Mini M8S Plus 64bit 2/16 GB

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Trafił do mnie do testów tv box Mini M8S plus 64bit, 2 GB RAM, 16 pamięci flash.
Egzemplarz oparty jest na mocniejszym SoC Amlogics905 (bez „x”, co ciekawe, testy pokazują faktyczny zakres pracy procesora od 100 MHz do 2 GHz, a nie jak w przypadku „iksa” do 1,5), grafika to ARM Mali 450 do 750MHz+ (DVFS, OpenGL ES1.1/2.0, Open VG 1.1 , 2250Mpix/sek i 165Mtri/sek)

Charakteryzuje się ciekawą obudową ze ściętymi rogami i wyświetlaczem na panelu czołowym, co w tego rodzaju budżetowych urządzeniach jest ewenementem.

Reszta również ciekawa. Przede wszystkim gigabitowy LAN, moduł WiFi 802.11 abgn z dwoma zakresami 2.4GHz/5GHz, Bluetooth 4.0, HDMI 2.0 (4K 60fps, HDCP2.2), trzy porty USB 2.0, złącze kart SD, SPDIF, AV. Obsługuje Miracast, DLNA, AirPlay i PPPoE.

Działa pod kontrolą Androida 5.1, dałem mu czysty Kodi 16.1 Jarvis i własnoręcznie skonfigurowałem. Jest dostępny do ściągnięcie fabryczny firmware (M8S PLUS Amlogic S905 Gigabit 2G16G Android5.1 4K TV Box Firmware 20160923), co przydatne będzie z pewnością dla osób chcących się bawić w daleko idące zmiany. Flashuje się bezproblemowo, zarówno przez kartę SD, jak i przez USB Amlogic Tool.

Testy odtwarzania materiałów multimedialnych przeszedł lepiej niż dobrze: Full HD bezproblemowo, 3D Full HD bezproblemowo, z materiałów UHD nie odtworzył znanego pliku testowego soccer Samsung_UHD_Soccer_Barcelona_Atletico_Madrid.ts. Ale z doświadczenia wiem, że z nim nie radzi sobie też Amlogic s912, a nawet Intel i5.

Pozostałe UHD, które zadałem: [2160p] 4K-HD.Club-2013-Taipei 101 Fireworks Trailer (4ksamples.com).mp4; 2160p Demo - 3840x2160 pixel_4k Video - a timelapse project by Florian Friedrich (4ksamples.com); BigBuckBunny_2000hevc.mp4; Honey Bees 96fps In 4K (ULTRA HD)(4ksamples.com).mp4; Tears_400_x265.mp4; tos-4096x1720-tiles.mkv;

Z wybitnie wymagających mocy plików z serii Jelly fish bez problemu doszedł do jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv, co jest sporym osiągnięciem.

Lista obsługiwanych kodeków według producenta: HD MPEG1/2/4,H.264, HD AVC/VC-1,RM/RMVB,Xvid/DivX3/4/5/6,RealVideo8/9/10\Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg H.264 ,H.265 Data Rate:Up to 60Mbps
Audio: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE .

Streaming w Kodi sprawuje się lepiej niż zadowalająco (testowałem różne materiały z Exodusa i Phantom), podobnie jak materiały streamowane z serwisów ShowBox i PopcornTime – aplikacje zainstalowane i korzystające z fabrycznego odtwarzacza.
MXPlayer działa idealnie.

Co do serwisów VoD, testowany był Amazon, Netflix, ShowMax i HBO GO.

W przypadku tego ostatniego, podobnie jak w innego tego typu tv boxach, działa tylko przez Wi-Fi, ale to znana niedoróbka programistów aplikacji HBO, którzy ponoć mają niedługo naprawić. W konfiguracji androidowej aplikacji jest tylko wybór: tylko Wi-Fi lub 3G, 4G i Wi-fi. LAN-u nie przewidzieli.

Do ShowMaxa można się zalogować, przy próbie uruchomienia materiału pokazuje komunikat, że urządzenie jest zrotowane i nie chce odtwarzać materiałów. W wolnej chwili sprawdzę czy pomaga ukrycie Super SU lub instalacja RootCloak lub czegoś podobnego.

Z dźwiękiem nie było ani jednego problemu, z wielokanałowym DTS HD MA włącznie.

Urządzenie prawie się nie nagrzewa, po ponad trzech godzinach testów był ledwo ciepły.

Z ciekawostek: pilot po naciśnięciu krótko przycisku power usypia urządzenie do stanu stand by, po przytrzymaniu zamyka całkiem. Oczywiście można to skonfigurować w Androidzie.

Wreszcie normalny przycisk reset z boku, a nie w dziurze od AV.
 

Attachments

  • HTB1b7npOVXXXXXqXXXXq6xXFXXXS (1).jpg
    HTB1b7npOVXXXXXqXXXXq6xXFXXXS (1).jpg
    78,1 KB · Wyś: 107
  • HTB1CiOMOVXXXXbbapXXq6xXFXXXC.jpg
    HTB1CiOMOVXXXXbbapXXq6xXFXXXC.jpg
    22,4 KB · Wyś: 89
  • HTB16pG4OVXXXXaaXVXXq6xXFXXXw.jpg
    HTB16pG4OVXXXXaaXVXXq6xXFXXXw.jpg
    131 KB · Wyś: 73
  • pilot.jpg
    pilot.jpg
    19,5 KB · Wyś: 513

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam router stosunkowo blisko, więc trudno mi coś konkretnego o "ściennych" zakłóceniach powiedzieć. W paśmie 5GHz np. pokazuje w tej chwili 175 megabitów...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak, ma LAN 1 gigabit, a idzie do sprzedaży dlatego, że robi mi się ciasno... Zatrzymuję player dla siebie, dla żony, jeden Blu-ray i jeden jako "rezerwa taktyczna". Notabene jako rezerwa został właśnie taki sam egzemplarz M8S Plus.
 
Do góry