Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

negatyw001

Member
90% moich wydawnictw na półce to legale, odpalane rzecz jasna na Panasie 4K. Zapachu poligrafii nie ściągniesz.
Reszta to pozycje nieosiągalne w oficjalnej dystrybucji i tutaj trzeba sobie jakoś radzić.

Odpalam w domu film czy koncert na projektorku i mam kino. Tak więc nie wiem w czym problem.
 

rufi10

Member
Ja ma inne pytanie . Mam włączone passtrough dźwięku. I tak jak jest ścieżka w dolby atmos to mam info na soundbarze "DOLBY ATMOS" , ale jak puszczam ścieżkę DTS:X to nic się nie wyświetla i nie wiem czy jest czy nie. Czy na waszych soundbarach lub amplitunerach przełącza się na ten dżwięk jeśli jest ? Od razu napiszę że mój soundbar ma i DA i DTS:X

Jak wchodzę w czasie materiału w szczegóły to przy dolby atmos mam wyszczególnione poszczególne kanały , a przy DTS:X mam : RAW,RAW,RAW,RAW

Czy w ustawieniach Nvidii i kodi jest widoczna opcja dts:x przy ustawieniach przekazywania dźwięku bo u mnie tego nie widzę :(
Mam tak samo jak Ty, tzn. wyświetla się na soundbarze info - Dolby Atmos (wtedy gdy taki jest) a nie wyświetla DTS:X. Podobnie przy innych formatach. Nie znam przyczyny... Może ktoś dłużej "siedzący" w temacie odpowie.

Przy okazji spytam, czy można rozdzielić HDMI w ten sposób, aby obok nVidiShield podłączyć np. Blueray?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja ma inne pytanie . Mam włączone passtrough dźwięku. I tak jak jest ścieżka w dolby atmos to mam info na soundbarze "DOLBY ATMOS" , ale jak puszczam ścieżkę DTS:X to nic się nie wyświetla i nie wiem czy jest czy nie. Czy na waszych soundbarach lub amplitunerach przełącza się na ten dżwięk jeśli jest ? Od razu napiszę że mój soundbar ma i DA i DTS:X

Jak wchodzę w czasie materiału w szczegóły to przy dolby atmos mam wyszczególnione poszczególne kanały , a przy DTS:X mam : RAW,RAW,RAW,RAW

Czy w ustawieniach Nvidii i kodi jest widoczna opcja dts:x przy ustawieniach przekazywania dźwięku bo u mnie tego nie widzę :(

Mam tak samo jak Ty, tzn. wyświetla się na soundbarze info - Dolby Atmos (wtedy gdy taki jest) a nie wyświetla DTS:X. Podobnie przy innych formatach. Nie znam przyczyny... Może ktoś dłużej "siedzący" w temacie odpowie.

Przy okazji spytam, czy można rozdzielić HDMI w ten sposób, aby obok nVidiShield podłączyć np. Blueray?

Macie podłączoną Nvidię do soundbara a dopiero z niego sygnał idzie na TV czy do TV a dzwięk przez ARC na soundbar ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie idzie do TV do HDMI 2.1 , a soundbar jest podłączony do HDMI eARC bezpośrednio. Poprzednio z uwagi na stary TV miałem podłączenie jak opisujesz , Xbox > Soundbar > TV. Kupując teraz nowy Tv + Nvidię myślałem że jak podłączę Nvidia > TV i po eARC do Soundbara , włączając we wszystkich urządzeniach passtrough sygnał będzie szedł jak trzeba.

TV to Philips OLED 706 + kabelek 2.1 Ultra High Speed certyfikowany.

Ale wrócę do domu to sprawdzę co będzie jak bezpośrednio podłączę Nividię z Soundbarem, choc dziwne skoro w takim układzie jak mam Dolby Atmos przechodzi i wykrywa czy to Netflix, Amazon, Apple, Kodi
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co innego Atmos na DD+ a co innego DTS.
Teoretycznie ten TV powinien przekazywać dts ja jednak sprawdziłbym bezpośrednie połączenie z soundbarem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
6. Czy jest jakaś wyszukiwarka plików z chmury RD (najlepiej z poziomu przeglądarki na PC) po nazwie pliku, a nie tytule filmu?

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi ale ładowanie do swojej chmury w RD dokładnie wskazanego z poziomu przeglądarki pliku jest mozliwe.
Tu masz rozszerzenie do Chrome -https://www.crx4chrome.com/extensions/oefkkgfcahbeccgckjgbnfclcmnjgidg/ ,sprawdzałem na jakimś pliku, po wskazaniu magnet linku ładuje się do torrentów na koncie RD.Tylko szczerze mówiąc nie widzę zbytnio praktycznych zastosowań tego rozwiązania.Chyba ,że faktycznie podczas exploracji netu wpadnie w oko jakiś torrent ,który chcemy by załadował się do RD by można go było w każdej chwili odtworzyć.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pytanie do wszystkich uzytkowników-
jakiej aplikacji uzywacie do synchronizacji czestotliwosci odświeżania ?
Nie ma problemu przy odtwarzaniu w Kodi jednak przy korzystaniu z bezpośrednich apek jest to spory problem.
Zainstalowałem i przetestowałem to : https://play.google.com/store/apps/details?id=samuelpalmer.ratesync&hl=pl działa dobrze ale jedynie z Netfliksem, co jest i tak sukcesem.Próbowałem również to : https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate&hl=pl niestety z Apple tv nie współpracuje a z Prime Video własciwie tez nie (niby przestawia odświeżanie ale degraduje 4k do FH).
Jak sobie z tym radzicie , bo akurat do tych dwóch żródeł nie ma w pełni działajacych wtyczek do Kodi ?
 

leszekgd

Member
@mat74 aplikacja Refresh Rate działa bardzo dobrze ze wszystkimi aplikacjami video. Trzeba tylko zaznaczyć w ustawieniach urządzenia dwie zgody: wyświetlanie nad innymi aplikacjami i ułatwienia dostępu. Potem w ustawieniach Refresh Rate wybierz aplikację w której ma działać i zaznacz jedynie match content rate. Fajną funkcją aplikacji jest przypisanie klawiszy pilota konsoli pod pilota tv (HDMI CEC).
Co do wyszukiwania w RD chodziło mi o szukanie treści w całej chmurze RD ale po tytule pliku a nie nazwie filmu (np Dune.2160p.DV.Atmos.mkv), jak to ma miejsce w Oath.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jaka informacje o wchodźacym sygnale pokazuje Ci tv po odpaleniu refresh rate dla prime video i Apple tv?
 

leszekgd

Member
W Apple TV i Netflix pokazuje 23.97, Amazona nie mam. Wyczyść dane aplikacji i zaznacz tylko to co Ci napisałem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W Apple TV i Netflix pokazuje 23.97, Amazona nie mam. Wyczyść dane aplikacji i zaznacz tylko to co Ci napisałem.

W Apple TV aplikacja informuje właściwie o klatkażu jednak TV i tak pokazuje 60hz.
Mozesz podać wszystkie swoje ustawienia dotyczące częstotliwości odświeżania zarówno w tej apce jak i w Kodi ?
 

leszekgd

Member
Do Kodi nie stosuję tej aplikacji, tylko mam zaznaczone w ustawieniach odtwarzacza w Kodi: dostosuj częstotliwość odświeżania - po uruchomieniu/zatrzymaniu. W ustawieniach Refresh Rate mam zaznaczone tylko to co Ci napisałem. Najważniejsze jest przed ustawieniami, zaznaczyć uprawnienia aplikacji o które prosi. Zapomniałem napisać, że trzeba jeszcze w opcjach programisty dać zgodę na debugowanie przez sieć.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

leszekgd

Member
Jeśli to co napisałem nie zadziała to wybierz w RR w startup display mode 23,976 4k albo 1080p w zależności jaki TV posiadasz.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Aplikację uruchomiłem i ustawiłem właściwie- działa dla Netflix,Canal+ i Player TVN.Nie działa dla Kodi ,Amazon i Apple TV tzn. pokazuje właściwą informację o sygnale żródłowym jednak do TV i tak trafia 60hz (59.94).
W Kodi mam właczoną funkcje dopasowania odświeżania i wszystkie częstotliwosci dla FH i 4K poniżej 50HZ wciagnięte na białą listę-tylko tak przesyłany jest do TV sygnał żródłowy bez ingerencji (próbowałem chyba wszystkich kombinacji) a tylko w ten sposób dostaje pełną płynność.
TV również lepiej skaluje sygnał więc dostarczenie mu "czystego" sygnału żródłowego jest w mojej sytuacji bardzo istotne.
Mozliwe ,że w przypadku podłączenia innego TV sprawy wygladają inaczej.
 

Noisy

Member
Też tak macie, że po uruchomieniu Netflix i zadziałaniu RR nie macie dźwięku ? Muszę przewinąć choć sekundę w jedną lub w drugą stronę i dźwięk się pojawia.
Odświeżanie działa elegancko, w końcu nie będzie durnego pływania klatek na N
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie.Mam ustawione opóżnienie po zmianie czestotliwosci na 0 , po włączeniu materiału ekran na chwilę robi się czarny i odpala razem z dzwiekiem.
 
Do góry