Xiaomi Mi Box 4K

chudyxxx

New member
Jeżeli ktoś jeszcze nie zainstalował Android 9 to niech tego nie robi.
Niech zostanie przy 8.1.
Ja zainstalowałem 9 i pogorszył się obraz 4k z Netfliksa.
Różnica widoczna na ekranie 116" .Obraz z projektora OPTOMA UHD 350X.
To nie wina mi boxa i oprogramowania tylko samego netflixa bo obniżyli bitrate video i chyba rozdzielczości na tv boxach, TV i chyba w przeglądarkach. Zrobili to z powodu przeciążenia serwerów, a kasują jak za właściwe pakiety za które klient zapłacił. Wystarczy wpisać w Google i wyskoczy pełno artykułów o tym.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Android 9 wgrałem w niedzielę.Przed wgraniem przesył Netflixa 7.26
czyli połowa normalnego przesyłu 15.52 który był 1,5 m-c temu.
Po wgraniu 9 przesył ten sam czyli 7.26.Obraz gorszy .Na dużym ekranie
to widać.
 

farben

Member
W dodatku mieli przyciąć na miesiąc a wygląda że tak już zostanie. Robią klientów dalej w balona bo nikt nie protestuje a na serwery mniej kasy idzie i biznes się kręci.
 

Faspen

New member
Pytanie do użytkowników mi boxa.
Jak steruję się w nim dźwiękiem (już tłumaczę o co chodzi).
Regulacja dźwiękiem pilotem boxa jest w telewizorze (głośniej, ciszej w telewizorze) czy box ma regulacje u siebie (głośniej ciszej w boxie)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie jaki HUB USB 3.0 na pewno będzie działał ?

Tak aby w USB 3.0 w nim wpiąć i mięć karte sieciową 1 Gigabit, no i aby były ze 3 USB 3.0 dodatkowo.
Szukam pod Ferguson FBOXA, ale jak działa na Xiaomi to i tam powinno co?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Mi chodzi do Ferguson Fbox ATV tam jest usb 3.0 i android, wiec jak będzie działał z Mi Boxem tu z tym chyba też?

tylko mi chodzi z 3x usb 3.0 i karta sieciowa 1 gigabit
 

rafmik

Member
Orientuje się ktoś, czy na Android TV można mieć kilka kont użytkowników?
W senie, że przy wybudzaniu/włączeniu boxa system pyta kogo zalogowac do konta Google (YouTube)? Wpisuje się jakieś proste hasło pilotem i tyle?
Żeby dwie osoby korzystające z boxa miały własne konta, historie na YT?

Coś w rodzaju logowania poszczególnych użytkowników np w Xbox One.
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po zainstalowaniu Androida 9 nie mam dźwięku na Youtubie.
Na Netflix dżwięk jest.
Czy ktoś może doradzić co z tym fantem zrobić.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie .
Czy z aplikacji na tablet , telefon można bez włączania telewizora , obsługiwać radio internetowe na Mi Box S 4K ?

Jeszcze go nie mam , ale myślę nad nim jako źródło dźwięku
 

marioking

Member
zastanawiam się nad tym boxem jako smart do projektora 4k... chciałbym się upewnić że youtube i netflix sa "certyfikowane" znaczy działają 4k... czy yt działa z HDR? netflix obsługuje dolby atmos?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma atmosa, nie ma dźwięku HD typu dts-ma/x, truehd, nie ma DV, netflix.
HDR w you prawdopodobnie jest ale raczej nie na oryginalnej apce yt tylko Smart YouTube TV.

Jako przystawka dla nie wymagających ok może być ale do kina domowego/projektora kupa.
 

radioaktywny

New member
Nie ma atmosa, nie ma dźwięku HD typu dts-ma/x, truehd, nie ma DV, netflix.
HDR w you prawdopodobnie jest ale raczej nie na oryginalnej apce yt tylko Smart YouTube TV.

Jako przystawka dla nie wymagających ok może być ale do kina domowego/projektora kupa.

Skąd Ty masz takie informacje?

zastanawiam się nad tym boxem jako smart do projektora 4k... chciałbym się upewnić że youtube i netflix sa "certyfikowane" znaczy działają 4k... czy yt działa z HDR? netflix obsługuje dolby atmos?

Odpowiedź dotyczy Xiaomi Mi Box 4k z Androidem TV 8.0 (w drodze jest aktualizacja do Androida TV 9.0). Nie mylić z Xiaomi Mi Box S z Androidem TV 8.1.
Urządzenie jest certyfikowane i obsługuje 4k w Netflix i YT.
Oficjalnie obsługuje dźwięk HD do DTS-HDMA i DD-TH ale jest wiele głosów na forach, że także działa Atmos. Na forum KODI jest informacja, że przez ich wtyczkę w Netflix jest Atmos.
Na oficjalnej aplikacji Netflix ma HDR bez Atmos - jest DD+.
Wersja beta Androida TV 9 obsługuje Netflix w oficjalnej aplikacji z Atmos i HDR. Ale to beta i nie wiadomo co będzie w finalnej.
Dźwięku Atmos nie mogę zweryfikować bo mój amplituner go nie obsługuje.

Jak gdzieś dostaniesz Xiaomi Mi Box 4k to kup przez neta, jak Ci nie podejdzie to zawsze możesz oddać w ciągu 14 dni.

Pozdr. R.
 
Do góry