Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Z forum nvidia:

Guys. It’s a miracle.
I have a Logitech Z906 sound system, connected with SPDIF to my Sony X930D tv. The Nvidia Shield is connected to my tv via HDMI.
Since the new Android 8.0 Pie update there’s some new options for Audio (Shield, Settings, Device Preferences, Display & Sound, Advanced sound settings. Under ‘Surround Sound’ choose ‘Available formats’, ‘Manual: Select which formats to use’ and then activate the ‘E-AC3 (Dolby Digital plus/DD+)’ slider.
My Z906 isn’t supposed to support this format, and SPDIF isn’t supposed to transfer DD+, but it does, and it works, and Netflix has 5.1 sound now :)
 

Sp@yek

New member
Z forum nvidia:

Guys. It’s a miracle.
I have a Logitech Z906 sound system, connected with SPDIF to my Sony X930D tv. The Nvidia Shield is connected to my tv via HDMI.
Since the new Android 8.0 Pie update there’s some new options for Audio (Shield, Settings, Device Preferences, Display & Sound, Advanced sound settings. Under ‘Surround Sound’ choose ‘Available formats’, ‘Manual: Select which formats to use’ and then activate the ‘E-AC3 (Dolby Digital plus/DD+)’ slider.
My Z906 isn’t supposed to support this format, and SPDIF isn’t supposed to transfer DD+, but it does, and it works, and Netflix has 5.1 sound now :)
Dzięki ten sposób zadziałał i u mnie :-o
 

gordonn

Member
Schowałem tego nieszczęsnego pilota od Shielda ; )
Od kilku dni testuje i wszystko działa pilotem od TV, no i tak to powinno płynnie funkcjonować. Fakt, że muszę przełączyc pilotem od TV żródło, ale to zrozumiałe, generalnie jest niebo, a ziemia. Nie muszę się już stresować przed seansem, czy się uruchomi, czy nie. Nie wspominając już o jakiejś pauzie.
Od jakiego telewizora pilot obsługuje Shielda?

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od jakiego telewizora pilot obsługuje Shielda?

U mnie akurat TV Samsung, pilot od niego działa jak marzenie.
Bez porównania do oryginalnego Shielda, zresztą schowałem go już ; )

Pytanie za 100pkt. czy sam pilot zadziałałby z Shieldem.
Zastanawiam się, bo ja akurat muszę przełączyć opcje w TV w menu podręcznym aby zaczął obsługiwać Shielda, a nie np. dekoder UPC.
Teoretycznie powinien, skoro ustawiamy obsługę w menu Shielda.
Jeżeli tak, to bajka.
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Od jakiego modelu telewizora? Taki aluminiowy czy zwykły czarny?
Tak pytam bo będę kupował nowy telewizor i mam upatrzonego Samsunga choć waham się nad Philipsem. Ambilight mnie kusi.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
82NU8002


Tu są, czarny był oryginalnie, ale pogoniłem i zakupiłem tego alu.

piloty.jpg
 

dekoder

New member
U mnie akurat TV Samsung, pilot od niego działa jak marzenie.
Bez porównania do oryginalnego Shielda, zresztą schowałem go już ; )

Pytanie za 100pkt. czy sam pilot zadziałałby z Shieldem.
Zastanawiam się, bo ja akurat muszę przełączyć opcje w TV w menu podręcznym aby zaczął obsługiwać Shielda, a nie np. dekoder UPC.
Teoretycznie powinien, skoro ustawiamy obsługę w menu Shielda.
Jeżeli tak, to bajka.

Zadziała,mam 65NU8002 i pilota od shielda już dawno nie widziałem,zobacz ustawienia HDMI CEC
Pilota od shielda używam tylko do wyszukiwania głosowego,bo ten od tv wyszukuje tylko w telewizorze
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kilka stron wstecz Kaminski wsio opisał:


Ja mam najnowsze rewizję i wszystko działa bez problemu na obu sztukach. Musieli coś poprawić. Mam jednak dla Ciebie super radę. Ostatnio bawiłem się ustawieniami i można tak ustawić Shielda, żeby sterować wszystkim za pomocą świetnego pilota od TV Samsunga jaki posiadamy :)
Ustaw tak jak u mnie na zdjęciu i ciesz się Shieldem w pełni. Daj znać potem czy działa.
0555a7c3fa77bad37c4eea5392aa26a5.jpg
c848987fdfb14d745f4d57c56403fc82.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wszystko jest wpięte do Onkyo.
Trzeba wejść w menu podręczne tv i przełączyć źródło.
Wówczas Shield działa z pilota od TV, tyle, że model NU8000
 

dekoder

New member
Natomiast u mnie shield jest wpięty do sounbara hw-n850
Zarówno shielda,tv jak i sounbar obsługuje ten jeden maluch od telewizora
Wszystko działa zarąbiście
Niektórzy psioczą że nie ma klawiszy numerycznych,ale w codziennym użytkowaniu są one zbędne,a dzięki temu pilot bardzo dobrze leży w dłoni i dobrze się nim operuje
Acha,mam jeszcze vu+ ultimo i ten pilocik również bardzo dobrze radzi sobie z dekoderem
Cztery statki jednym wygodnym pilocikiem,dla mnie bajka:)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jedyny minus jaki zauważyłem to, że nie można wywołać menu w Kodi, aby usunąć dany film. W pilocie od Shield trzeba przytrzymać kółko, aby to zrobić.
 

rufi10

Member
co z moim pytaniem odnośnie instalacji aplikacji spoza sklepu Google? Chodzi mi o androidowe apki - Cufrowy Polsat, nc+GO, WP Pilot i inne. A może idzie zainstalować apkę Aptoide i z niej można zainstalować na android TV nvidia shield?
 
Do góry