Problem z HiMedia H8 Octa Plus

devilll

New member
Witam,

Mam problem z tym odtwarzaczem, mianowicie nie odtwarza mi filmów mkv w 4k 2160p, a powinien, w specyfikacji jasno napisane, że odtwarza w 60 kl/s i w ogóle.

Pobrałem 2 filmy w mkv.

Przełęcz Ocalonych / Hacksaw Ridge 2016 MULTi V2 2160p 4K UHD BluRay HDR X265 Atmos 7.1

oraz

Arrival.2016.MULTi.2160p.4K.BluRay.HDR.X265.DTS-HD.MA.7.1


Filmy kopiowałem wpierw na dysk SSD , później na HDD 2.5 SATA II

Oba próbuje uruchomić w playerze standardowym czy też w KODI i cisza. czarny ekran, filmy w ogóle nie startują, ktoś może mi pomóc, co mam zrobić? Kupiłem boxa specjalnie aby oglądać 4k i lipa.



Bardzo proszę Was o pomoc. Z góry dzięki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A jakia jest dokładna specyfikacja tych filmów? Jeżeli jest kodowanie 10 bitowe to może tutaj tkwi problem...I do tego jeszcze HDR...
Mam Himedia H8 i te odtwarzacze nie wspierają sprzętowo takiego kodowania.
Na forum futeko zobacz może coś poradzą...

HFR movies- 10bit@48fps
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
Dowiem się zaraz od wrzucającego te relki, jakie to kodowanie. Kurde to lipa trochę , myślałem ze bedzie ok a tu klops.

marcinozo a ile musiałbym wydać na sprzęt który odtworzy to 10bitowe kodowanie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Witam,

Mam problem z tym odtwarzaczem, mianowicie nie odtwarza mi filmów mkv w 4k 2160p, a powinien, w specyfikacji jasno napisane, że odtwarza w 60 kl/s i w ogóle.

Pobrałem 2 filmy w mkv.

Przełęcz Ocalonych / Hacksaw Ridge 2016 MULTi V2 2160p 4K UHD BluRay HDR X265 Atmos 7.1

oraz

Arrival.2016.MULTi.2160p.4K.BluRay.HDR.X265.DTS-HD.MA.7.1


Filmy kopiowałem wpierw na dysk SSD , później na HDD 2.5 SATA II

Oba próbuje uruchomić w playerze standardowym czy też w KODI i cisza. czarny ekran, filmy w ogóle nie startują, ktoś może mi pomóc, co mam zrobić? Kupiłem boxa specjalnie aby oglądać 4k i lipa.



Bardzo proszę Was o pomoc. Z góry dzięki.
Cześć to co napisałeś jest niemiarodajne. Sprawdź pliki darmowym programem MediaInfo pod wzgledem kodeka, ilości bitów oraz próbkowania kolorów 4:0:0 czy 4:2:2 czy wyżej.
Czy masz telewizor 4k i kabel przenoszący 18GB/s?
pełny sygnał 4k,12 bit,4:4:4 ma 21,5Gbps nie obsłuży złącza HDMI maks. do 18,5 GBps . więc w twoim przypadku parametry 4k muszą być mniejsze np. 60Hz, 4:0:0 8 bit
 

devilll

New member
Cześć to co napisałeś jest niemiarodajne. Sprawdź pliki darmowym programem MediaInfo pod wzgledem kodeka, ilości bitów oraz próbkowania kolorów 4:0:0 czy 4:2:2 czy wyżej.
Czy masz telewizor 4k i kabel przenoszący 18GB/s?
pełny sygnał 4k,12 bit,4:4:4 ma 21,5Gbps nie obsłuży złącza HDMI maks. do 18,5 GBps . więc w twoim przypadku parametry 4k muszą być mniejsze np. 60Hz, 4:0:0 8 bit

Ok, tak wygląda to przy jednym z filmów

Screenshot_2.jpg


TV oczywiście jest 4k Panasonic 65DX750E

Kablem HDMI jakim podpinam Hi Media z ampli oraz z na wyjściu ampli z TV to te kable:

KABEL HDMI 2.0 4K 3D UHD 3m MIEDŹ PREMIUM 48 bit (6595710542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
devilll
Podłączyłeś odtwarzacz po HDMI do amplitunera a później z wyjścia amplitunera do TV. Rozumiem, żeTwój amplitunber 4K wspiera?
Wrzuć z mediainfo widok drzewa.
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
devilll
Podłączyłeś odtwarzacz po HDMI do amplitunera a później z wyjścia amplitunera do TV. Rozumiem, żeTwój amplitunber 4K wspiera?
Wrzuć z mediainfo widok drzewa.

No raczej tak. Mam Onkyo TX-NR609. Dodam jeszcze, że jak podepnę dysk HDD 2,5' w kieszeni USB 2.0 bezpośrednio do TV , do wtyku USB 3.0 to TV normalnie mi te filmy odtwarza, w sensie jest obraz i dźwięk, oczywiście tnie, ale to zapewne przez kieszeń która obsługuje tylko 2.0

No ale nie da się chyba podpiąć wzmacniacza tak, abym mógł odtworzyć film 4k z USB w TV i mieć DTS HD Master czy też Dolby True HD ze wzmacniacza


Screenshot_3.jpg


Jak widać jest to kodowanie 10 bitowe ;/
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Po pierwsze musisz zmienić widok w MediaInfo, aby były wszystkie dane wideo i audio.

2. Sprzęt jest oparty na SoC Rockchip RK3368, więc nie należy się po nim spodziewać cudów - HDR,10 bit, Atmos i DTS HD MA 7.1 należy sobie odpuścić, 60 fps przy większym bitrate też jest bardzo umowne.
 

devilll

New member
1. Po pierwsze musisz zmienić widok w MediaInfo, aby były wszystkie dane wideo i audio.

2. Sprzęt jest oparty na SoC Rockchip RK3368, więc nie należy się po nim spodziewać cudów - HDR,10 bit, Atmos i DTS HD MA 7.1 należy sobie odpuścić, 60 fps przy większym bitrate też jest bardzo umowne.

A da się jakoś podpiąć wzmacniacz tak, abym mógł odtworzyć film 4k z USB w TV i mieć DTS HD Master czy też Dolby True HD ze wzmacniacza, niby próbowałem i lipa, ale chcialbym się upewnić.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dać to się da. Ja mam Himedia H8 i mam tak podłączone. Z uwagi na to, że mam TV Full HD to i tak 4K nie zobaczę. Natomiast dźwięk jest ok.
Pomimo, że tak jak napisał Kirek Himedia ma słaby procesor to z dźwiękiem nie mam problemu i DTS HD MA 7.1 i DD TRU HD też śmiga.
Połączenie po HDMI - odtwarzacz-amplituner-TV.
Oczywiście nie wszystkie pliki da się odtworzyć, ale sporo tak. Z tym, że Kodi mam preinstalowane 15.2 i nie aktualizuję. Na forum Futeko było info co by nie aktualizować, gdyż nowsze wersje Kodi nie wspierają na tym odtwarzaczu dźwięku HD o którym mowa.
Informacyjnie dodam, że np. plik demo Samsung UHD Soccer Real Madrid Celta Vigo w H265 w Kodi na mojej Himedii nie jest odtwarzany, ale wbudowany player ten plik odtwarza. Płynnie bez żadnych zacięć.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak masz rację jest ustwione passtrough.
Ale dobrze, że chociaż tak jest dźwięk gęstych formatów. Dlatego rozglądam się za jakimś lepszym odtwarzaczem niż Himedia H8...
 

devilll

New member
Dać to się da. Ja mam Himedia H8 i mam tak podłączone. Z uwagi na to, że mam TV Full HD to i tak 4K nie zobaczę. Natomiast dźwięk jest ok.
Pomimo, że tak jak napisał Kirek Himedia ma słaby procesor to z dźwiękiem nie mam problemu i DTS HD MA 7.1 i DD TRU HD też śmiga.
Połączenie po HDMI - odtwarzacz-amplituner-TV.
Oczywiście nie wszystkie pliki da się odtworzyć, ale sporo tak. Z tym, że Kodi mam preinstalowane 15.2 i nie aktualizuję. Na forum Futeko było info co by nie aktualizować, gdyż nowsze wersje Kodi nie wspierają na tym odtwarzaczu dźwięku HD o którym mowa.
Informacyjnie dodam, że np. plik demo Samsung UHD Soccer Real Madrid Celta Vigo w H265 w Kodi na mojej Himedii nie jest odtwarzany, ale wbudowany player ten plik odtwarza. Płynnie bez żadnych zacięć.

Ale nie wiem czy mnie zrozumiałeś dobrze. Mi chodzi o to, abym film otworzył powiedzmy z pendrive wtykając go w USB 3.0 w TV,a dźwięk poszedł ze wzmacniacza DTS HD MA. Hi Media nie brało by w tym w ogóle udziału, z racji, że nie chce otwierać tych plików z 10 bitowym kodowaniem, TV natomiast je otwiera.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak to się raczej nieda...
Sam TV nie wypusci Ci sygnału dźwięku HD, musialby on iść po HDMI a raczej takiego wyjścia w TV brak...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mi chodzi o to, abym film otworzył powiedzmy z pendrive wtykając go w USB 3.0 w TV,a dźwięk poszedł ze wzmacniacza DTS HD MA. Hi Media nie brało by w tym w ogóle udziału, z racji, że nie chce otwierać tych plików z 10 bitowym kodowaniem, TV natomiast je otwiera.

No problem, o ile odbiornik tv ma ustawienia wyjściowe dźwięku typu passtrough lub raw. W przypadku HDMI musisz mieć HDMI ARC w tv i podłączasz do ampli. W przypadku braku HDMI ARC zostaje optyk.
 

devilll

New member
No problem, o ile odbiornik tv ma ustawienia wyjściowe dźwięku typu passtrough lub raw. W przypadku HDMI musisz mieć HDMI ARC w tv i podłączasz do ampli. W przypadku braku HDMI ARC zostaje optyk.

Mój Ampli wiem, że ma to ARC, ale TV to nie wiem. Mam Panasonic 65DX750E. Po optyku chyba tylko DTS zwykły tak? Optyk nie obsłuży chyba DTS HD?
 

devilll

New member
Tak jak napisałeś po optyku tylko DTS, ale podłącz tak jak napisał Kirek może zadziała.

Podłączałem wcześniej na próbę tak,że jeden kabel HDMI szedł z TV do wejścia HDMI w ampli, a drugi kabel HDMI szedł z wyjścia ampli do drugiego HDMI w TV. Dźwięku nie było, ampli nie rozpoznawał, ale nie wiem czy tak miałem to podłączyć :D
 

devilll

New member
Dodam, że chyba podobna zasada ma miejsce z głosem na moim TV, np z kanałów z dekodera Orange. Mam do amplitunera wpięty tylko kabel z wyjścia HDMI w ampli do HDMI 1 do TV, dekoder nie jest w ogole podłączony do ampli i mimo to, dźwięk normalnie mam, po przestawieniu w oppcjach TV na dźwięk z kina domowego, podczas włączania TV, włącza się też ampli i głos leci z kolumn na kanałach z dekodera Orange.

Np jeśli ten kabel z wyjscia HDMI z ampli wepne do HDMI 2 w TV to juz dzwieku nie mam, to działa tylko na HDMI 1.

No i nie wiem jak teraz zrobić, aby podpiąć jak pisał Kirek, czy to właśnie już jest podpięte jak ma być, czy właśnie powinienem dołożyc jeszcze jeden kabel HDMI do wejscia w ampli, no ale ten sposob nie działa, bo juz probowalem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry