Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Panowie widziałem że w tym roku pojawią się nowe TV OLED od LG z HDMI 2.1. Myślicie że Nvidia zrobi jakiś upgrade systemu w naszych Shieldach żeby obsługiwały standard HDMI 2.1?
Widziałem że AMD już zapowiedziało wsparcie w sterownikach do kart graficznych RX obsługujących technikę FreeSync zrobienie upgrade'u do nowego standardu HDMI 2.1

Mam nadzieję że dadzą radę w Nvidia Shield też w sterownikach coś wymyślić bo jak nie to trochę szkoda że się nie wstrzymałem do przyszłego roku z zakupem.

Jak bym kupił w przyszłym roku nowego OLEDa z HDMI 2.1 to bym miał w 4K 120Hz.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie dostałem potwierdzenie z Amazona, że przesyłka już wysłana... Jak ktoś miał wątpliwości, to śmiało brać - póki jest! :)
A jak się komuś nie spieszy to może lepiej warto poczekać aż wyjdzie nowa wersja z HDMI 2.1 Naczytałem się trochę dziś o tym standardzie i małe prawdopodobieństwo jest żeby to udało im się zrobić przez upgrade sterowników. No ale zobaczymy co czas pokaże.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
czytam Amerykańskie media i nie ma nic o nowej nVidii ale po co czekać nie wiadomo ile Xbox One X będzie miał aktualizację do HDMI 2.1 tym bardziej że w drogich modelach LG będzie HDMI 2.1 więc i mało kto na razie je kupi
 

mpyro

New member
hej,gdzies widzialem taki problem w tym temacie ,ale teraz nie moge go zlokalizowac.Chodzi mianowicie o wybudzanie Shielda samoczynnie.Jak pilot lezy w jakiejs ogleglosci jest ok ,ale jak tylko poloze obok shielda to sie wybudza.Wie ktos dlaczego?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Panowie widziałem że w tym roku pojawią się nowe TV OLED od LG z HDMI 2.1. Myślicie że Nvidia zrobi jakiś upgrade systemu w naszych Shieldach żeby obsługiwały standard HDMI 2.1?
Widziałem że AMD już zapowiedziało wsparcie w sterownikach do kart graficznych RX obsługujących technikę FreeSync zrobienie upgrade'u do nowego standardu HDMI 2.1

Mam nadzieję że dadzą radę w Nvidia Shield też w sterownikach coś wymyślić bo jak nie to trochę szkoda że się nie wstrzymałem do przyszłego roku z zakupem.

Jak bym kupił w przyszłym roku nowego OLEDa z HDMI 2.1 to bym miał w 4K 120Hz.
Po co Ci 120Hz w NVidia Shield?
 

darekgra

Member
Panowie i Panie ja mam pytanie jak chodzi o działanie odświeżania (Hz) na Nvidia Shield. Mam taki oto problem że w tym momencie mam ustawione odświeżanie ustawione na 4k 60Hz. Jak włączam np na netflix'ie serial OZARK wszystko idzie super płynnie i niema żadnego problemu. Jednak jak włączę już Polski serial "1983" to widzę co jakiś czas występujące szarpanie na ekranie telewizora. Jak włączyłem IPLA i tam też był z Polsatu nagrany kabaret Neonówka ten sam problem był. Domyślam się że chodzi o to że w europie jest 50Hz w tv i Shield nie umie rozpoznać i przełączyć (dostosować się) na odpowiednie odświeżanie. Czy jest jakiś prosty sposób na to? Gdzieś wyczytałem że jest plugin TVHZ którym można w locie zmienić odświeżanie ale to trzeba najpierw wejść w aplikacje potem włączyć odpowiednią częstotliwość a jak zmieniamy serial to od nowa trzeba zmieniać. Niema jakiegoś sposobu żeby to z automatu robił Shield?
Do mi box właśnie wyszła aktualizacja na razie beta z automatycznym przełączaniem odświeżania obecnie tylko w kodi i plex. Także da się to zrobić we współpracy z twórcami aplikacji.
 

dawdi17

New member
Dzień dobry. Czy można gdzieś znaleźć listę gier na Shielda, które są objęte subskrypcją? Z poziomu urządzenia widać tylko niektóre pozycję, inne udało mi się przypadkowo znaleźć. Na stronie jest tylko ogólna lista dostępnych pozycji na Shielda.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako posiadacz Shielda, mam oczywiście dostęp do darmowego konta beta Geforce NOW. Czy tym samym mogę z niego korzystać na PC z Windowsem 10? Zależy mi m.in. na strumieniowaniu darmowych gier z poziomu PC.
Na stronie nVidii piszą o darmowym dostępie dla wszystkich urządzeń (dla posiadaczy konta) ale chyba nie ogarniam tej ich strony bo nie znalazłem nigdzie żadnych opcji pozwalających odpalić cokolwiek na PC.
 

boss509

Member
Dzień dobry. Czy można gdzieś znaleźć listę gier na Shielda, które są objęte subskrypcją? Z poziomu urządzenia widać tylko niektóre pozycję, inne udało mi się przypadkowo znaleźć. Na stronie jest tylko ogólna lista dostępnych pozycji na Shielda.
Trochę więcej gier widać na dole w NVIDIA Games, druga i trzecia belka od końca (nad ustawieniami konta itd.), gdzie jest podział wg kategorii oraz te na GeForce Now i GeforceNow Included. Wydaje mi się, że tam jest tego więcej, niż w kanale "za darmo na urządzeniach Shield". Nie wiem tylko czemu czasami się te gry tam nie wyświetlają i jest tylko napis "Tu będą wyświetlane Twoje gry". U mnie ostatnio zanim zacząłem grać to nic nie było, a po skończonej godzinnej sesji w Tekkena nagle się pojawiły. Aczkolwiek nadal w GFN nie widać np. GTA V, SA i VC, tylko przez wyszukiwanie, więc może być tak, że tu też wszystkiego nie widać.
 
Do góry