Zidoo X9S (Android, Realtek RTD1295)

mlodywesolek

New member
Witam,
nosze sie z zamiarem zakupu X9S ale nie moge odnalezc jednej konkretnej informacji a mianowicie jaka jest maxymalna pojemnosc dysku, jaki skrzyneczka wykrywa po podlaczeniu do USB?
Z opisu na pierwszej stronie wyczytalem ze przez SATA jest to 8TB (na stronie producenta znalazlem że 10TB) ale czy to samo się tyczy dysków podłączonych pod USB? Mam dysk 4tb i 3tb :)
pozdrawiam
 

deusexe

Member
Nadszedł czas na zmianę mojego DUNE HD Base 3D na coś z 4K i HDR wybór padł na X9S bo jest w dobrej cenie aktualnie. Zawsze byłem przeciwnikiem Androida w odtwarzaczach, ale póki co nie widzę alternatyw w podobnych pieniądzach. Zazwyczaj w chińskich sklepach oferują ten model z dodatkowym pilotem typu AIR MOUSE, napiszcie proszę czy ten dodatek jest konieczny czy normalnym pilotem obsługa jest niewystarczająca? Jakoś nie wyobrażam sobie machania pilotem przed TV jak różdżką Harrego. I z tego co widzę na filmikach mało to jest precyzyjne. Poza tym marnuje jeden port USB. Głównie potrzebuję BOXA TV do filmów z dysków przenośnych. Mile widziane inne propozycje z normalnym systemem bez andka. Najlepszy byłby Dune HD Pro 4K ale cena zaporowa :)
I jak jest z płynnością filmów, bo z tego co widzę na youtube to wszystkie filmy delikatnie klatkują... I nie tylko na tym X9S, ale nawet na X10 może to kolejna bolączka androida?
 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Witam,
nosze sie z zamiarem zakupu X9S ale nie moge odnalezc jednej konkretnej informacji a mianowicie jaka jest maxymalna pojemnosc dysku, jaki skrzyneczka wykrywa po podlaczeniu do USB?
Z opisu na pierwszej stronie wyczytalem ze przez SATA jest to 8TB (na stronie producenta znalazlem że 10TB) ale czy to samo się tyczy dysków podłączonych pod USB? Mam dysk 4tb i 3tb :)
pozdrawiam

Mało ludzi tu stara się pomóc, szkoda... zamówiłem box w Chinach jak będą jakieś pytania postaram się pomóc, pojemności dysku jak nie będzie w instrukcji to sam nie sprawdzę, bo mam tylko kilka dysków 1TB
 

Master-78

Member
Witam,

Używam Zidoo X10 od około 2 m-cy.
Niestety dostawca przysłał uszkodzone urządzenie (i do dzisiaj temat otwarty) - wyświetlacz (poradziłem sobie sam) oraz kieszeń (wyrwane mocowania).
Dotąd nie testowałem instalacji HDD, niemniej jestem przekonany, że bez problemu będzie działał conajmniej 4TB - 6TB HDD. Większe - nie wiem.

Samo urządzenie aktualizuję na bieżąco - zarówno sam system, jak i ZDMC i KODI.
Język PL bez problemu udało się doinstalować zarówno w ZDMC jak i w KODI.
Ważne jest, aby ODINSTALOWAĆ starą wersję aplikacji przed instalacją NOWEJ WERSJI. Dzieje się tak dlatego, że instalacja/aktualizacja potrafi zostawić śmieci/ustawienia od poprzedniej wersji, albo nie zrobić jej wcale.

Bez problemu działa FHD (nie mam TV 4K) i wszelakie formaty dźwięku (mój AVR 460 Harmana ma tylko DTS HD Master audio - Atmos'ów itp brak).

