Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale jeżeli jest lepsza alternatywa od Datoo, to trzeba wybrać pomiędzy Trexem, a Dino. Ja już mam 2 abonamenty, a 4 nie potrzebuję ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wziąłem Trexa, czekam na deliverkę. Zobaczymy, być może to nasz złoty graal - biorąc pod uwagę wyższą cenę.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dostałem test TREXa- polskie kanały są w dwóch grupach,jest ich chyba więcej niż w Dino i datoo,są wszystkie lokalne kanały TVP + jakieś niszowe.Kanaly przełączają się szybko ,bez zacinek.Jest droższy od Dino ,czy warty dopłaty? Trudno powiedzieć na podstawie samego testu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z usevq wysłali Ci testa na Trexa?
Ciekawe, bo nie mają na stronie testowych.
Za to mają na Dino, wczoraj rzekomo zabrakło testowych kont, miałem się odezwać dzisiaj, a dzisiaj się dowiedziałem, że nie udostępniają, ale mogę sobie kupić jak chce... ; )
Bez komentarza.

Co do Trexa, to zgadza się, sporo regionalnych. Nigdzie tego wcześniej nie widziałem.
Generalnie trudno się do czegoś przyczepić, działa szybko, stabilnie i wydaje się, że lepiej od reszty, aczkolwiek na tych kluczowych kanałach (które często się wykładają), też się zdarzają zwiechy. Mniej, a raczej pojedyncze przypadki. Na Datoo jest tego więcej (gorzej).

Na chwilę obecną, wygląda to całkiem dobrze.

Warto też dodać, że tradycyjnie jest tych krajów z kanałami od groma i tutaj, wchodząc w niektóre, te kanały działają bez problemów.
U innych, często są większe/mniejsze problemy. Co mi z Chin, czy innych ezgotyków, jak połowa nie odpala. Tutaj większość, bez problemu.
Zobaczymy po tygodniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to jest z tym komunikatem w Shieldzie " W pamięci masowej urządz. Shield jest krytycznie mało miejsca"., bo już zaczyna mnie to wku...
Pojawia mi się taki komunikat, powiedzmy, że kiedyś ten temat miałem prześwietlony, ale już się pogubiłem.

Przecież pamięć masowa to jest dysk zewnętrzny (?)
Jeżeli tak, to ja mam podpięte 4TB, z czego przynajmniej połowa jest wolna.
Jeżeli to jest pamięć wewnętrzna, to już nie ma co usunąć.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak to jest z tym komunikatem w Shieldzie " W pamięci masowej urządz. Shield jest krytycznie mało miejsca"., bo już zaczyna mnie to wku...
Pojawia mi się taki komunikat, powiedzmy, że kiedyś ten temat miałem prześwietlony, ale już się pogubiłem.

Przecież pamięć masowa to jest dysk zewnętrzny (?)
Jeżeli tak, to ja mam podpięte 4TB, z czego przynajmniej połowa jest wolna.
Jeżeli to jest pamięć wewnętrzna, to już nie ma co usunąć.

Chodzi o pamięć wewnętrzną.U siebie podpiąłem szybkiego pen-a. 32GB ,sformatowalem jako pamięć wewnętrzną i mam spokój.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak właśnie myślałem. Już robiłem podchody pod pena, ale odpuściłem, bo nie byłem pewny całej procedury.
Jak kupię tego pena, to jak wygląda cały proces?
Wpinam i co dalej? Pytam, bo chce wiedzieć, czy cała procedura przebiegnie bezkolizyjnie, czy będę musiał coś potem instalować ponownie/konfigurować?
Generalnie - czy coś się może po drodze wysypać?


Widziałem to, nie pamiętam już czy coś tam robiłem jakiś czas temu, tyle, że u mnie nie ma tam System Upgrade, mam System Android, a tam: Wyczyść pamięć podręczną i Wyczyść domyślnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego się właśnie obawiam.
Dobra, zapomnijmy o tym, są priorytety i priorytety ; )

Co ciekawe, teraz już się nie pokazuje informacja o braku miejsca.
Od czego to zależy? Nic nie zmieniałem, nic nie czyściłem.
Jedynie ubiłem Kodi. Jest możliwe, żeby uruchomione aplikacje w tle miały miały wpływ na ten komunikat?
Miałoby to sens, bo nic nie instaluje nowego, a te komunikaty żyją własnym życiem.

Edit: Jednak się pojawia, czyli tak, jakby pomogło na chwilę. Ok, trzeba kupić tego pena.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak właśnie myślałem. Już robiłem podchody pod pena, ale odpuściłem, bo nie byłem pewny całej procedury.
Jak kupię tego pena, to jak wygląda cały proces?
Wpinam i co dalej? Pytam, bo chce wiedzieć, czy cała procedura przebiegnie bezkolizyjnie, czy będę musiał coś potem instalować ponownie/konfigurować?
Generalnie - czy coś się może po drodze wysypać?

Pena nie bierz zbyt dużego,32GB wystarczy byle by był szybki.Probowalem kiedyś podpiąć chińszczyznę 64GB nic z tego nie wyszło.
Po podpięcie NVIDIA zapyta czy chcesz go używać jako pamięć przenośnia czy wewnętrzną,potwierdzasz formatowanie i przeniesienie aplikacji.Caly proces to ok 10 minut.Nic nie trzeba ponownie konfigurować ani instalować dodatkowo.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czy na chwilę obecną jedynym odtwarzaczem który obsługuje te kodeki:

Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X (pass-through) i DTS-HD (pass-through)

Dolby VISION and HDR10, HDR10+, HLG

jest Nvidia Shield Pro 2019?


Czy brak złącza Hdmi 2.1 jakoś przeszkadza w jego użytkowaniu, w sensie przekazywania obrazu i dźwięku do TV?
Chciałbym go spiąć z Samsungiem qn91b 75 cali i soundbarem Samsung q700a oraz dyskiem SSD Samsung T7 1TB, żęby uzyskać najlepszą możliwą jakość obrazu i dźwięku.
I teraz pytanie czy podłączać Nvidię pod TV a dźwięk poleci po passtrough do soundbara czy podpiąć pod soundbar Nvidię a obraz przekaże soundbar po HDMI na TV?
 
Do góry