Egreat A5/A10 UHD Media Player

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Bardzo ciekawy sprzęt firmowany przez popularną markę Egreat. Kiedyś kopiowali rozwiązania HiMedia, dzisiaj poszli dalej i wprowadzają własne, lekko wyprzedzające ich chińskich konkurentów.

Odtwarzacz jest oparty na tym samym układzie, co HiMedia Q5/Q10 Pro, czyli Hi3798CV200, wyższa wersja różni się od niższej 16 GB pamięci flash (niższa 8 GB), możliwością wbudowania HDD, Wi-Fi w standardzie ac 2,4 i 5 GHz (niższa tylko n i tylko 2,4 GHz, jedna antena), większą liczbą złącz. A10 ma wentylator z możliwością software'owego ustawiania obrotów w zależności od temperatury.

W porównaniu do HiMedia na plus trzeba zaliczyć lepszego pilota (m.in. podświetlenie) i (podobno) możliwość korzystania z menu w BD ISO, choć oficjalna specyfikacja tego nie potwierdza. Dodałbym do tego jeszcze dość miły dla oka i subtelny interfejs użytkownika.

Minusem jest cena - obecnie 299 dolarów.

Tutaj pełna specyfikacja i opis:
Egreat A10 4K UHD Media Player

Tutaj pierwsze uwagi użytkowników:

Egreat A10 review

Egreat A5 & A10 w/HiSilicon Hi3798C V200 (3D / 4K / HD Audio)
 

zwierzak11

New member
na geekbuying https://www.geekbuying.com/shoppingcart ale przy przesyłce doliczą pewnie VAT i ewentualnie podatek. ja mam a5 czyli bez możliwosci montażu dysku . A10 ma kartę sieciową AC WIFI , a5 tylko 100 Mbps ale ethernet już 1 Gbps. KIREK50 już porównał je. Wydaje mi się że EGREAT jest lepszy od HIMEDIA i jak nigdy dotąd EGREAT zaczął dbać o aktualizację softu- w tym roku dzisiaj poszła już trzecia aktualizacja , zresztą sami napisali na swoim forum -"Release" version firmware will be updated per month- link do forum Egreat Forum
co do ceny to na geekbuying są czasami kody promocyjne "code promo" . u mnie net jest po kablu do A5 podłączony a dyski po hubie .
 

tomwega

Member
Wielkie dzięki.Właśnie porownywalem z himedia i też mi się wydaje,że egreat jest lepszy.Nigdy nie kupowałem za granicą stąd moje obawy.
 

ma_ko

New member
W czym jest lepszy? HARD ten sam..., wizualnie można dyskutować...
Soft, szczerze ciut mało użytkowników za mało bym mógł to porównać..itd.

Co nie zmienia faktu, że kupiłem i czekam porównam "zobaczę" lub nie różnice....

Obawiam się że stopień nie dopracowania sprzętu softowo będzie porównywalny do Himmedia czy Zidoo...
 

RAF1977

Banned
Atmos śmiga ładnie, kodi jeszcze nie testowałem, fajnie okładki ściąga i informacje o filmie. Niestety do netflixa się nie nadaje, bo aplikacja działa jak na telefonie, czyli w stereo i FHD maksymalnie.
Ale spoko, miał pliki wszystkie odtwarzać i miało kodi działać i to jest tak jak miało być.
Dodatkowo fajne są 4 klawisze na pilocie, które można zaprogramować, ja ustawiłem sobie obsługę amplitunera. Power, wybór źródła i regulacja głośności.

W himedia Q5 mi się srebrna obudowa nie podoba.
Egreat ładniejszy.
097c3bc7bca998b28e4191ada84c8e7c.jpg
 

tomwega

Member
W jakim języku jest menu?Czy jest możliwość w języku polskim?Po ostatnim update ponoć jest możliwość wyboru innych.
 

ma_ko

New member
Przyznam że mnie interesuje bezpośrednie starcie z moim Himedia q10pro.
Czekam jeszcze na Zidoo X10 i zapewne też kupię, by sprawdzić i ten sprzęt tym bardziej że ma być wspierany inaczej softowo niż X9s nie wiem jak oni chcą to ogarnąć ,ale może....
 

RAF1977

Banned
Ja mam po angielsku, w kodi jest polski. Ściągnąłem ten najnowszy firmware z wieloma językami ale nie instalowałem jeszcze.
Ale napisy polskie dobrze wyświetla mimo że nie ma polskiego. Font Windows iso, czyta polskie znaki.
Aa i co rzadko spotykane otatnio. Jest ładnie wydrukowana instrukcja po angielsku nawet kolorowe obrazki są ☺
 
Ostatnia edycja:

ma_ko

New member
Kurcze Egreat to firma z tradycjami więc można mieć nadzieje że będzie OK faktycznie ta 5 wygląda dużo lepiej niż Himedia :) gratki zakupu. (futeko?)
Jedynie co boli to że nie siegneli po ciut nowszy układ głowny. Choć faktem jest że w andbox to te sprawdzone dają mniej obaw o gnioty w codziennym użytkowaniu...
 

RAF1977

Banned
Dzięki. Nie futeco. Na ebuy kupiłem z Chin i przyszedł nawet dzień przed minimalnym czasem dostawy.
 
Ostatnia edycja:

ma_ko

New member
Własnie i jest milion innych "bugów" wręcz identycznych z tymi z Himedia...

Więc należy sądzić że prawdą jest, że i Himmedia i Egreat maja problem z Układem Realtek i SDK od producenta...

Czas pokaże co dalej z tym będzie.
 

sideswipe

New member
Tia...firma z tradycjami a nikt nie pamięta w jakim stylu zeszli z rynku przed laty. Generalnie wieczny konkurent HiMedia wraca z ciekawymi playerami, ale niemal identycznymi. Bóg jeden wie czy to próba wskrzeszenia marki przez tych samych ludzi czy któś rozkręca cyrk pod znanym brandem.
Co do menu BD to HiMedia zapowiedziała wprowadzenia również w Q5/Q10. Te same bebechy wiec i te same możliwości, ale coś mam przeczucie że HiMedia rozwijając się tak jak teraz nie zniknie niespodziewanie z rynku jak kiedys Egreat.
 

RAF1977

Banned
Własnie i jest milion innych "bugów" wręcz identycznych z tymi z Himedia...

Więc należy sądzić że prawdą jest, że i Himmedia i Egreat maja problem z Układem Realtek i SDK od producenta...

Czas pokaże co dalej z tym będzie.
Brak języka polskiego to nie jest żaden bug. Jest dwa chińskie i angielski.
Nie wiem do czego chcesz używać takiego odtwarzacza...
Ja używam do plików z dysku, w tym obrazów ISO bd i ISO 3D, wszystko łyka, dźwięk 7.1hd działa, okładki ładnie ściąga, dla mnie to wszystko czego oczekiwałem.
Dodatkowo jest kodi, wczoraj poinstalowalem wtyczki, no działa ale jakość filmów na kodi, to się na telefon nadaje. Niby filmy 1080p ale tak zniszczone kompresją, że hej.
Przereklamowane.
 
Do góry