Zidoo X10 bez problemu odtwarza pliki 4K i down-scale'uje do FHD.
Netflix - doinstalowany z apk z internetu - działa jak należy.
Showmax - niestety ze względu na DRM większość filmów nie jest odtwarzana (sporadyczne wyjątki trafiają się).
Wszelakie filmy w z serwera/pendrive (tylko szybkie na USB 3.0 z wysokimi prędkościami odczytu) także bez problemów :)
 

deusexe

Member
Szkoda, że nie masz TV 4K :) bo na tym mi najbardziej zależy, a kolega @barburian napisał mi, że soft i procek nie wyrabia i jest klatkowanie. (może podkręcenie procka by pomogło :niewiem:) Niestety już zamówiłem, pewnie za miesiąc będę chciał odsprzedać, więc jak by ktoś był chętny to :)
 
Ostatnia edycja:

Master-78

Member
W przypadku - YT działa bez problemów w 1080p (brak TV 4K...). Netflix także w 1080p (apka z mirror'a, gdyż nowe nie działają - najpewniej przez DRM'y...).
Showmax - ze względu na WideVine czy VideWine (nie pamiętam nazwy poprawnej) - działają tylko oficjalnie nie kodowane materiały.
Niestety przez PRZEGLĄDARKI także nie da się korzystać z ShowMax i jemu podobnych - ta sama przyczyna. Przynajmniej ja tego jeszcze nie rozgryzłem.
Być może na jakimś forum mądre głowy poradziły już sobie z obejściem kodeków WV/VW...

4K - materiały działają - sprawdzone na plikach testowych z popularnego serwisu.
Jak dotąd nie poradził sobie sprzęt z dwoma plikami po ok. 50-60TB z BT2020, 4K, HDR10 i bodajże jakimś specjalnym kodowaniem (ale na moim niemłodym PC także nie ruszyły te filmy...).

Cała reszta - jak dotąd bez problemów działa.

Aktualnie KODI dostępne w wersji 17.6. ZDMC również zaktualizowane.
Inne popularne na andku odtwarzacze również działają, choć np. w MX Player trochę mi zabrało skonfigurowanie udziału sieciowego/dostępu do NAS'a z materiałami.
 

deusexe

Member
Jak dotąd nie poradził sobie sprzęt z dwoma plikami po ok. 50-60TB z BT2020, 4K, HDR10 i bodajże jakimś specjalnym kodowaniem (ale na moim niemłodym PC także nie ruszyły te filmy...).
Masz na myśli chyba 50-60GB :) a czy inne tak duże pliki 4K HDR w mkv albo iso odtwarza płynnie?
Bo napisałeś, że "Cała reszta - jak dotąd bez problemów działa" chodziło Ci o FullHD i mniejsze czy ogólnie z 4K włącznie?
 

Master-78

Member
Prawda - moja pomyłka - mowa o plikach 50-60GB.
Są to pliki z HGD10 i BT2020. Nie ugryzł ich jak dotąd.
Testowałem kilka różnych odtwarzaczy (apk).

Pliki 4K (np. z Amazona podróbka Top Gear) - odtwarza bez problemu - w moim przypadku oczywiście oznacza to konwersję do 1080p.
Pliki 4K - testowe - z popularnego serwisu z próbkami/plikami DEMO - działają, tzn. są konwertowane do 1080p.
 

deusexe

Member
Używam odtwarzacz już kilka dni jak na razie sprawuje się świetnie. To czego się obawiałem czyli klatkowanie na filmach UHD nawet z HDR nie występuje. Jedno co mnie dziwi, bo na DUNE tak nie było. To to, że po każdym włączeniu filmu odtwarzacz jakby przestawia rozdzielczość i trwa to dość długo ok 7 sekund, film już leci, a widzę ciemność. Jako, że to mój pierwszy androidowy odtwarzacz nie wiem jaki player byłby lepszy od standardowego? Dużo forumowiczów zachwala KODI, ale chyba więcej z nim problemów niż korzyści... trzeba znaleźć odpowiednią wersję do odtwarzacza dużo pamięci zjada przez co filmy klatkują itd. Jaki możecie polecić?
 

deusexe

Member
Niestety dziś ZIDOO podczas oglądania przestał widzieć dysk USB, po kilku resetach za każdym razem to samo...
 

tomwega

Member
W przypadku - YT działa bez problemów w 1080p (brak TV 4K...). Netflix także w 1080p (apka z mirror'a, gdyż nowe nie działają - najpewniej przez DRM'y...).
Showmax - ze względu na WideVine czy VideWine (nie pamiętam nazwy poprawnej) - działają tylko oficjalnie nie kodowane materiały.
Niestety przez PRZEGLĄDARKI także nie da się korzystać z ShowMax i jemu podobnych - ta sama przyczyna. Przynajmniej ja tego jeszcze nie rozgryzłem.
Być może na jakimś forum mądre głowy poradziły już sobie z obejściem kodeków WV/VW...

