Xiaomi Mi Box 4K

slawkor

Member
Bez reklam
Z Mi Boxem nie można nawet głupich słuchawek Bluetooth używać, bo obraz zaczyna szarpać lub dzieją się inne cuda. BOX zachowuje się wtedy, jakby był przeciążony i nie wyrabiał się jedocześnie z obsługą obrazu i wysyłaniem dźwięku po BT. Ale czemu się dziwić, skoro w dniu jego premiery, która miała miejsce z 5 lat temu, już był to sprzęt z najniższej póki wydajnościowej (zajmował ostatnie miejsca w testach).
Oczywiście o jakichkolwiek kodekach BT niskostratnych możemy zapomnieć, więc tak czy siak, jakość dźwięku przez BT w MI Boxie jest podła.

Ja też się nie zgodzę z Tobą. Fakt, że Shield bije na głowę Miboxa praktycznie we wszystkim, ale jest 3 krotnie droższy. Z miboxem na początku tez miałem jakieś rwania obrazu na Netflix-ie lub dźwieku na Youtube. Ale po paru aktualizacjach słuchawki na bluetooth (Creative) działają spoko i nawet można regulować głośność z pilota na słuchawkach, obraz już nie przycina na Netflix-ie, czasem rwie dźwięk na słuchawkach (tylko Youtube).
Ale patrząc na cenę ok.300zł jest to i tak niezły sprzęt. Dla mnie brakuje tylko i aż obsługi DV i DA oraz DTS HD i True HD.
 

andyd970

Member
I te kodeki które wymieniłeś to niestety podstawa w dzisiejszych realiach żeby się cieszyć z dobrej jakości obrazu i dźwięku co niestety dyskwalifikuje dla mnie mibox .
 

deusexe

Member
Dla mnie brakuje tylko i aż obsługi DV i DA oraz DTS HD i True HD.
Nie obsługuje DTS HD MA i True HD? Czyli pewnie DTS X też nie? To trzeba było tak od razu :) dyskwalifikacja. Czyli poczciwy Zidoo X9S najlepszy gdyby tylko tego HDMI nie zawieszał i był NF byłby idealny...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie podstawa to Bluetooth z APTX a najlepiej APTX-HD. Mi BOX nie ma żadnego z tych kodeków i tym samym możemy zapomnieć o przyzwoitej jakości dźwięku na lepszych bezprzewodowych słuchawkach/soundbarze itp.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dobra, bo szukam czytam i nie mogę znaleźć. Mam Mi box s, po podłączeniu audio podpiąłem pod starą wieżę 3,5 Jack - 2x rca i teraz chciałby móc wyłączyć tv i niech tam muzyka leci na wieży, ale jak wyłączam tv (podłączony po HDMI) to ko się i box wyłącza. Wygląda, że CEC jest wyłączony no ale nadal się wyłącza. Czy coś jeszcze nie tak, jakieś łopatologiczne wyjaśnienie poproszę. Mam na, że to właściwy dział. Z góry dzięki za pomoc
 
S

sfra

Guest
Drodzy,

mam problem z brakiem dzwięku przestrzennego gdy odtwarzam pliki filmy z usb za pomocą VLC, Kodi czy innych odwtarzaczy. Próbowałem już różnych ustawień, zarówno w samym Mi Box jak i poszczególnych odtwarzaczach. Pomimo, że pliki mają ścieżkę dźwiękową rozpoznawaną przez odtwarzacz jako 5.1 (AC-3, AAC), to na wyjściu (połączenie przez HDMI do Denona AVR x1000) sygnał podawany jest jako PCM Stereo tylko na 2 kanały.

Dzieje się tak tylko gdy odtwarzam pliki medialne, bo np Netflix czy Youtube przekazuje output 5.1 na amplituner.

Jakieś pomysły?
 

sielik

New member
Cześć
Czy wyjście analogowe audio jack 3,5 mm jest aktywne w Xiaomi Box S 4K gdy korzystamy z hdmi? Odtwarzacz miałby być podłączony do monitora przez hdmi, a do wyjścia audio słuchawki. Pytanie od znajomego:)
Dzięki
 

sielik

New member
Odpowiem sam sobie: Wyjście jack 3,5mm jest aktywne, działa jako regulowane (z pilota) wyjście liniowe oraz optyczne, można podłączyć słuchawki.
 

morlinel92

New member
Cześć,
Od dłuższego czasu próbuje znaleźć rozwiązanie, aby puścić Atmos do soundabra samsung N950 (brak eARC) z plików .mkv na NAS po SMB/DLNA.
TV Samsung KS7000 (brak eARC). NAS stary Zyxel z SMB1.

Wydawało mi się, że kupując Xiaomi TV Box S 4k (2 gen) (MDZ-28-AA) wreszcie się to uda. Netflix 4K HRD z Atmos działa pięknie.
Problem jest z Atmos z plików mkv (DTS-HD i TrueHD). Próbowałem VLC, MX player, Kodi 20 i inne (ustawione passthrough dla dźwięku) i ścieżki są ledwo słyszalne, nie ma Atmosa. Na ścieżkach AAC jest ok.

Przeglądając wątek natrafiłem na info, że w tym modelu nie działa przesyłanie DTS-HD i TrueHD poza aplikacjami VOD. To prawda? W opisach modelu chwalą się, że niby je obsługują. Może coś nie tak ustawiłem albo niebawem będzie jakaś aktualizacja, gdzie to poprawią?
 

morlinel92

New member
Prawda jest taka ,że ten box nie obsługuje ani DTS HD MA ani Dolby True HD .Zadna plikacja VOD również tych formatów nie obsługuje.
No właśnie się zdziwiłem, bo w opisach wszędzie się tym chwalą. Wczoraj cały wieczór próbowałem uzyskać atmos z mkv z NAS i niespodzianka.

Jeżeli nie ten box to co żeby mieć atmos z mkv z NAS i z Netflixa?

Myślałem o shield pro ale cena 840 zł za stare urządzenie bez kodeka av1 i vp9.2 (hrd na YouTube) wydaje się przesadzona. Może w 2024 coś nowego ma się pojawić?
 

morlinel92

New member
Do góry