Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale np. reklama leciała na nim tylko w HD.

W Tivimate,zmieniłem kolor tła na "Armanigowy" i teraz wygląda to o wiele lepiej :grin:
Muszę jeszcze ustawić więcej niebieskiego w Kodi...

Jak z logosami stacji, też miałeś tło "crystal" pod nimi?
Udało mi się ich pozbyć, ale indywidualnie kanał po kanale i to tylko na PL liście, ale na zagranicznych listach dalej jest.
 

andi_HD

Member
pytanko shield i belka atmos

nie mialem belki bylo Ok testowalem z beam bez atmosa tez bylo ok

ale mam Samsunga K850 Atmos i tu kicha

jak podlaczacie Shielda pod TV zeby byl atmos z belki

belka TV po ARC
shield po hdmi to TV

kable mam 2.0 nie mam 2.1

i tu nie ma atmosa na wyjsciu po w Netfilx sie wyswietla do wyboru
jak podlacze Shielda do Belki po HDMI to nie moge wlaczyc w TV HDMI tryb ulepszony i nie mam Vison i Atmos w menu wyswietlania
jak wlacze tryb hdmi ulepszony to obraz z shielda wariuje tzn pojawia sie sygnal i znika shield zglupial
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ta belka powinna (przynajmniej teoretycznie ,według opisu) przypuszczać sygnał 4k bez żadnej ingerencji.Sygnal ma TV poprzez belkę nie będzie szedł w Atmosie ,bo i nie ma po co ,właściwie w ogóle nie powinien iść.Jestes pewny ,że to wariuje Shield a nie belka ?Jaki masz tryb wyświetlania ustawiony w Shield ?
 

andi_HD

Member
wlasnie tu jest problem jak puszcze shielda przez belke to znikaja mi tryby Vision i Atmos bo na HDMI nie moge wlaczyc trybu ulepszonego
bo dopiero jak wlacze tryb ulepszony HDMI to wskakuja tryby w menu shielda vison i atmos

one sa jak shield jest bezposrednio do TV podlaczony

dziwne bo jak mialem sonosa beam gen1 to on byl podlaczony do TV po ARC a shield w inne hdmi w TV
wiadomo Gen1 nie mial atmosa ale te tryby byly w menu i w netfix tez

zrobie reset belki moze cos pomoze
 

andi_HD

Member
nic nie dalo w shield obraz sie pojawia i znika jesli w Tv zalacze HDMI tryb ulepszony
bez tego trybu nie ma Dolby Atmos i Vision w menu shielda jest tylko HDR10
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nic nie dalo w shield obraz sie pojawia i znika jesli w Tv zalacze HDMI tryb ulepszony
bez tego trybu nie ma Dolby Atmos i Vision w menu shielda jest tylko HDR10

Wychodzi na to że problemem jest belka , tzn. wbrew opisowi producenta nie puszcza sygnału video 4k w oryginalnym formacie.
Jeżeli twój TV obsługuje DTS to nie pozostaje nic innego jak podłączyć Shielda bezposrednio do niego a dzwięk przerzucić do belki. przez ARC.Dolby True Hd ani DTS HD MA i tak nie odtworzy więc nie bedzie to miało wpływu na audio.
 

andi_HD

Member
dzis od rana ogarnolem jest Atmos z Disney i Netflix ale Dvison juz nie
w ustawieniach shield jest tylko HDR
i w netflix i disney ikonki Vision tez nie ma
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Co do HDR10+... Armanig,wyświetliła Ci się kiedyś taka ikona ?
Czytałem,że starsze modele Samsungów,mogą wspierać HDR10+ ale ikona pojawia się dopiero w nowszych.
HDR10+.jpg
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz spróbować w opcjach wyłączyć podtrzymywanie zasilania dla portów USB, gdy shield jest usypiany. Tylko wtedy chyba nie będziesz miał dostępu do dysku, jeśli chciałbyś coś na niego wgrać po sieci. Albo jak np używasz plexa i chciałbyś mieć dostęp do treści na innych urządzeniach czy poza domem.
Gdzies czytałem, że jak dysk posiada funkcje usypiania, to sam powinien się zatrzymać po jakimś czasie.
 

bartekloch@gmail.

New member
Możesz spróbować w opcjach wyłączyć podtrzymywanie zasilania dla portów USB, gdy shield jest usypiany. Tylko wtedy chyba nie będziesz miał dostępu do dysku, jeśli chciałbyś coś na niego wgrać po sieci. Albo jak np używasz plexa i chciałbyś mieć dostęp do treści na innych urządzeniach czy poza domem.
Gdzies czytałem, że jak dysk posiada funkcje usypiania, to sam powinien się zatrzymać po jakimś czasie.
Bardzo dziękuję, o zasilanie portów chodziło.
 

bartekloch@gmail.

New member
Pytanie: zauważyłem, że (przynajmniej) na dwóch apkach (C+ i HBOMax) jest mały problem z płynnością obrazu; mniej więcej co 4 sekundy obraz się zacina. Mam coś ustawić?

Przepraszam wszystkich, że może to głupie pytanie ale mam Shielda od paru dni i przekopałem już kilkadziesiąt stron wątku i nie mam już siły...
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki masz tv? Może tam coś trzeba pokombinować z ustawieniami ruchu, uplynniacza?

W shieldzie apki do wideo jak Kodi czy Plex mają opcje dopasowywania odświeżania matrycy do frameratu materiału. Jest też taka funkcja w samym shieldzie jako Beta. Możesz sobie spróbować włączyć na tych aplikacjach i zobaczysz czy będzie różnica.

Inna sprawa - może wymagany restart tych apek albo shielda? Przykład z wczoraj - odpaliłem film z shielda przez plexa. Też widziałem co chwila dziwne mikroprzyciecia, których nie powinno być. Zacząłem kombinować z ustawieniami tv dotyczącymi ruchu (tryb kliszy w Sony), było trochę lepiej. Coś mnie tknęło, żeby zrestartować shielda, bo dawno nie robiłem. Nagle ruch stał się idealnie płynny. Mam najnowszy soft.
 
Do góry