Xiaomi Mi Box 4K

maximus600

New member
No na razie się nie zaktualizował do 9 chociaż parę dni już aktualizacja wisi. Mówię Wam jak tylko możecie to zostańcie na 8.1 bo ATV9 jak na dzisiaj to po prostu przynajmniej jak dla mnie po prostu klęska. pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No na razie się nie zaktualizował do 9 chociaż parę dni już aktualizacja wisi. Mówię Wam jak tylko możecie to zostańcie na 8.1 bo ATV9 jak na dzisiaj to po prostu przynajmniej jak dla mnie po prostu klęska. pozdrawiam

Testowałem na 2 Mi BOXach. Ogólnie po aktualizacji do ATV 9 oba działały lepiej. Na pewno nie zauważyłem żadnego spowolnienia. Responsywność ogólnie nawet jakby się poprawiała. Jedyny problem, jaki wyłapałem to utrata płynności ruchomych scen na niektórych filmach w Netflixie. Po restarcie problem znika.

Oczywiście, żeby ATV 9 po aktualizacji działał dobrze koniecznie trzeba zrobić reset i kasowanie partycji w recovery menu. Bez tego są problemy o jakich piszesz.
 
Ostatnia edycja:

bigtoy

Member
@prezes440:
Nie ma oficjalnej apki NC+Go dla ATV. Są dwa rozwiązania, instalacja ręczna apki przeznaczonej dla tabletów z adroidem ale do obsługi potrzebna jest mysz lub airmause. Druga opcja to instalacja Kodi i zamontowanie wtyczki nc+go i tu już wystarczy pilot.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

t61

New member
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam

Ja mam jakiś najtańszy Ugo UAS-1087 za 18 zł i działa, chociaż po aktualizacji 2 razy się zawiesił (musiałem zrobić restart Mi BOXa). Dzisiaj raczej bym kupił te od Xiaomi.
Na Ali masz za 30 zł już z darmową przesyłką: https://pl.aliexpress.com/item/3302...chweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

Tylko czy chce Ci się czekać miesiąc?

Jak potrzebujesz huba, to wystarczy NATEC NHU-1413
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Czyli kupiłeś na allegro przedmiot, który będzie do Ciebie szedł z Chin.
To samo co na aliexpress, tylko drożej ;)
 

sebczak

New member
Cześć. Zastanawiam się dlaczego na moim Mi Box S architektura rdzenia to 4x ARM Cortex-A53 @ 1512MHz wg AIDA64, natomiast na stronie producenta jest informacja, że procesor to ARM Cortex A53 (4 rdzenie, taktowanie do 2.0 GHz) czyli 0,5GHz więcej. W internecie można było spotkać opinie, że Mi Boxy składane są z różnych części, czy to możliwe?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Aida prawdę mówi. Amlogic S905x to 1512MHz. Producenci piszą, co chcą. Mi Boxy są składane z różnych części, podobnie jak i pozostałe tego typu playery. Wszystkie jednak z tej generacji oparte są na jednym układzie SoC - tym wspomnianym wyżej. Różnią się płytami głównymi.
 

radioaktywny

New member
Cześć. Zastanawiam się dlaczego na moim Mi Box S architektura rdzenia to 4x ARM Cortex-A53 @ 1512MHz wg AIDA64, natomiast na stronie producenta jest informacja, że procesor to ARM Cortex A53 (4 rdzenie, taktowanie do 2.0 GHz) czyli 0,5GHz więcej. W internecie można było spotkać opinie, że Mi Boxy składane są z różnych części, czy to możliwe?
Problem jest znany od wielu lat i raczej nie będzie rozwiązany.
https://www.cnx-software.com/2016/0...e-limited-to-1-5-ghz-not-2-ghz-as-advertised/
 

geo-look

New member
Mi box s 4K PILOT

Witam,
czy możecie poradzić jak i gdzie mogę dostać pilota do Mi box s 4k? Swój niestety gdzieś zgubiłem i bez niego nie jestem w stanie używać boxa... Z góry dzięki za odpowiedź.
 

janunio

New member
Bez reklam
No na razie się nie zaktualizował do 9 chociaż parę dni już aktualizacja wisi. Mówię Wam jak tylko możecie to zostańcie na 8.1 bo ATV9 jak na dzisiaj to po prostu przynajmniej jak dla mnie po prostu klęska. pozdrawiam
Txt roku. Nie aktualizował ale apeluje ...
 
Panowie jestem szczęśliwym posiadaczem tego małego cudeńka (śmiga po Wi - fi aż miło)
W Kodi udało mi się uruchomić CherryTV ale nie ma wszystkich kanałów , działa tylko kilka canal + , jakiś sport. Jak uruchomić pełną ofertę TV ? Jak zainstalować przeglądarkę typu : chrome czy inertnet explorer, lub firefox?
 
Do góry