Zidoo X9S (Android, Realtek RTD1295)

makesto

New member
Mam kilka pytań odnośnie X9S do bardziej doświadczonych ode mnie... Ogólnie używam odtwarzacza już dobre kilka lat i bardzo chwalę, do tej pory oglądałem tylko full HD bo nie posiadałem telewizora z UHD.
Dopiero co kupiłem TV i chciałbym się dowiedzieć które urządzenie będzie co dekodować w poniższym przypadku (lub jak to najlepiej podłączyć):
TV Sony XH9096 (HDMI arc)
Zidoo X9S
amplituner Onkyo TX-SR607 (bez HDMI arc)

Plik z dysku odczytuje odtwarzacz i rozumiem że obraz i dźwięk dekoduje Zidoo i przesyła do TV. Chciałbym przy tym żeby zagrało na głośnikach 5.1 a więc muszę wypuścić dźwięk do amplitunera.
Jako że wzmak nie ma HDMI arc to mogę puścić kablem optycznym do wzmaka. No i teraz lepiej żeby z X9S wychodził optyczny do wzmaka czy optyk z TV do wzmaka?
Które urządzenie będzie dekodować ten dźwięk? Oprogramowanie TV czy X9S?

Albo druga rzecz: skoro (czy to po HDMI arc czy po kablu optycznym) max co można osiągnać to dźwięk skompresowany 5.1... To co się dzieje jeżeli odpalam plik z DTS HD MA? Ani jedno ani drugie połączenie takiego kodowania nie dźwignie. To znaczy że jest to "w locie" zniżane do po prostu DTS? Mogłbym Zidoo podłączyć kablem HDMI do amplitunera ale wtedy na TV nie będę miał obrazu w 4K z uwagi na to że amplituner posiada HDMI 1.3

Wiem że rozwiązaniem moich problemów to po prostu kupno nowego amplitunera. Ale to z czasem. A nawet jeżeli bym miał nowy amplituner ze złączem HDMI out eARC to jeżeli leci kabel HDMI z Zidoo do wzmaka i dopiero ze wzmaka do TV to który sprzęt odpowiada ze dekodowania? Wzmacniacz czy Zidoo?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kolejnosc taka: zidoo-onkyo-tv sony


To masz wzmacniaxz, czy ampl? Piszesz raz, ze wzmacniacz nie ma HDMI, a pozniej wspominasz o ampl., ktory je ma

HDMI 1.3 to max 2560 x 1440

Musisz sobe odp., czy bardziej Ci zalezy na 4k, czy na dzwieku max. 7,1 (HD)

Jesli na 4k, to zidoo-tv sony-onkyo

Tez mialem podobny dylemat, z tym, ze moj ampek przesyla 4k, ale bez HDR (HDMI 1.4)
 
Ostatnia edycja:

makesto

New member
kolejnosc taka: zidoo-onkyo-tv sony


To masz wzmacniaxz, czy ampl? Piszesz raz, ze wzmacniacz nie ma HDMI, a pozniej wspominasz o ampl., ktory je ma



sorry za zamieszanie. Raz wzmak a raz amplituner - troche zamiennie pisałem.
Gwoli wyjaśnienia to: mam amplituner, który posiada złącza HDMI ale żadne nie ma kanału powrotnego (ARC) oraz są jedynie w wersji 1.3...



A że tv jest nowy to wolę jednak w pełni wykorzystać obraz kosztem dźwięku...
 
Do góry