4K - materiały działają - sprawdzone na plikach testowych z popularnego serwisu.
Jak dotąd nie poradził sobie sprzęt z dwoma plikami po ok. 50-60TB z BT2020, 4K, HDR10 i bodajże jakimś specjalnym kodowaniem (ale na moim niemłodym PC także nie ruszyły te filmy...).

Cała reszta - jak dotąd bez problemów działa.

Aktualnie KODI dostępne w wersji 17.6. ZDMC również zaktualizowane.
Inne popularne na andku odtwarzacze również działają, choć np. w MX Player trochę mi zabrało skonfigurowanie udziału sieciowego/dostępu do NAS'a z materiałami.
Możesz napisać skąd lub jaką wersję Netflixa zainstalowales?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

deusexe

Member
Kolejna kpina, film ze zwykłym dźwiękiem DTS i dialogi jakby z zakłóceniami trzeszczą, że nie można nic zrozumieć, a puszczane przez KODI wypuszcza tylko PCM 2.0 (oczywiście ten sam film puszczany na PC i TV Samsung 55MU7000 idealnie). Same problemy z nim sprzedaję niezwłocznie. Szukam jakiegoś BLU Ray z możliwościami odtwarzania wszystkiego... ;D albo normalnego odtwarzacza nie chińczyka i bez androida złoma, idealny byłby DUNE 4k, ale niestety ma HDMI 1.4 może ktoś polecić coś?
 

Master-78

Member
Możesz napisać skąd lub jaką wersję Netflixa zainstalowales?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


U mnie działa ta wersja:

https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-4-16-1-build-15145-release/

Wcześniej koniecznie należy odinstalować tą, która jest zainstalowana.

Aktualnie skończyłem konfig odtwarzacza dla Kolegi - AlfaWise H96 Pro+ na Andku 7.1.2.
Działa bdb - 'of the box' działa Netflix, Showmax, Youtube. W Netflixe jednak zauważyłem, że nie osiągał rozdzielczości 1080p, co najwyżej 720p - szkoda...
W moim Zidoo X10 musiałem wymienić Netflixa (jak w linku wyżej, 1080p 'wyciąga'), Showmax - żadna wersja nie działa (DRM...), YT także zmieniałem, bo krzaczył...

Z drugiej strony - jakieś 60% nowszych plików, jakie mam zassane (np. Amazonowa wersja Top Gear), albo się odtworzy, albo nie, albo krzaczy, albo tnie...
Standardowe 'klasyki' w 1080p, z bitrate poniżej 80MB/s (szybki serwer NAS i 1GB sieć po porządnym kablu) - działają. Te z wyższym bitrate - przycinają mocniej lub słabiej zależnie od kodeka. Niestety nie udało mi się też po HDMI przesłać dźwięku - tzw. pass-through. Może trzeba 'optykiem' spróbować - acz nie miałem czasu na to.

Osobiście czekam na nowsze sprzęty na nowym realteku - zobaczę co ludzie napiszą po testach.
Poczciwy TVix Slim S1 działa do dzisiaj i zwykłe filmy 1080p zasuwają jak złoto po dziś dzień, audio spokojnie leci po HDMI włącznie z DTS HD-MA :-D

Z tego porównania - tj. Zidoo X10 vs AlfaWise H96 Pro+ - wolę po stokroć Zidoo X10 :)
Aktualnie na testowym FW 2.0.5. - ma swoje bolączki, acz działa i raczej nie daje większych powodów do niezadowolenia ;-)
 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Problem wrócił, dysk Toshiba USB 3.0 w dowolnym wejściu odpalam film i po ok 2 minutach dysk przestaje być widoczny. Wyjęcie włożenie USB pojawia się i z powrotem po 2-3 min. znika. Mam firmware 2.0.5 pojawiła się BETA v2.0.15 może coś poprawi, testował ktoś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry