Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

gatar

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Jestem wieloletnim użytkownikiem Dune HD Smart H1 i jego możliwości zadowalają mnie w pełni mnie, ale ostatnio, zapewne z racji wieku :) nieco niedomaga. Stał się jakby wolny i czasami zawiesza się, restartuje.
Szukam czegoś o podobnej funkcjonalności z naciskiem na odtwarzanie plików video wszelkiej "maści" wraz z ew. napisami. Dobrze byłoby aby posiadał funkcjonalny "interfejs" (kodi...) biblioteki wideo. Dune używałem właściwie tylko do tychże plików. Do plików audio mam inna "zabawkę".Sporo dobrego czytałem o odtwarzaczach Himedia Q10 Pro, Hi8 Octa Plus. Zainteresowała mnie jednak "konsola" Nvidia Shield TV. Dużo jest o niej, ale w sprawie odtwarzania plików wideo raczej niewiele. Kusi solidną konstrukcją, mocnym wnętrzem i ładnym wyglądem (jak dla mnie) oraz dodatkowo funkcjonalnością gamingową. Cena zbliżona do Q10 Pro. Czy jest Ktoś na forum, Kto używa tego urządzenia ? Jak sprawuje się jako odtwarzacz plików video ?
 

ApaczoS

New member
Posiadam wersję 2015 od prawie roku. Wersja 2017 różni się tylko padem.

Na początku sam się zastanawiałem czy by jednak nie kupić czegoś tańszego do filmów i seriali. Jednak z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to był bardzo dobry wybór. Kodi, Plex, Amazon Video, Netflix, wszystko śmiga aż miło. W życiu nie będzie takiego smarta w tv z taką prędkością działania.

Co do formatów video, jak i audio zresztą. Nie ma nic czego by nie odtworzył, czy to plex czy to kodi. Passthrough atmosa i dts x jest i działa super, a mi głównie o to chodziło. W kodi od wersji 17.
Napisy jak wiadomo przez kodi można pobierać skąd się chce więc z tym problemów również nie ma.

Co do samej maszynki. Nie polecam wersji z dyskiem 500gb. 16gb jest dużo tańszy a wystarczy podłączyć zewn dysk 1tb czy 2 a nawet 4tb i możemy go używać w trybie zewn i wewn. Ja mam 1tb jako pamięć wewn, z kompa można kopiować bezpośrednio na shielda.
O giercowaniu nawet nie wspomnę, stream z kompa działa super po kablu, po wifi nie testowałem bo i nie ma sensu. Odpalasz steama na shieldzie i grasz w co chcesz. Odchodzi ciąganie 10m hdmi z kompa do tv.

Największą bolączką był pad, nie miał wibracji. Podobno w nowej wersji już wibracje są. Druga to brak apki HBO GO ale to już sprawa raczej HBO. Pisałem do nich to oczywiście temat zlewają ciepłym moczem. Także bym nie liczył na apkę, można za to przesyłać z innych urządzeń, shield ma wbudowany google cast.

Zaleta tego gówienka jest jeszcze jedna. Teraz inaczej patrzę na telewizory i szkoda, że już nie ma takich bez smarta :)

Także, jeśli zależy Ci na bezproblemowym działaniu audio video, do tego czasem lubisz pobrać bez pieprzenia się w dodatkowe podłączanie kompa to możesz śmiało brać.

Co do 4k i hdr się nie wypowiem, dla mnie za wcześnie na taki tv(wyjdzie hdmi 2.1 i cała zabawa od nowa), ale jest i obsługuje.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O właśnie, przed chwilą pisałem w innym wątku o Nvidia Shield.
Właśnie kupiłem.
Piszcie co i jak, bo chętnie się dowiem czegoś ciekawego.
Co prawda jeszcze nie mam w domu, ale będzie lada moment.

Po testach i recenzjach wybór był prosty. Tu chociażby nasze rodzime:
https://www.youtube.com/watch?v=4U69LLoXCVg
https://www.youtube.com/watch?v=h7QWtYOo77Y&t=3s

Prędkość i jeszcze raz prędkość działania. Do tego możliwość odpalania gier ze strumienia na bazie kart GF 1080. Ponoć wg. testów, żadnej różnicy nie ma.
Do tego YT, Netfix i kilka innych dupereli które chętnie przetestuje, a że mój tv nie ma rozbudowanego smarta, to akurat.
No i oczywiście KODI.

Apaczo, napisz dokładnie jak wygląda procedura odpalania filmów w kontekście HDD czy PC na którym wszystko mam.
Na na PC kilka terabajtów i powiedzmy, że chciałbym to zrzucić na Shielda.
Do Shielda podepnę powiedzmy 2TB dysk zewnętrzny.
Jak to wszystko ogarnąć?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak rozkminiam tego shielda i narazie nasowaja mi sie 3 wnioski:

1. Shield jako smart tv, widac ze dziala wysmienicie nic dodac.

2. Streamowanie gier ze swojego kompa? Czym to sie rozni od tego ze podlacze tv z kompem za pomoca hdmi?

3. Streaming gier:
Za 10 euro dostajemy setki gier - strikte same smieci. Dla dzieciakow ok, ja niestety nie gram juz w starocie.

Gry platne - ciekawy pomysl, nie trzeba mocnego kompa, ale zapewne oplata za gry tez jest sowita? I podobno brak nowosci.

Ciekawe urzadzenie i ciekawi mnie czy sie przyjmie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
O właśnie, przed chwilą pisałem w innym wątku o Nvidia Shield.

Apaczo, napisz dokładnie jak wygląda procedura odpalania filmów w kontekście HDD czy PC na którym wszystko mam.
Na na PC kilka terabajtów i powiedzmy, że chciałbym to zrzucić na Shielda.
Do Shielda podepnę powiedzmy 2TB dysk zewnętrzny.
Jak to wszystko ogarnąć?

Jak filmy z Atmosem to tylko KODI 17, albo SPMC.
Poza tym ok. 4k z HDR gra bez czkawki.
My, na modelu 2015, nie mamy jeszcze nowego oprogramowania, ale ponoc wszystko ok. Jest jeden przypal z udzialami SMB z haslem, ale nie ma sensu o tym pisac, bo prawdopodobnie moze Cie wogole nie dotyczyc, jesli zamierzaz grac filmy z dysku lokalnego , albo streamowac z konta Gosc.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Buba, ale ja kupiłem poprzednią wersję.
Była przyzwoita oferta (Ł150) i capnąłem w ostatniej minucie. Spontan, nic więcej.
Gość pisze, że 2 tyg. temu kupił, ale po zdjęciach reklamowych widzę, że to jednak poprzednia.
No chyba, że taki inteligent, że wrzucił co innego, a sprzedaje jednak nowsze wydanie.
Szczerze?
To nawet nie wiedziałem, że tu jakieś dwie wersje występują.
Teraz widzę, że (chyba) nie jest żle.
Wielkość nie jest dla mnie żadną wadą, za to wejście na kartę już zaliczam na plus, a mam szybką 64GB która leży i się przyda.
Pad za to już nie jest tak ciekawy, ale to mnie nie specjalnie interesuje.
Za to jestem ciekawy jednego, czy w tym zestawie jest/był pilot?
Bo jeżeli nie, to dramat...

https://www.youtube.com/watch?v=cFGUJn8mWxc

Edyta,
Patrzę na unboxingi i nie widzę na wyposażeniu pilota, no to pięknie.
Czym Wy to obsługujecie, padem?
Jak dokupię pilota, to wyjdzie mnie tyle, co nowa wersja która ma na wyposażeniu pilota.
Owszem, padem też można, lata tak korzystałem z funkcji sieciowych przy konsolach, ale tu mimo wszystko by się przydał.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Buba, ale ja kupiłem poprzednią wersję.
Była przyzwoita oferta (Ł150) i capnąłem w ostatniej minucie. Spontan, nic więcej.
Gość pisze, że 2 tyg. temu kupił, ale po zdjęciach reklamowych widzę, że to jednak poprzednia.
No chyba, że taki inteligent, że wrzucił co innego, a sprzedaje jednak nowsze wydanie.
Szczerze?
To nawet nie wiedziałem, że tu jakieś dwie wersje występują.
Teraz widzę, że (chyba) nie jest żle.
Wielkość nie jest dla mnie żadną wadą, za to wejście na kartę już zaliczam na plus, a mam szybką 64GB która leży i się przyda.
Pad za to już nie jest tak ciekawy, ale to mnie nie specjalnie interesuje.
Za to jestem ciekawy jednego, czy w tym zestawie jest/był pilot?
Bo jeżeli nie, to dramat...

https://www.youtube.com/watch?v=cFGUJn8mWxc
Normalnie w zestawie 2015 pilota nie ma i kosztuje on sporo.
poza tym ze samo pudelko jest wieksze, wydaje sie byc lepsza od nowszej wersji. Nvidia nieprzyznaje sie narazie do zadnych udoskonalen poza lepszym, tj wygodniejszym i energooszczednym (BT zamiast WIFI) z funnkcyjnymi przyciskami padem i pilotem w zestawie.
nigdy nie wiadomo, moze w przyszlosci okazac sie, ze jednak nam czegos od razu nie powiedzieli i zrobi np update do Dolby Vision ( ale raczej watpie). Zabrali natomiast slot na microSD jedno USB i port podczerwieni. wiec stara dla wielu osob moze wydawac sie lepsza.
Ale z pilotem to musisz sprawe wyjasnic.. Da sie bez niego zyc bo sterowac mozna padem albo smartphonem ale zasadniczo 200pln w plecy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę właśnie, to dałem popalić. Kasę wpłaciłem, klops.
Jest tam na ebayu cancel jakiś?

Edit.
Ok, jest zamiennik. Jeden z gości pisze, że ponoć lepszy. Zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
smartphonem tez sie da. Padem sredniowygodnie, ale przezyjesz. A w razie czego kase odzyskasz, bo jakis amator sie znajdzie, na stara wersje, ze wzgledu na roznice w budowie ( patrz drugi watek). Ci co uzywaja do sterowania calego majdanu, uniwersalnych pilotow (np Logitecha), beda woleli stara wersje, ze wzgledu na port irda, ktorego nie ma w ver 2017. Wprawdzie da sie sterowac CEC-em. ale roznie to z nim bywa ze starszymi urzadzeniami, wiec bankowo ja zgolisz komus po kosztach.

EDIT nie napalaj sie na zamienniki. Nie masz jakiegos uniwersalnego pilotka?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz, to nie pieniądz. Chodzi o fakt. Jak mam za ten sam zestaw dać dokładnie tą samą kwotę (1000zł za nową wersję w PL sklepie), to wybieram tą opcję. Z tą różnicą, że nie dałbym 1000zł. Taki psikus.
700/800zł akceptuje, ale przy 1000zł załącza mi się zdrowy rozsądek. Mówiąc wprost. Mam na czym oglądać/korzystać (PC) i to całkiem wygodnie.

Ostatecznie wezmę chyba tego pilota:
https://www.youtube.com/watch?v=vO4rKbmKXYY
Tyle, że ten nie ma znowu Voice'a, więc zostaje żmudne wpisywanie.
Uwa mać, ale nic. Faktycznie, starszy Shield lepszy. Bo jak mam sobie to tłumaczyć, plus za SD - przyda się, ale wolałbym jednak pilota.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Bedziesz gadal do czujki jak zaczna sprzedawac, albo kupisz sobie Echo.
Stara wersja ma dostac pelna funkjonalnosc, wiec te czujki beda dzialac. A moze jakas apka - pilot tez ma voice'a? Sprawdz zanim zamowisz na spokojnie. Przede wszystkim najpierw poczekaj na przesylke. Moze nie dojdzie albo bedzie cos nie tak (odpukac).

Patrz pisza ze apka w telefonie tez obsuguje voice search ( a wiec w przyszlosci voice commandy)
http://nvidia.custhelp.com/app/answ...tv-remote-control-app-with-shield-android-tv?
Sprawdze Ci to i potwierdze troche pozniej, bo teraz chwila dla rodziny
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ok sprawdzilem dziala dobrze. Ale pad nieco lepiej rozpoznal prawidlowo haslo, z ktorym moja stara notka 3 razy sobie nie poradzila, ale to bylo 1 haslo z 5. Zakladam ze to wina telefonu.
Apka to Android tv remote controller. Jest jeszcze inna. I to chyba lepszy wybor niz pilot.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Do tego możliwość odpalania gier ze strumienia na bazie kart GF 1080. Ponoć wg. testów, żadnej różnicy nie ma.

Urządzonko multimedialne fajne,ale czy aby na pewno w grach nie widać różnicy ? (pomijając ceny i dostępność tytułów ) :wink:
W tej recenzji :
https://www.youtube.com/watch?v=h7QWtYOo77Y&feature=youtu.be
Arhn w przypadku strumieniowania z PC,nie mógł uzyskać odpowiednio ostrego obrazu (12:00s.),zaś gdy grał w chmurze (max. 1080p) widział w Wieśku artefakty (14:10s.) :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, przyjdzie to przetestuje.
Ten ponoć działa, już pomijam tego voice'a.
35zł to nie pieniądz.
http://www.ebay.co.uk/itm/311353735381?clk_rvr_id=1158799221957&rmvSB=true

Piramida, ja nie wiem. Pytaj Bube. Nie przywykłem do recenzowania czegoś czego nie miałem w rękach, a w tym wypadku nie widziałem na oczy nawet.
Fakt, jest taki, że wiele osób pozytywnie wypowiada się o strumieniu gamingowym.
Zobaczymy, chociaż nie jest to dla mnie wielce istotne, fajnie, że jest i tyle.
Bardziej mi zależy na kilku apkach, a przede wszystkim na szybkości.
Chce też zobaczyć jak Kodi się sprawdzi. Bo ja akurat jestem wielce happy z użyteczności PC.
Dosłownie 2 kliki i mam na tv z myszką w ręku ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nvidia ekstra "zabawka". Na pewno bardziej sensowny zakup od tych androidowych , chinskich pudeleczek na ktore sam sie nabralem :(. Tu przynajmniej z tego co ludzie pisza wszystko smiga jak nalezy. Gratuluje zakupu.
 

ApaczoS

New member
Apaczo, napisz dokładnie jak wygląda procedura odpalania filmów w kontekście HDD czy PC na którym wszystko mam.
Na na PC kilka terabajtów i powiedzmy, że chciałbym to zrzucić na Shielda.
Do Shielda podepnę powiedzmy 2TB dysk zewnętrzny.
Jak to wszystko ogarnąć?

Ok, nie zakładam zabawy w samby, dlna i inne bo mając dysk jest to zbędne.

1. Kupujesz zewn dysk usb3 1, 2tb, 4tb też, sprawdzałem na Seagacie, nie ma problemu.
2. Po podłączeniu dysku, zapyta się czy dysk chcesz mieć jako wymienną pamięć czy wewn.
2.a Wymienna. Oznacza to, że możesz zwyczajnie wpinać i wypinać dysk, przenosić do kompa, kopiować itd. Jak zwyczajny dysk zewn. Plex serwer też zadziała z takim dyskiem.
2.b Pamięć wewnętrzna. Po wyborze też opcji, dysk zostaje sformatowany, po czym dostajesz pytanie czy przenieść dane. Oczywiście zamysł tej opcji jest jasny. Zwiększamy ilość miejsca dla gier, apek i nie bawimy się w wypinanie.
Po tej operacji, jeśli dysk będziesz chciał z powrotem używać na PC, wcześniej będziesz go musiał sformatować więc jak nie masz pewności a dużo danych, opcji wewn nie polecam. Ma ona jednak dla mnie więcej plusów jak minusów.
Nie martwię się, że mi zacznie krzyczeć, za mało miejsca przy pobieraniu apek i gier. Tworzę sobie foldery do muzyki, filmów i seriali, kopiuję co chce a potem tylko uzupełniam z kompa. Shield leci po kablu do routera. Przy kilku terabajtach to byś musiał się uzbroić w cierpliwość kopiując z kompa po sieci, ewentualnie z drugiego dysku podłączonego do shielda ale tego nei testowałem.

Podsumowując. Dysk usb jako pamięć wewnętrzną używasz w sytuacji, gdzie chcesz całkowicie zrezygnować z udziału kompa w oglądaniu filmów. W zasadzie to w obu przypadkach nie musisz już używać kompa :D

Aha, na dysk ustawiony jako pamięć zewn też można kopiować bezpośrednio z kompa.

Jak filmy z Atmosem to tylko KODI 17

Tak też napisałem, że tylko od wersji 17.

Czy to urządzenie odtwarza i strumieniuje pliki mkv/m2ts z USB z dźwiękiem HD-MA i TrueHD?

Tak i nie ma z tym żadnego problemu, czy to w trybie wewn czy zewn. Plex i Kodi 17 łyka atmosa i dtsX
Generalnie Kodi działa bez zarzutu. Nie mogę narzekać. Jedynie nie łyka dts audio i ogólnie muzyki wielokanałowej ale z tym radzi sobie zajebiście Plex.
 
Ostatnia edycja:
Do góry