Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kwi4tek

New member
Może być ale nadal, jak chcesz tym sterować bez podglądu? Trochę przekombinowane. Do takich celów to masz wieże za połowę ceny i inne zestawy audio.

Istnieją aplikacje na smartfona pokroju Yatse lub Kore pozwalające sterować Kodi, bez problemu można mieć tam podgląd playlisty, zasobów itp, wtedy całą muzykę mogę mieć na dysku Shielda lub innego urządzenia a zarządzać tym ze smartfona bez włączania tv
 

ApaczoS

New member
No i gra, dobrze, że wyjaśnione.

Co do pilota i pada, to już mnie nie dobijaj uwa mać.
Poniosło mnie jak nigdy, wiedziałbym, to wziąłbym 2016.
Teraz okazuje się, że i pad jest dużo gorszy, a mam to gdzieś ;)

:grin: No ja w pierwszej chwili chciałem sprzedać i wziąć nową wersję ale skoro bebechy te same, update będzie to mi wystarczy tylko pada wymienić i będzie dobrze. Chociaż jeszcze potwierdzenia nie znalazłem czy oby na pewno wibracje działają wszędzie, więc jeszcze czekam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli mamy to co w nowym modelu.
Przed chwilą też, doczytałem, że za pomocą pada również można korzystać z funkcji głosowych.

Wracając do HDD. Dla jasności, w modelu poprzednim wewnętrzny HDD montujemy bez problemu w urządzeniu?
Ktoś ma tutorial co i jak, chciałbym zobaczyć gdzie w takim maleństwie zmieści się HDD, a tym bardziej w nowym modelu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyli mamy to co w nowym modelu.
Przed chwilą też, doczytałem, że za pomocą pada również można korzystać z funkcji głosowych.

Wracając do HDD. Dla jasności, w modelu poprzednim wewnętrzny HDD montujemy bez problemu w urządzeniu?
Ktoś ma tutorial co i jak, chciałbym zobaczyć gdzie w takim maleństwie zmieści się HDD, a tym bardziej w nowym modelu.

Przegapiles najwyrazniej wczoraj, kiedy pisalem, ze telefon rozpoznal 4/5 komend glosowych , kiedy to pad rozpoznal 100% i ze bedzie Ci mniej wygodnie robic to padem, niz pilotem. ;)
Nie interesowalem sie montowaniem hdd w srodku. Nigdy nie mialem potrzeby, poza tym sa USB, wiec nie pomoge rada.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sorry, ale sam rozumiesz. Wczoraj musiałem przełknąć pochopną decyzje w kontekście wspomnianego pilota, ale słał to pies. Będzie dobrze ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka sytuacja.
Gość od którego kupiłem zadeklarował wgranie swoich "ulubionych" apek, w tym Kodi.
Nic wielkiego, każdy z nas zna te programy, ale nie zaszkodzi.
Kodi wielokrotnie instalowałem, ale jak gość się pali, to czemu nie.

Jak się okazało, nie wyrobił się z "konfiguracją" i zapytał, czy ma wysłać tak jak jest (1-klasą), czy zwrócić mi pieniądze. Dla niego to nie problem. Te Shieldy moment się sprzedają.
Dodatkowo, poprosiłem o aktualizację przed wysyłką, z prostej przyczyny.
Kilka osób zgłaszało problemy i wolałem uniknąć tych samych po dostarczeniu przesyłki.
Tu można przeczytać, dotrwałem do 9 strony:
https://forums.geforce.com/default/...grade-5-0-2-feedback-thread-for-shield-2015-/

Wiec skorzystałem z drugiej opcji grzecznie pytając jeżeli to nie problem.
W końcu sam zaoferował.
Pieniądze są już z powrotem na koncie.

Także sami widzicie, podejście i klasa to PRZEPAŚĆ w porównaniu do tego o czym piszemy ostatnio na forum.

U nas nie istnieje coś tak pozornie błahego jak "przepraszam, pomyliłem się" - w przypadku gdzie ktoś wysyła zupełnie coś innego lub zapomina zapakować wszystkich zakupów za które człowiek płaci, a u nich gość oferuje zwrot kasy za brak czasu na wgranie kilku apek.

Trzeba o tym pisać głośno, bo nic się w tej Polsce nie zmieni i będziemy dymani przez następne dziesięciolecia.

Wracając do Shielda.
Wezmę chyba w PL, ale już nową wersję.
Będzie ten nieszczęsny pilot w zestawie i lepszy pad. Finansowo też wyjdzie na plus.

Natomiast nie rozumiem jednego wpisu Kolegi Apaczo:

1. Kupujesz zewn dysk usb3 1, 2tb, 4tb też, sprawdzałem na Seagacie, nie ma problemu.
2. Po podłączeniu dysku, zapyta się czy dysk chcesz mieć jako wymienną pamięć czy wewn.
2.a Wymienna. Oznacza to, że możesz zwyczajnie wpinać i wypinać dysk, przenosić do kompa, kopiować itd. Jak zwyczajny dysk zewn. Plex serwer też zadziała z takim dyskiem.
2.b Pamięć wewnętrzna. Po wyborze też opcji, dysk zostaje sformatowany, po czym dostajesz pytanie czy przenieść dane. Oczywiście zamysł tej opcji jest jasny. Zwiększamy ilość miejsca dla gier, apek i nie bawimy się w wypinanie.

W Shieldzie jak widzę, nie ma fizycznej opcji montażu HDD wewnątrz urządzenia.
Więc nie zamontuje sobie HDD w urządzeniu, a będzie zewnętrznie dyndał na kablu - czyli jak typowy zewnętrzny.
Taką opcje montażu oferuje Shield w wersji PRO, tam już jest możliwość instalacji HDD w urządzeniu.
Sam w sobie zresztą posiada 500GB dysk.

