Problem z HiMedia H8 Octa Plus

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Podłączałem wcześniej na próbę tak,że jeden kabel HDMI szedł z TV do wejścia HDMI w ampli, a drugi kabel HDMI szedł z wyjścia ampli do drugiego HDMI w TV. Dźwięku nie było, ampli nie rozpoznawał, ale nie wiem czy tak miałem to podłączyć :D

Odtwarzacz podłączasz do dowolnego HDMI w telewizorze. Natomiast telewizor łączysz z ampli przy pomocy kabla dostosowanego do ARC (na kablu w pobliżu wtyczki powinien być napis ARC lub Audio Relay Channel) i w telewizorze musi być gniazdo opisane jako ARC (według specyfikacji Twojego TV - Panasonic 65DX750E - kanał zwrotny audio wejście 2). W ampli wtykasz do HDMI opisanego jako ARC, a jak nie ma to do dowolnego.
 

devilll

New member
Odtwarzacz podłączasz do dowolnego HDMI w telewizorze. Natomiast telewizor łączysz z ampli przy pomocy kabla dostosowanego do ARC (na kablu w pobliżu wtyczki powinien być napis ARC lub Audio Relay Channel) i w telewizorze musi być gniazdo opisane jako ARC (według specyfikacji Twojego TV - Panasonic 65DX750E - kanał zwrotny audio wejście 2). W ampli wtykasz do HDMI opisanego jako ARC, a jak nie ma to do dowolnego.

Z tym odtwarzaczem to rozumiem chodzi Ci o USB, bo pytałem o odtwarzanie z USB, gdyż odtwarzacz HiMedia no nie czyta mi tych plików prawda :)

Podłączyłem dysk USB pod TV i faktycznie kanał zwrotny jest na HDMI 2 w TV. Problem w tym, że leci sobie Dolby Digital i nie mam pojęcia jak przestawić na inną ścieżkę audio, aby mieć DTS heh, ani w TV ani w AMPLI nie wiem jak to zmienić.
 

devilll

New member
Kirek50

A powiedz mi bo mam możliwość wymiany tego H8 Octa Plus z dopłatą na HiMedia Q5 Pro. Czy z nim nie będzie problemu jeśli chodzi o 4k i kodowania różne, próbkowania itd?

Tzn wiem że te 10 bitowe kodowanie odczyta na pewno, ale pytanie czego znowu on nie odczyta hehe, abym znowu nie kupił kota w worku.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50

A powiedz mi bo mam możliwość wymiany tego H8 Octa Plus z dopłatą na HiMedia Q5 Pro. Czy z nim nie będzie problemu jeśli chodzi o 4k i kodowania różne, próbkowania itd?

Nie będzie. W HiMedia Q5/10 Pro jest inny, znacznie mocniejszy i bardziej wydajny procesor. Praktycznie nie miałem pliku mutimedialnego, którego by nie odtworzył.
 

devilll

New member
Nie będzie. W HiMedia Q5/10 Pro jest inny, znacznie mocniejszy i bardziej wydajny procesor. Praktycznie nie miałem pliku mutimedialnego, którego by nie odtworzył.

No to gitara, sprzedawca z allegro zgodził się abym odesłał mu H8 z dopłatą do Q5 Pro.

A powiesz mi jak to jest z aktualizacjami oprogramowania? Można je robić bez przeszkód? Bo tam w settings mam opcje UPGRADE gdzie pojawia się info o nowych aktualizacjach i nie wiem, czy aktualizować jak się pojawi cos czy olewać.

I jeszcze mam pytanko związane z nośnikiem danych. Aby bez problemu odtwarzać z dysku HDD podpiętego pod USB 3.0 wszystki materiały, to muszę mieć dysk SATA III czy wystarczy SATA II włożyć w kieszeń z USB 3.0?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A powiesz mi jak to jest z aktualizacjami oprogramowania? Można je robić bez przeszkód? Bo tam w settings mam opcje UPGRADE gdzie pojawia się info o nowych aktualizacjach i nie wiem, czy aktualizować jak się pojawi cos czy olewać.

Nie wiem, jak jest z Hi8, poczytaj na forum. Miałem wcześniej kilka playerów HiMedia i zawsze najlepiej się sprawowały, gdy flashowałem nowe firmware za pomocą pliku na pendrive i przycisku "reset. W moim Q10 robię podobnie, robiąc przede wszystkim backup Kodi i zainstalowanych aplikacji Androida.

I jeszcze mam pytanko związane z nośnikiem danych. Aby bez problemu odtwarzać z dysku HDD podpiętego pod USB 3.0 wszystki materiały, to muszę mieć dysk SATA III czy wystarczy SATA II włożyć w kieszeń z USB 3.0?

Jeżeli będziesz używał HDD SATA II to bez znaczenia, do którego USB podłączysz, gdy dysk będzie SATA III to oczywiście do USB 3.0, aby wykorzystać pełne możliwości.
 

bobtong

Member
Prawdopodobnie twój ampi nie posiada hdmi 2.0a(od tego (a) zależy czy odpali hdr) wszystko miałeś dobrze z początku podpięte tylko po prostu ampi nie wysyłał do tv 10 bit jak podłączyłeś player do tv bezpośrednio to miałeś HDR wyświetlone ...pytam bo się zastanawiam nad kupnem H8
 

devilll

New member
Prawdopodobnie twój ampi nie posiada hdmi 2.0a(od tego (a) zależy czy odpali hdr) wszystko miałeś dobrze z początku podpięte tylko po prostu ampi nie wysyłał do tv 10 bit jak podłączyłeś player do tv bezpośrednio to miałeś HDR wyświetlone ...pytam bo się zastanawiam nad kupnem H8

Nie,nie tzn ampli faktycznie nie ma HDMI 2.0, tylko1.4. Ale to tak czy siak nawet jakby miał to H8 nie obsługuje kodowania 10bit, więc nie odtworzysz na nim takich plików video. Ja wymieniłem i dopłaciłem do Q5 Pro i wszystko czyta.
 

bobtong

Member
Nie,nie tzn ampli faktycznie nie ma HDMI 2.0, tylko1.4. Ale to tak czy siak nawet jakby miał to H8 nie obsługuje kodowania 10bit, więc nie odtworzysz na nim takich plików video. Ja wymieniłem i dopłaciłem do Q5 Pro i wszystko czyta.
Jak podpinałes wczesniej h8 do tv bezpośrednio to miałeś hdr czy może zwykłe 4k i czy ci się w ogóle włączył???? chodzi o to że w specyfikacji h8 ma port hdmi 2.0a ...zakładam że jak podpinasz teraz q5 przez ampi to i tak nie czyta ci w HDR ??
 

devilll

New member
Czyta normalnie, mam Q5 wpięte do ampli i czyta wszystko. Q5 to dużo mocniejszy sprzęt i radzi sobie z praktycznie każdym plikiem video.
 

creep22

New member
Witam!
Podepnę się pod ten temat choć mój odtwarzacz to himedia q3. Jaki player polecacie do odtwarzania plików hevc na tym urządzeniu?
- Próbowałem w kodi, niestety ciągle tnie obraz i dźwięk, ale to jedyny player, który poprawnie dekoduje mi dźwięk (np aac 5.1)
- firmowy Media Center - płynne odtwarzanie video, ale dźwięk jedynie w stereo
- MX player - jak wyżej
Czy jest jakiś programik, który zdekoduje mi AAC do 5.1 i zapewni płynne działanie video? Dzięki za pomoc
 

bobtong

Member
Witam!
Podepnę się pod ten temat choć mój odtwarzacz to himedia q3. Jaki player polecacie do odtwarzania plików hevc na tym urządzeniu?
- Próbowałem w kodi, niestety ciągle tnie obraz i dźwięk, ale to jedyny player, który poprawnie dekoduje mi dźwięk (np aac 5.1)
- firmowy Media Center - płynne odtwarzanie video, ale dźwięk jedynie w stereo
- MX player - jak wyżej
Czy jest jakiś programik, który zdekoduje mi AAC do 5.1 i zapewni płynne działanie video? Dzięki za pomoc
Himedia q5 , Zidoo x8 , Egreat a5 to odtwarzacze które pożerają każdy format i nie zapłacisz więcej niż 700 pln masz jeszcze H94 pro za około 400 ale nie wiem czy z dzwiękiem hd sobie radzi

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry