Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
Jeśli będziemy naparzać maile do ich supportu - jest szansa na przyśpieszenie opcji C.
Niech Nvidia się nie spieszy, tylko zrobi to dobrze. Czasem "szybko" i "dobrze" stoją ze sobą w sprzeczności. Szybko zrobili HotFiksa - no i git. Teraz niech się skupią na 9.1 czy jak tam w/g ichniego nazewnictwa wersje firmware się nazywają

Mogę jakoś zrozumieć argumenty MS, że przejście na rollig release (czego oczywiście się wypierają) w przypadku Win 10 generuje problemy z aktualizacjami, bo konfiguracji sprzętowych IBM PC Compatible (PC to uproszczenie, Amiga czy Atari to też PC) jest bez liku, ale w przypadku Nvidii to raptem 4 b. podobne konfigi. Jak można było tego porządnie nie przetestować?
 

Noisy

Member
Część panowie
Poradziłem sobie z DAC przez USB i taktowaniem do 192 khz. Wziąłem włączyłem HDMI cec, zresetiwalem Nvidie. Następnie wyłączyłem HDMI cec i zrestartował ponownie i działa wszystko, coś się przywiesilo w sterownikach.

Zainstalowałem aplikacje Netflixa w Kodi 20, udało się ustawić wszystko, działa HDR,atmos, 4K, HEVC. Ale nie wiem gdzie ustawić żeby automatycznie wybierało mi oryginalna ścieżkę dźwiękową i polskie napisy. Próbowałem kilku ustawień ale ciągle mi włącza polska ścieżkę dźwiękową.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ściezka dzwiekowa : ustawienia->odtwarzacz->język->preferuj ścieżke dzwiekową->jezyk oryginalny

Napisy- w powyższym menu masz niżej ustawienia napisów , włącz polish.
Dodatkowo włacz napisy w ustawieniach wtyczki (ostatnia zakładka w menu ustawień).

Dla Netflix preferencje ściezki dzwiekowej i napisów ustawiasz w ustawieniach konta.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Ściezka dzwiekowa : ustawienia->odtwarzacz->język->preferuj ścieżke dzwiekową->jezyk oryginalny

Napisy- w powyższym menu masz niżej ustawienia napisów , włącz polish.
Dodatkowo włacz napisy w ustawieniach wtyczki (ostatnia zakładka w menu ustawień).


Dla Netflix preferencje ściezki dzwiekowej i napisów ustawiasz w ustawieniach konta.

W Kodi mam ustawione oryginalna ścieżkę, ale Netflix i tak włącza mi polska ścieżkę. Poszukam opcji o której piszesz ;)

Mam do Ciebie prośbę, możesz podesłać link do działającego kodi 20 Maven ? Bo już kilka plików próbowałem i ciągle jakiś błąd wyskakuje i nie da się zainstalować ;(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem aplikacje Netflixa w Kodi 20, udało się ustawić wszystko, działa HDR,atmos, 4K, HEVC. Ale nie wiem gdzie ustawić żeby automatycznie wybierało mi oryginalna ścieżkę dźwiękową i polskie napisy. Próbowałem kilku ustawień ale ciągle mi włącza polska ścieżkę dźwiękową.

Mam do Ciebie prośbę, możesz podesłać link do działającego kodi 20 Maven ? Bo już kilka plików próbowałem i ciągle jakiś błąd wyskakuje i nie da się zainstalować ;(

Jaką wersję Kodi 20 masz w tej chwili i jaka Ci się nie instaluje ? (daj linki)

Najnowsze wydanie https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuv...17-e89661d4-master-ATV-157-arm64-v8a.apk?dl=0
 

Noisy

Member
Mam wersje ze strony Kodi, nie instalują mi się wersję które podlaes kilka stron wcześniej. Instalacja nawet ni chce ruszyć bo wyskakuje błąd. Spróbuję z dysku twardego zainstalować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Uwaga !

W opensubtitles nastąpiła zmiana co do wymogów względem haseł !
Jeżeli komus wyrzuca komunikat o niewłasciwej nazwie uzytkownika lub hasle , musi wejść na swoje konto opensubtitles i zresetować hasło dopasowywując do nowych wymogów. (min. 8 znaków , jedna duża litera,jedna cyfra ,znak )
 

Noisy

Member
Uwaga !

W opensubtitles nastąpiła zmiana co do wymogów względem haseł !
Jeżeli komus wyrzuca komunikat o niewłasciwej nazwie uzytkownika lub hasle , musi wejść na swoje konto opensubtitles i zresetować hasło dopasowywując do nowych wymogów. (min. 8 znaków , jedna duża litera,jedna cyfra ,znak )

Aaa to temu taki mi wyświetla komunikat. Dziękuję za podpowiedz ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, atak hakerski mieli. Hasło zmienione, a następnie wpisane i dalej wyrzuca komunikat.
Zmieniam w ustawieniach TheOath. Jest tam jeszcze inna zakładka do zmian (?).
Jak miałem wszystko w jednym palcu, to teraz, po przerwie nie wiele pamiętam już z tych ustawień.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
armanig, ja zmieniłem haslo na stronie opensubtitles w komputerze bez problemu i później w Kodi wpisałem nowe i po problemie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co ciekawe w ustawieniach The Oath dodawało mi napisy na starym haśle.Komunikat wyskakiwał przy próbie ładowania ręcznego.
Nowe hasło trzeba wpisać w ustawieniach wtyczki opensubtitles.
Na Kodi 20 po zmianie hasła i przelogowaniu wszystko działa ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już działa.

Czyli nie wystarczy jak robiłem przy pierwszym podejściu: > TheOath (przytrzymujemy przyciskiem) > ustawienia > konta > tutaj mamy login i hasło które zmieniałem i nie działało, a trzeba wejść z poziomu menu Kodi > Dodatki > Moje Dodatki > Napisy > tutaj wybieramy opensubtitles > konfiguruj > możliwość zmiany.

Druga sprawa, bywa, że napisy nie są synchronizowane z filmem.
Wówczas trzeba - albo ręcznie dopasować (co zawsze było mocno irytujące), lub - pobrać napisy z Napiprojekt, tutaj mamy w opisie przy napisach dokładny czas trwania filmu, więc można dobrać idealnie pod sam film porównując te czasy.

Takiego opisu nie ma opensubtitles.

W praktyce, jak widzę brak synchronizacji, to pierwszą czynnością jest sprawdzenie tych napisów właśnie w Napiprojekt i tutaj już jak wyżej, dopasowanie ich po czasie.

To tak na marginesie, głośno myśląc.

Następnie,
Chciałem dodać do biblioteki w TheOath (folder Moja kolekcja) film Duna, za pośrednictwem apki Traktu i za cholere nie ma takiej możliwości. Kiedyś miałem ten film w kolekcji i usunąłem, a teraz już nie ma możliwości dodania go ponownie. Z innymi pozycjami nie ma takiego problemu (może jeden na 20).
 

Noisy

Member
Jaką wersję Kodi 20 masz w tej chwili i jaka Ci się nie instaluje ? (daj linki)

Najnowsze wydanie https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuv...17-e89661d4-master-ATV-157-arm64-v8a.apk?dl=0

Wszystko śmiga aż miło ;)
Niestety trzeba było robić pełna konfigurację, wgrywać na nowo The Oath i resztę. Ale dziki temu że od nowa wszystko robiłem to poradziłem sobie z netflixem i automatycznie uruchamia mi filmy w dolby atmos 😁
Ślicznie dziękuję za pomoc ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W praktyce, jak widzę brak synchronizacji, to pierwszą czynnością jest sprawdzenie tych napisów właśnie w Napiprojekt i tutaj już jak wyżej, dopasowanie ich po czasie.

To tak na marginesie, głośno myśląc.

Następnie,
Chciałem dodać do biblioteki w TheOath (folder Moja kolekcja) film Duna, za pośrednictwem apki Traktu i za cholere nie ma takiej możliwości. Kiedyś miałem ten film w kolekcji i usunąłem, a teraz już nie ma możliwości dodania go ponownie. Z innymi pozycjami nie ma takiego problemu (może jeden na 20).

1- Do seriali sprawdza sie również Napisy24, przy dopasowanych wersjach jest znaczek "sync".
btw.do Napiprojekt warto mieć obydwa dodatki : Napiprojekt i Napiprojekt katalog.

2-Probowałeś przez przegladarke na stronie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
1- Do seriali sprawdza sie również Napisy24, przy dopasowanych wersjach jest znaczek "sync".
btw.do Napiprojekt warto mieć obydwa dodatki : Napiprojekt i Napiprojekt katalog.

2-Probowałeś przez przegladarke na stronie ?

Tak, próbowałem. Nie ma znaczenia, na apce, czy na stronie dodaną pozycję widać, ale już w TheOath nie. Ewidentnie w moim przypadku Diuna, to persona non grata.

Co ciekawe, wyszukając przez wyszukiwarkę w TheOath, nie znajduje ostatniej Diuny, a jedynie tą z 1984r.

Idąc dalej, próbowałem też wyszukać (w TheOath) po nazwisku aktora z Diuny (Chalamet) i tutaj też pełna lista filmów, po za Diuną. Jednym słowem Amba.

Sprawdźcie z ciekawości, czy u was jest podobnie.
 
Ostatnia edycja:

freedi

Member
U mnie to opensubtitles nie działało od początku, wywala błąd w The Oath, zmieniłem wczoraj hasło i dalej to samo.. Pieprzyć ich.. Napi znajduje prawie zawsze
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak, próbowałem. Nie ma znaczenia, na apce, czy na stronie dodaną pozycję widać, ale już w TheOath nie. Ewidentnie w moim przypadku Diuna, to persona non grata.

Co ciekawe, wyszukając przez wyszukiwarkę w TheOath, nie znajduje ostatniej Diuny, a jedynie tą z 1984r.

Idąc dalej, próbowałem też wyszukać (w TheOath) po nazwisku aktora z Diuny (Chalamet) i tutaj też pełna lista filmów, po za Diuną. Jednym słowem Amba.

Sprawdźcie z ciekawości, czy u was jest podobnie.

U mnie znajduje w obydwu przypadkach.

U mnie to opensubtitles nie działało od początku, wywala błąd w The Oath, zmieniłem wczoraj hasło i dalej to samo.. Pieprzyć ich.. Napi znajduje prawie zawsze

Zdecydowanie największą bazą napisów jest opensubtitles.Jeżeli stale wywala Ci błąd ,to masz coś żle ustawione i najprawdopodobniej nie w The Oath.Czy zmieniłeś hasło również w ustawieniach dodatku opensubtitles ?
 

freedi

Member
@mat74 dzięki za robotę w tym temacie!
Pokombinuję jeszcze z tym... Ale nie jest to aż tak dla mnie istotne.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Pedros

New member
Jak cofnąć się do poprzedniej wersji oprogramowania, bo w najnowszej niepoprawnie działa mi odtwarzacz NOVA Video Player, nie pobiera automatycznie okładek filmów , nie dodaje ich do biblioteki ?
Czy macie też tak w Swoich Shieldach, że po ok. dniu intensywnej pracy , oglądania, Nvidia zaczyna "klatkować", gubić klatki w filmach, Netflxie i pomaga zrestartowanie urządzenia,po tym urządzenie działa poprawnie przez dzień, dwa.
 
Do góry