Xiaomi Mi Box 4K

farben

Member
W dodatku poza inną obudową i dodatkowym przyciskiem Netflix na pilocie nie oferuje nic więcej niż zwykły Mi Box a jest 100zl droższy ;)
 

Szlachtus

Member
Może ktoś potwierdzić o co chodzi z tym nie przyjmowaniem dźwięku DTS HD MA i TrueHD? Szukam obecnie playera w zamian za wysłużonego Asus o Play, nie ukrywam że zależy mi na poprawnym dekodowaniu dźwięku dts hd, truehd i dolby digital plus. I jak ma się wersja "S" do obrazu 4K z netflixa, działa?
 

radioaktywny

New member
Może ktoś potwierdzić o co chodzi z tym nie przyjmowaniem dźwięku DTS HD MA i TrueHD? [...]

Kup Xiaomi Mi Box 4K. Nie kupuj wersji MI Box S.
W wersji S zapomnieli dodać obsługę DTS HD MA i TrueHD. Wg info z oficjalnego forum KODI, Xiaomi wie o błędzie i poprawka ma być dodana w kolejnej aktualizacji Box'a ale lepiej nie ryzykować.

Xiaomi Mi Box 4K obsługuje Netflix 4K.
 

Szlachtus

Member
No więc właśnie oglądałem recenzję Xiaomi Mi Box 4K (wersja która była co prawda w biedronce ale to chyba identyczny model) i recenzent mówi że nie ma jakiejś certyfikacji i nie działa netflix 4K. I ostatnie pytanie - jak jest z tymi przycięciami dźwięku? Widzę wiele komentarzy o przerywaniu dźwięku w czasie oglądania filmów

Edit: Nie widzę u wejścia ethernet a jak działa wifi? czytałem że router musi być najlepiej obok urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Edit: Nie widzę u wejścia ethernet a jak działa wifi? czytałem że router musi być najlepiej obok urządzenia.

Mi box ma netflixa w 4k, nie ma wejścia ethernet trzeba posiłkować się przejściówkami na USB najlepiej takimi z dodatkowymi portami (nie wszystkie działają), wifi to zależy od routera z niektórymi ma problemy zwłaszcza na 2.4GHz , ja mam funbox2 z Orange na światłowodzie 100 Mbit i na 5GHz stoi jakieś 8 metrów od routera i przez jedną ścianę nie ma najmniejszych problemów spokojnie wyciąga maxymalną prędkość,
 

MISZCZU22

New member
Mi Box S TV 4K - wersja hdmi

Witam,

Mi box obsługuje wersję hdmi 2.0, mój TV posiada HDMI w wersji 1.3, czy mój TV będzie widzieć tego boxa? nie zależy mi na jakości 4K, ale na netflixie. Jeżeli nie, to czy możecie coś polecić co będzie obsługiwać mój TV?
 

MISZCZU22

New member
Albo inaczej zadam pytanie, czy netflix będzie normalnie działał na Xiaomi Mi Box S TV 4K oraz tv z hdmi 1.3 ? Niby wszystkie nowe hdmi są w pełni wstecznie kompatybilne, ale czy będzie mi to obsługiwało? Pani z Xiaomi powiedziała, że nie, ale wolę się upewnić, bo niby smart boxy zrobią ze starego tv nowy tv :)
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
 

farben

Member
Miałem Kodi 18 któraś z RC, prawdopodobnie 4, zaktualizowałem do wersji 18 ze sklepu. Kodi zaczęło się zacinać najczęściej przy zatrzymywaniu różnych mediów, też tak macie?
 

kolunio

New member
Witam
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z miboxem.
Podłączyłem mi boxa kablem hdmi do ampli onkyo rz820. Niestety podczas próby otworzenia filmów z dysku twardego podłączonego do mi boxa nie mogę uzyskać dzwieku 5.1 W ustawieniach oczywiście zmieniłem dźwięk na auto a mimo to do ampli dochodzi jedynie sygnał 2.0. Odtwarzanie próbuje zarówno przez kodi jak i program VLC. Zero efektu.... Co dziwne odpadają aplikację w mi box netfix pojawia się dźwięk 5.1... Czy ktoś może napisać gdzie mam szukać przyczyny?
Dziękuję i pozdrawiam
 

darekgra

Member
W kodi w ustawieniach zmień na expercki potem zmień ustawienia przekazywania dźwięku w zakładce system/ dźwięk.
 

kolunio

New member
W kodi w ustawieniach zmień na expercki potem zmień ustawienia przekazywania dźwięku w zakładce system/ dźwięk.
Dzięki za info ale jakoś nie mogę znaleźć takiej możliwości. Jest jedynie wybór kanałów, probkowanie w dół lub w górę konfiguracja odtwarzania...
ace52893e2f56fa2516dbb6da2897f10.jpg
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Dziwne
Sprawdź jeszcze ustawienie w zakładce odtwarzacz/wideo/ synchronizu odtwarzanie z wyświetlaczem powinno być ustawione na wyłącz.

Rozumiem że ampli masz włączone.
 
Do góry