To dosyć istotna informacja, nie każdy chce mieć wiszący HDD obok urządzenia. Czy to będzie wewnętrzny czy zewnętrzny, a samo już określenie "wewnętrzny" jest mylące.

No chyba, że jest coś o czym nie wiem.

W tej sytuacji niewątpliwym plusem poprzedniej wersji Shielda jest wejście na kartę SD.
Od biedy można tam wrzucić kilka filmów i zabrać ze sobą urządzenie w dowolne miejsce, bez konieczności noszenia HDD na kablu.

Jak mam wydać 1000zł, to nie wiem czy nie lepiej wziąc właśnie wersję PRO. Najlepiej w nowym wydaniu, czyli z nowym padem, a tego jeszcze nie ma na rynku.
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
W PL jak coś pójdzie nie tak, to jak już dochodzi do zwrotu kasy, to tak jak by wielką łaskę sprzedający zrobił i to się raczej szybko nie zmnieni...niestety.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, a może zamiast Shield Tv, Shield Tablet?

Tak czy inaczej, jestem na kupnie nowego tableta. Stąd pomysł. 2in1.
Wiem, że nie wypuści mi na tv 4K, ale też nie potrzebuje (nie mam tv UHD).

Cała reszta chyba to samo (?)
Jest kilka podobnych dylematów w sieci, ale nie precyzują dokładnie różnic.
Ideą jest podłączenie do TV i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw Shielda TV. (pomińmy gry, chociaż tu podobnie jak w Shield TV)

Podsumowując, podłączam tablet pod tv (dokupuje pilota) i mam możliwość strumieniowania z PC + Atmos/DD/DTS itp.? Netflix DD, Czy następuje degradacja?
Dysku HDD raczej nie podłącze (karta SD najwyżej), ale pal licho.

Generalnie chodzi o Kodi i wszystkie dobrodziejstwa z tym związane, naturalnie w FHD.

Edit:
Klaruje się, szukamy dalej:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=280800
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nic.
Kupiłem Google Chromecast2.

Rewelacja!
Tego mi właśnie trzeba było i chyba znalazłem złoty środek i ultra wygodne urządzenie.

Głównie potrzebowałem urządzenia do Netflixa czy Youtuba, ale serwisów jest sporo.
Nie trzeba chyba tłumaczyć co to jest, ale gdyby ktoś nie wiedział:
Podłączamy pod ampli (lub tv - konfiguracja trwa minute) i następnie telefonem operujemy na urządzeniu.

Siedzimy na kanapie, telefon w ręce.
Odpalamy (np.) YT na telefonie i jedną ikonką przełączamy na tv. To wszystko.
To samo z Netfixem i wieloma innym serwisami.

Co istotne, obsługa rewelacyjna, wszystko jest na telefonie. Dowolnie przewijamy (momentalnie przenosi), przełączamy między filmami czy kanałami.
To samo z Netflixem, do tego naturalnie DD+ i świetna jakość.

Podobna sytuacja z PC. Przed chwilą ktoś wrzucił film z YT na forum, chcemy obejrzeć na tv? No problemo, klik w ikonkę i już mamy na tv.

Wracając do Nvidia Shield, bo tą miałem pierwotnie kupić.
Zastanawiam się czy jest mi potrzebna.
Filmy BR mam na PC które 2 klikami zrzucam na tv, więc absolutnie jak dla mnie świetne rozwiązanie, a gry, czy jakieś aplikacje nie są mi specjalnie potrzebne, owszem fajnie, że są, ale nie wiem czy korzystałbym.

Prawdopodobnie kupię jeszcze Tablet Shielda bo i tak jestem na etapie zmiany obecnego, więc jak ma być niech będzie już Shield, ale to co chciałem mam na ChromeCast i to za 199zł.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Armanig
Wiesz co? Shield ma Chromcasta w sobie ;)
A na powaznie, porzyteczna funkcja jest to, ze moga castowac zdjecia, video czy muzyke podczas party goscie, ktorym nie musisz dawac dostepu do WI-FI, czy ustawiac AP w trybie guest. Ta funcja przydaje sie tez na wakacjach, kiedy w hotelowej sieci, masz izolacje klientow WI-Fi, przy ktorym streamowanie z hotelowej WI-FI ze sterowaniem z telefonu jest niemozliwe, albo streamowanie z telefonu nie ma ekonomicznego sensu, ze wzgledu na oplaty. Tzn mam nadzieje, ze nowy tez tak dziala. Ja mam starego Chromecasta, sprzed 3 lat, ktorego uzywam juz wylacznie na wyjazdach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Buba, ja wiem, że ma.
Ale Shield kosztuje 1000zł, a Chromecast 200zł.
Mam YT i Netflixa? Mam ;)
Poprawił mi się znacznie komfort.
Chce coś obejrzeć, biorę tel. do łapy, pyk i oglądam na TV.
Nie potrzebuje pada, pilota. Pure satisfaction ; )
Na tym mi najbardziej zależało.

Żeby nie było. Tu nie chodzi o porównywanie Shielda do Googla.
Chociaż w przypadku Netflixa czy YT nie widze różnic, a przyjazne nawigowanie z podglądem na tel. bardzo ok.
Wszystko hula jak trzeba.
Gdybym brał pod Kodi i tzw. HT, to nie bawiłbym się Googla.
Ale mam PC od tego, a Shielda i tak kupię.

Ps. Jest Google ultra (4k). Czyli 3 wydanie.
Podmienię przy okazji, chociaż w moim przypadku raczej zbędne.
 
Do góry