Egreat A5/A10 UHD Media Player

ma_ko

New member
Jasne jest język Chiński...w sumie super.
Okładki OK.
Resztę sprawdzę...
Co do Kodiego...kwestia zródeł..., można oglądać nie "kompresowane"...
Wiec "przereklamowane" raczej potrzeba zgłębienia tematu...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Własnie i jest milion innych "bugów" wręcz identycznych z tymi z Himedia...

Więc należy sądzić że prawdą jest, że i Himmedia i Egreat maja problem z Układem Realtek i SDK od producenta...

Czas pokaże co dalej z tym będzie.

Kolega widzę znawca tematu. ale... chyba innego. HiMedia i Egreat są zbudowane na układzie HiSilicon Hi3798CV200. Realtek to zupełnie inna bajka. I nie, w przypadku HiSilicon nie ma żadnych problemów z SDK. Drobne problemy występują z autorskimi firmware pisanymi na tym SDK.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kurcze Egreat to firma z tradycjami więc można mieć nadzieje że będzie OK faktycznie ta 5 wygląda dużo lepiej niż Himedia :) gratki zakupu. (futeko?)
Jedynie co boli to że nie siegneli po ciut nowszy układ głowny. Choć faktem jest że w andbox to te sprawdzone dają mniej obaw o gnioty w codziennym użytkowaniu...

A po jakiż to nowszy "układ główny" mieli sięgnąć? Bo Hi3798CV200 to obecnie najlepszy na rynku, obok Tegry, na której oparta jest Nvidia Shield
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tia...firma z tradycjami a nikt nie pamięta w jakim stylu zeszli z rynku przed laty. Generalnie wieczny konkurent HiMedia wraca z ciekawymi playerami, ale niemal identycznymi.

To taka "nowa świecka tradycja" Egreata. Kopiowali HiMedia na potęgę, począwszy od znakomitego modelu HD300, którego kiedyś byłem zadowolonym posiadaczem. I widać, że nadal to robią. Aleto tki urok chińskiego rynku...

Notabene użytkownikom wychodzi to na zdrowie, bo np. Egreat R6S był świetnym playerem, a tańszym od "bliźniaka" HiMedia ponad 1/3.
 

ma_ko

New member
Jasne Exodus i przerzuć np? przez Real-debRid.
Co do chipów meaculpa nazewnictow "pojarałem"..,ale prblemy te same.

Przerzuciłem już 6 ANBOX czekam teraz na Egreat A10 i Zidoo X10 by prównać to do reszty od 300 do 100 zeta...,. w wiekszosci te same problemy.
Najwięskzy zawód na zappiti
 

RAF1977

Banned
To to jak Exodus, to jest ta dobra jakość, to ja jednak zostanę przy zadaniu, że dobra ale na telefon 5.5" FHD. Nie na tv 79", nie mówiąc o projektorze.

Nie zmienia to faktu, że z playera jestem zadowolony.

Ma_ko a co Ty tak przrzucasz te boxy, takie hobby?
 
Ostatnia edycja:

ma_ko

New member
Szukam dobrej jakości obrazu i unwersalnosci.
Co do jakości treści z KODI powiem tak wszystko zależy od pliku, są pliki po 600mb są pliki z Filmami po 10-16GB i tu już jesteśmy w jakości zadowalającej na obrazie 65'
Projektor nie moja bajka. Ale na dobrym ekranie można odszukać treści w dobrej HD jakości.
Co do playera, jesli naprawdę zależy ci na jakości i masz sporą bibliotekę to zerknij w stronę Zappiti. Z tym że zaznaczam jako streamer sieciowy do własnych zasobów i bazy Filmów jak najbardziej, ale już korzystanie z appek androida nie koniecznie...
Jedyna wada że to ich pixelplus jest nie wyłączalne i nie da się uzyskać surowego obrazu.
Za to zarządzanie zasobami na duży plus.
 

tomwega

Member
Właśnie zależy mi też na dobrej jakości obrazu.Mam tv 75 cali a w niedalekiej przyszłości planuje zakup projektora.Liczyłem,że egreat spełni swoją rolę.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To to jak Exodus, to jest ta dobra jakość, to ja jednak zostanę przy zadaniu, że dobra ale na telefon 5.5" FHD. Nie na tv 79", nie mówiąc o projektorze.

Nie należy tak generalizować, ponieważ z pewnością nie sprawdziłeś wszystkich plików w tym serwisie. Owszem, nowe filmy, które niedawno miały swoją premierę są z reguły w kiepskiej jakości (HDCam itp), ale przecież serwis bazuje na tym, co jest w sieci, więc... Natomiast jest mnóstwo pozycji w Full HD i z wielokanałowym dźwiękiem. 4K też się trafi. Na nowości filmowe polecam... kino.
 

RAF1977

Banned
Zetknąłem na kilka pozycji z 2016, na te najnowsze to nawet nie zaglądam, bo wiadomo że jakość web cam.
Ale z 2016 opis 1080p to powinno jakoś wyglądać, nie.
A wygląda jak 480p.
No ale wiadomo, wstawki są różne. Generalnie nie dla mnie. Za bardzo szanuję swój czas, żeby takie badziewie oglądać. Każdy robi jak lubi.
Do kina jakoś nie lubię ostatnio chodzić, wolę płytę kupić i na swoim domowym kinie obejrzeć.
 

zwierzak11

New member
i stało się. od dnia dzisiejszego EGREAT A5/A10 odtwarza pełne menu ripów 4k UHD i wychodzi na lidera odtwarzaczy UHD i HD .
 

tomwega

Member
Czyli ta ostatnia aktualizacja to wprowadziła?A sprawdziles to może na jakimś pliku?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry