików komputera na podpięty dysk USB do fergusona - komunikacja po LANie - da się?


Ale mówisz tu o dysku USB czy karcie pamięci?
Zewnętrzny dysk podpięty pod USB.Transmisions ściąga wszystko na pamięć wspołdzielną.Kombinuje z różnymi ścieżkami dostępu ale na razie lipa.



Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

kosa46

New member
Zewnętrzny dysk podpięty pod USB.Transmisions ściąga wszystko na pamięć wspołdzielną.Kombinuje z różnymi ścieżkami dostępu ale na razie lipa.



Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
Po lanie da się tworzyć katalogi i przesyłać pliki tutaj nie ma problemu.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

farben

Member
Czy ktoś instalował oprogramowanie z 28 marca? Parę dni temu stałem się posiadaczem tego boxa, wydaje mi się że przed aktualizacją wszystko było odtwarzane płynnie a po instalacji jakby nie działało sprzętowe dekodowanie, w Kodi widać że podczas odtwarzania nawet plików 720p procesory są dość mocno obciążone.. Ktoś ma podobnie? Bo kupiłem sprzęt opierając się na opiniach że odtwarza wszystko pięknie a tu mocno się zawiodłem.. albo skopali ostatnią aktualizację. Próbowałem resetów do ustawień fabrycznych i reinstalację online nic nie pomaga. Może ktoś ma zapisane poprzedni firmware?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Po lanie da się tworzyć katalogi i przesyłać pliki tutaj nie ma problemu.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

A jakie transfery są przy kopiowaniu plików po LAN komputer- ferguson?
Po nowej aktualizacji to samo?

Czy ktoś mógłby jeszcze sprawdzić czy po nowej aktualizajcji działa może teraz HDR na netflixie 4K?
Bo wcześniej było samo 4K bez HDR. Ciekawe czy coś się zmieniło w tej kwestii :cool:
 

Epidian

Member
Czy ktoś instalował oprogramowanie z 28 marca? Parę dni temu stałem się posiadaczem tego boxa, wydaje mi się że przed aktualizacją wszystko było odtwarzane płynnie a po instalacji jakby nie działało sprzętowe dekodowanie, w Kodi widać że podczas odtwarzania nawet plików 720p procesory są dość mocno obciążone.. Ktoś ma podobnie? Bo kupiłem sprzęt opierając się na opiniach że odtwarza wszystko pięknie a tu mocno się zawiodłem.. albo skopali ostatnią aktualizację. Próbowałem resetów do ustawień fabrycznych i reinstalację online nic nie pomaga. Może ktoś ma zapisane poprzedni firmware?

Na stronie Fergusona jest dostępne oprogramowanie w wersji 20180201.155011, czyli stare.
Jeszcze nie miałem okazji wgrywać offline, więc nie wiem czy bez problemów idzie to wgrać na nowsze firmware.
 

farben

Member
Nie otwierają się pliki na stronie Ferguson w sekcji dla ATV i nie można niestety ściągnąć tego oprogramowania. Pytanie czy jeśli wgrane poprzednie i będą chciał doinstalować Linuxa czy można to wtedy zrobić online? Jest jakieś szersze wsparcie odnośnie tego boxa w sieci bo nic oprócz HDTV nie znalazłem?

Edit: jednak jakieś chyba chwilowe problemy, pliki się pojawiły ok spróbuje zainstalować starsze tylko na stronie nie ma nic o wersji..
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Zainstalowałem starszy firmware ze strony ale problem istniał nadal. Niestety w sprzedawanych obecnie boxach musi być jeszcze inne oprogramowanie, ale support nie udzielił mi informacji jakie konkretnie. Poprosili o próbki problematycznych plików, które im podesłałem. Zobaczymy czy uda im się coś z tym zrobić bo dziwne że stary HTC One M7, Redmi 4x i poprzedni box Beelink Mini MX nie mają takich problemów...
 

farben

Member
Może ktoś jeszcze sprawdzić jak te pliki są odtwarzane u niego, jaka wersja firmware i na jakim odtwarzaczu?

Kod:
wikimiki.ovh/test/Agropogoda_2018-04-03_12-25.mpeg

wikimiki.ovh/test/Gliniarze_2018-04-03_12-00.mpeg
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie się filmy odtwarzają bez problemu. Jednak mam poważniejszy problem. Brak polskich znaków w napisach w filmach MKV. Oczywiście chodzi o napisy UTF, bo PGS odtwarzane są bez problemu. Przed aktualizacją było wszystko cacy. Mam najnowszy FW 20180328.173207. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie? Odtwarzam wbudowanym MediaCenter.
 

Epidian

Member
Może ktoś jeszcze sprawdzić jak te pliki są odtwarzane u niego, jaka wersja firmware i na jakim odtwarzaczu?

Kod:
wikimiki.ovh/test/Agropogoda_2018-04-03_12-25.mpeg

wikimiki.ovh/test/Gliniarze_2018-04-03_12-00.mpeg

Fbox ATV z firmware 20180201.155011
Systemowy Media Center odtwarza te pliki prawidłowo.
Kodi V17.6 odtwarza tylko pierwszą klatkę i zatrzymuje się.
W sumie to nie wiadomo czy jest to wina FBoxa czy Kodi.
Musiał by to ktoś sprawdzić na innym odtwarzaczu.
Jak dla mnie te pliki są jakieś nietypowe.
Pot Player na komputerze uruchamia dla tych plików kodek H264, a przy innych moich plikach jakie sprawdziłem zawsze uruchamia kodek AVC1.
Ja bym przerobił te pliki w MKVToolnix i byłoby po kłopocie.
No chyba, że jest ich bardzo dużo i zbyt wiele czasu by to zajęło.
 

farben

Member
Konwertowanie odpada bo to streamy live, support potwierdza że działa na wbudowanym odtwarzaczu a inne playery typu Kodi, VLC nie bardzo ich interesują... W sumie rozumiem bo jaki mają wpływ na Kodi ale...
 
Do góry