Egreat A5/A10 UHD Media Player

daniel4g

New member
Czy spotkaliście się z problemem związanym z obsługą HDMI-CEC i ARC przez odtwarzacze Egrata A5/A10. W moim przypadku po podłączeniu A10 do telewizora przestaje działać funkcja HDMI-CEC we wszystkich podłączonych urządzeniach, nie działa również ARC. Po włączeniu Egreat wszystko zaczyna natychmiast działać prawidłowo, po odłączeniu kabla HDMI od Egrat również. Na zagranicznych forach również znalazłem opisy tego problemu. Czy u Was wszystko działa ok?
 

pejotwroc

New member
Czy starszy czy nowszy u mnie jest bez znaczenia. Nawet z wersjami beta wszystko u mnie działa bez żadnych problemów.
A co to za problemy?
 

stix

New member
Egreat A10 funkcja Funkcja AV SYNC.

Dzień dobry , czy ww odtwarzacz posiada taką funkcje, jeśli tak czy jest to regulowana czy stała, jest to dla mnie istotne, dlatego że sprzedałem amplituner teraz posiadam wzmacniacz stereo bez takiej regulacji.
 

adi1

Member
Moje uwagi dla Egreat A10

- brak znaczników przy zakończonych filmach lub ich ukończeniu w 90%
- brak usypiania dysku HDD
- brak CEC
- brak samoczynnego wyłączania przy braku aktywości (30mni, 45min itd)
- nie radzi sobie z kodekiem FLV
- brak możliwości zmiany kodowania czcionki podczas filmu (opcja powinna się znaleść w elemencie ustawienia napisów)
- brak możliwości zciągania napisów z serisów np. Opensubtitles (Player główny)
- dźwięk(Doby digital 5.1 plus Dolby Atmos ) pod kablem S/PDIF oraz koaksialnym dekoduje do stereo brak dekodowania do 5.1
- brak możliwości ręcznej edycji okładek oraz zmiany nazw
- brak możliwości tworzenia własnych folderów z materiałem video
 

mateo35

New member
Ja mam co prawda model Egreat A5, ale uwagi mam bardzo podobne jak kolega powyżej:
- brak CEC - trzeba sterować osobnym pilotem albo telefonem po wifi (na szczęście że jest taka opcja)
- dźwięk po hdmi jest dekodowany prawidłowo do 5.1
- płynność odtwarzania i przełączanie fps działa bardzo dobrze, tu zdecydowany plus
- obraz 4K z HDR na tv oled jest rzeczywiście wysokiej jakości, powiedziałbym że jest taki bardziej kinowy niż w tv (surowy, bez sztucznych polepszaczy)
- no ale największa bolączka... filmy 1080p nawet z wysokim bitrate wyglądają dużo gorzej niż puszczone bezpośrednio na tv z pendirve. nie wiem czego to jest przyczyna, na takich filmach pojawiają się rozmycia i brak szczegółów, jakieś dziwne powidoki. jak odtwarzam bezpośrednio na tv to jest obraz żyleta a tutaj ten sam plik bardzo słabo.

co do ostatniego punktu to czy ktoś z was też tak ma? wiem że takie odtwarzacze kupuje się z myślą o 4K no ale jednak nie wszystko wychodzi w 4K z HDR, czasem 1080p też chciałbym obejrzeć.
 

qwertyz

New member
Witam

Czy ktoś użytkujący Egreat A5 może potwierdzić że bez problemu odtwarza on pliki mkv 4k uhd i puszcza przez hdmi dolby atmos ?

Pozdrawiam
 

mefitis

New member
Witam. Mam pytanko jesli chodzi o róznice pomiedzy a5 a a10. Na jednej stronie widziałem porónanie tych modeli i moje pytanie brzmi czym sa: "Ulepszone przetwarzanie Wideo","Optymalizacja dźwięku wysokiej jakości","wsparcie RS-232 /C4 " bo tego ponoć a5 nie posiada a a10 ma. Teraz pytanie czy opłaca mi sie kupować a10 jezeli chodzi mi o dobra jakość dzwieku dolby atmos oraz obrazu 4k hdr, bo filmy chce odpalać tylko i wyłacznie z pendriva.
 

mefitis

New member
ok rozumiem ze na A5 filmy w 4k sa bardzo dobrze wyswietlane a jak wyglada sprawa z full hd ? bo czytałem że niby full hd wygladaja gorzej. Chodzi mi o otwarzanie filmu na tv nie za pomoca projektora
 

mateo35

New member
ok rozumiem ze na A5 filmy w 4k sa bardzo dobrze wyswietlane a jak wyglada sprawa z full hd ? bo czytałem że niby full hd wygladaja gorzej. Chodzi mi o otwarzanie filmu na tv nie za pomoca projektora
tak, full hd wygląda gorzej, próbowałem już chyba wszystkich możliwych ustawień. 4k obraz rzeczywiście żyleta ale full hd lepiej bezpośrednio na tv. niestety ale to spory minus
 

pejotwroc

New member
Ja tam nie narzekam na jakość fulhd. Co prawda nie mam porównania z telewizorem gdyż moja plazma Panasonic nie odtwarza prawie żadnych nowych formatów ale co do jakości filmów w dobrym bitrate nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie występują żadne minusy o których pisał kolega wyżej. Jestem mega zadowolony a wzrok mam raczej dobry [emoji3]
 

mateo35

New member
no właśnie, nie masz porównania i pewnie dlatego nie masz zastrzeżeń. ja akurat mam porównanie egreat a5 z odtwarzaczem natywnym z topowego tv i różnica jest spora na korzyść tv w 1080p. egreat został zrobiony pod 4k i tutaj nie ma do czego się przyczepić ale w full hd trochę nie domaga. można poczytać na zagranicznych forach o tym problemie, także to nie są tylko moje obserwacje
 

c43

Member
no właśnie, nie masz porównania i pewnie dlatego nie masz zastrzeżeń. ja akurat mam porównanie egreat a5 z odtwarzaczem natywnym z topowego tv i różnica jest spora na korzyść tv w 1080p. egreat został zrobiony pod 4k i tutaj nie ma do czego się przyczepić ale w full hd trochę nie domaga. można poczytać na zagranicznych forach o tym problemie, także to nie są tylko moje obserwacje


Kupiłem i zwracam gorzej odtwarza 1080p niż mój odtwarzacz Asus O!Play MINI.
 
Do góry