Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
Kupiłem na cdkeys Rocket League. Za pierwszym razem jak ją odpaliłem to wydaje mi się że było po polsku, a teraz gra jest tylko po angielsku. Steam mam w języku polskim a w grze nie widzę ustawień językowych. Wie ktoś może czy i gdzie można zmienić język gry?
caporeira nie odpisałem Ci na wiadomość prywatną, bo masz zapchaną skrzynkę i nie można Ci nic wysłać :D możesz zmienić język gry, ale musisz odpalić ją przez Steam, a nie z poziomu kafelka w NVIDIA Games. W Steam wejdź do Biblioteki, znajdź Rocket League, z lewej strony pod grafiką gry są Ustawienia, jak w nie wejdziesz to znajdziesz tam "Język gry" - domyślnie jest pewnie angielski, ale jak to klikniesz, to rozwinie się lista z dostępnymi językami. Ja tak robię z GTA V i niestety trzeba to robić na nowo po każdym wyłączeniu Shielda.
 

darekgra

Member
Witaj.

Przed chwilką obejrzałem i wysłuchałem np. https://www.youtube.com/watch?v=Ed2MWzMilZs&t=31s
Wystarczy poszukać 5.1 :)
Kurcze mi to z SB JBL bar5.1 dziwnie działa... Gdy mam shielda podpiętego pod tv w trybie przejścia audio nie mam problemu z uzyskaniem 5.1 z kodi ale z YouTube nigdy tego 5.1 nie uzyskałem. Dziś podpiąłem shild bezpośrednio pod SB i dziwna sprawa 5.1 słychać, na większości dostępnych testów DD 5.1 na YouTube poprawnie słychać dźwięk na każdym kanale ale SB nie wyświetla że otrzymuje sygnał 5.1 czy PCM. Jakoś dziwnie YouTube uzyskuje to 5.1.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wyszła nowa wersja apki HBO Go na android TV. Obecna wersja to 5.10.6 a poprzednia była 5.9.0. Ci co mieli z nią jakieś problemy, warto żeby sprawdzili czy zostały naprawione (np odtwarzanie filmu w oknie zamiast na całym ekranie itp.). U nie wszystko działało dobrze i działa nadal.
 

darekgra

Member
Kodi również zaktualizowane i naprawili już mój problem z dźwiękiem :)
YouTube w moim przypadku poprostu nie obsługuje 5.1 w trybie przejścia... jakoś dziwnie to 5.1 zrobili.
 

dekoder

New member
Jak rozpoznać że z YT leci dźwięk 5.1 ?
Mam Shielda i soundbar Samsung HW-N850
Wyświetlacz na belce pokazuje tylko Dolby Atmos albo DTS:X,oczywiście nie z YT,bo tam tego nie ma
 

Aris1977

New member
Witam.
Wczoraj tak z ciekawości kupiłem na alledrogo grę Rally 2.0 za „5” zł. Dostęp do konta steam (wiadomo). Była to 2 w nocy (cZyli już dzisiaj) ��
O dziwo zalogowałem się, zainstalowałem i pyk! Gram ���� Widocznie użytkownicy z współdzielonego konta sobie spali? Nie wiem..
na PC - wiadomo robię offline i gram, a tu na Shield...? I tu pytanie...
Czy można jakoś zrobić steam offline, na Nvidia Shield? Gdzieś czytałem, ze gość zrobił zapis gry w (clound) czy coś? I grał dowoli..
 
Ostatnia edycja:
Powinno ci dzialac po wcisnieciu "8" na numerycznej. :grin:



Tez na to wpadlem, mam na liscie rzeczy do zrobienia.
Chcialbym jeszcze dodac:
- liste czestotliwosci (to co w osd) w normalnej aktywnosci dostepnej przez launchera. Bedzie sie do niej mozna np. dostac przez podwojnie klikniecie menu itd.
- mozliwosc przypisania domyslnego odswierzania do poszczegolnych apek (zamiast tego co jest teraz na sztywno)
- pokombinowac cos dla pilotow hdmi cec


Witaj tamax


To uda Ci się dodać tą 4 opcję o której pisałem dla osób które korzystają z klawiatury pod androidem? Np żeby po wciśnięciu F7 pojawiało się menu OSD od Twojej wtyczki.
 

boss509

Member
Moim zdaniem problem jest z połączeniem Bluetooth. Korzystam z pada GameSir G3s i kiedy połączyłem go po Bluetooth to raz na jakiś czas miałem takie problemy, które nasilały się kiedy korzystałem z dwóch padów jednocześnie. Problem rozwiązało dopiero przełączenie się na adaptery WiFi, wpinane do USB. Od tamtej pory żadnych tego typu problemów i jeśli szukasz, to na pewno mogę polecić, zwłaszcza że będą tańsze niż pad do Xboksa - swoje 2 kupiłem w sklepie z dronami za 103 zł sztuka.
 

darekgra

Member
To jest jakiś problem z oprogramowaniem, mi zdarza się czasami że pilot cały czas przesuwa wszystko w lewo. Pomaga tylko ponowne uruchomieniem.
 

darekgra

Member
To jest jakiś problem z oprogramowaniem, mi zdarza się czasami że pilot cały czas przesuwa wszystko w lewo. Pomaga tylko ponowne uruchomieniem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten pilot nie działa tak idealnie jak można by sobie tego życzyć, u mnie też czasami potrafi przeskoczyć o kilka pozycji, albo zupełnie myśli kilka sekund, ale zauważyłem, że przyczyną tego jest schowany Shield za sprzętem, jak go centralnie wysuniemy, to jest o niebo lepiej.

Generalnie gdybym miał coś zmieniać w Shieldzie, to właśnie komunikacje w pilota z Shieldem, w takim TV Smart Samsunga działa perfekcyjnie.
 

gordonn

Member
Ja polecam pada od Xbox One S model 1708.
Gram już na nim drugi miesiąc i chodzi super.Bez żadnych lagów.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

caporeira

New member
Chce kupić jakąś dobrą grę do ścigania się - nie koniecznie tylko samochodem.

Spodobało mi się intro The Crew 2 - gdzie można jeździć samochodem, motocyklem, motorówką czy latać samolotem.

Ale kolega powiedział mi że ta gra nie warta pieniędzy oraz abym lepiej zainteresował się takimi pozycjami jak***Bornout Paradies czy Forza Horizon.

Problem taki że tych pozycji nie znajduję na Shielda.

Stąd pytanie, jaką grę tego typu mogli byście polecić na Shield ?
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
Przestało mi działać sterowanie przez Google Home. Nie mogę włączyć ani wyłączyć głosowo konsoli. Po każdej próbie dostaję odpowiedź "something went wrong...". Czyściłem dane aplikacji Chromecast i Google - nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły?
Przywrócenie ustawień fabrycznych też nie pomogło.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A na pewno masz shielda i smartfon w tej samej sieci? Może coś zmieniałeś ostatnio w konstrukcji sieci lub smartfon połączył Ci się do innej np. 3G/4G ?
 

leszekgd

Member
Google Home Mini po wifi a Shield kablem do tego samego routera. Do wczoraj wszystko dzialalo. Nie zmienialem ustawien.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry