Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy przewijaniu też nie ma żadnego opóźnienia?

No właśnie i tu było największe zaskoczenie, być może kwestia mojego połączenia, ale działa błyskawicznie, zdaje się, że RD trzyma te pliki w chmurze, nie jestem pewien, ale działa ; )
Pamiętaj też, że nie dostajesz jednego źródła np. 4k, a kilka/kilkanaście, to Ty wybierasz z którego chcesz. U mnie nie ma znaczenia, czy plik ma 30gb, czy 80gb, za każdym razem działa to tak samo szybko. Jak wspomniałem, plus jest taki, że możesz odpalić dowolny film choćby po to, aby wrócić do którejś sceny, a nie koniecznie chciałbyś go posiadać w całości, dokładnie jak Netflix, a nawet jak coś kiedyś padnie, to co z tego, zawsze możesz ściągnąć.

Emule, Edonkey czy Kazaa, to czasy GG, daj spokój ; )
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wrzucę swoje dwa grosze w kontekście materiałów w streamingu. Polecam zerknąć na aplikację Stremio. działa w oparciu o streaming torrentów, można wczytać napisy, zmienić ich wielkość, pozycję czy opóźnienie. W aplikacji można też przerzucić odtwarzanie na zewnętrzny player typu Kodi. Nie ma wtedy potrzeby instalować wtyczek na Kodi aby korzystać z tej opcji pozyskania materiału wideo (filmy/seriale).

Stremio znam - szczerze mowiąc w porównaniu do RD to kompletna lipa.Wykorzystuje siec torrent co wiąże się z buforowaniem i kiepską jakością.Naprawde mówimy tu o całkowicie innym rozwiązaniu ,które zmienia oblicze domowej rozrywki :D.
Jeżeli dla kogoś konfiguracja Kodi stanowi problem , to pozostaje apka Cinema HD i spięcie jej z RD.

Przy przewijaniu też nie ma żadnego opóźnienia?

W 90% RD pewnie się sprawdza, ale mam kilka filmów do których trzeba było rzeźbić napisy. Tutaj już taka opcja odpada. Fakt, że bardzo mało takich pozycji, ale nie jest to idealna opcja.

Sprawdzę z ciekawości jak będę miał chwilę, aby zerknąć czy są tam pozycje, które mnie interesują. Głównie starsze filmy jako Remuxy. Trochę boję się, że będzie jak z Kazaa czy eDonkey/eMule czyli brak pewności co do pliku. Na zamkniętych trackerach mam pewności, że ten plik jest remuxem itp. Często jak wydanie BR w Azji miało lepszy dźwięk niż wydanie UHD w EU to goście robią taki mix, że masz najlepszy dźwięk i obraz w REMUX bez żadnych kompromisów. To mi się tam podoba.
Może w przyszłym tygodniu potestuje.

Nie ma żadnych opóznień - przy dobrym łączu odtwarzanie odbywa się własciwie tak samo jakbyś to robił w sieci lokalnej z własnej biblioteki.
Nie wiem ,co musiałeś robić z napisami ,w każdym razie w Kodi masz napisy z 3 żródeł czyli ze wszystkich ogólnie dostępnych jesli chodzi o język polski z możliwoscią przesunięcia ich o minutę w jedną lub w drugą.Co więcej możesz w tej kwestii uzyskać korzystając z torrentów ?
Doklejanie ściezki dzwiekowej do obrazu nie jest żadną czarną magią ,to kilka klinknięć w MkvToolNix ,jednak nawet w takim przypadku pliki mozesz ściagnąć przez RD nie bawiąc się w torrentowanie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No właśnie i tu było największe zaskoczenie, być może kwestia mojego połączenia, ale działa błyskawicznie, zdaje się, że RD trzyma te pliki w chmurze, nie jestem pewien, ale działa ; )

Gdybym miał sie pokusić o jakieś obrazowe porównanie ,to wygląda to tak jakby RD był kartą wstępu do biblioteki w której otrzymujesz również swoją przegródkę.Gdy wybierasz ze zbiorów jakąś pozycję jest ona na czas korzystania z niej przekładana właśnie do twojej przegródki dając Ci w kazdej chwli dostęp do jej dowolnego fragmentu.Dodatkowo możesz ten materiał skopiować i zabrać ze sobą.;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak.
Twój postęp w oglądaniu filmów/seriali jest synchronizowany poprzez konto Trakt.
Właściwie możesz więc rozpocząć ogladanie czegoś na jednym urządzeniu i dokończyć na drugim.
RD nie ogranicza ilości sprzężonych urządzeń warunek jest jedynie taki ,że działające jednocześnie muszą być pod tym samym IP.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, jest ; )

Co do napisów (RD-TheOoath), to mam jedną uwagę, w momencie kiedy przerwiemy film, pauza, dłuższa przerwa, wracając do filmu, trzeba ponownie dodawać.
Domyślam się, że coś żle mam ustawione (?).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli co i gdzie mam wyłączyć, a gdzie włączyć?
Można w ogóle przypisać wybrane napisy na stałe w pamięci, tak, aby za każdym razem po odpaleniu pojawiały się z automatu?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wyłącz pobieranie w ustawieniach odtwarzacza->języki->usługi pobierania.
Włącz w ustawieniach The Oath : konta-> zaloguj do opensubtitles, napisy->włącz napisy, język główny-polski.
 

Noisy

Member
Siema
Panowie próbuje uruchomić u siebie Real Debrid i cos mi to nie wychodzi ;( chciałem sobie obadac jak to działa i stanąłem na tym że po zainstalowaniu dodatku RealDebrid For UrlResolve nie mogę uruchomić tego programu żeby zalogować swoje konto z RD. Macie może gdzieś tutka jak to zrobić od początku do końca ? Będę wdzięczny za pomoc
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Siema
Panowie próbuje uruchomić u siebie Real Debrid i cos mi to nie wychodzi ;( chciałem sobie obadac jak to działa i stanąłem na tym że po zainstalowaniu dodatku RealDebrid For UrlResolve nie mogę uruchomić tego programu żeby zalogować swoje konto z RD. Macie może gdzieś tutka jak to zrobić od początku do końca ? Będę wdzięczny za pomoc
Poproś mat74. Ma to obcykane i wyślę Ci krok po kroku jak ogarnąć temat.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
System->dodatki->zarządzaj zależnościami->resolveUrl ->konfiguruj->Universal ResolveUrl-> Real Debrid> authorize account.

Najprościej jest zrobić autoryzacje bezpośrednio przez wtyczkę- jaką zainstalowałeś?
Na poprzedniej stronie ,na drugim zdjęciu wrzuconym przez armanig masz pod ustawieniami konta opensubtitles konfigurację Real Debrid.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
RD nie ma wpływu na twoją lokalną bibliotekę, co najwyżej może się też zsynchronizować poprzez Trakt.
 

Noisy

Member
Mam zai stalowa a wtyczkę Narcacist's wizard repositiry. Ale udało mi się już zrobić autoryzację. Zainstalowalem dodatkowo wtyczkę 4k z Narcaicist i podczas uruchomienia filmu pisze że nie mogę oglądać. Czyli teraz pasowało by wykupić wersję PRO czy jest jakiś inny sposób żeby to sprawdzić ?
Filmy są w 4k i dolby atmos czy nie ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W tym repozytorium masz wtyczkę Asgard- jest lepsza od 4k, daje większe możliwości wyboru żródeł.Najlepsza jednak obecnie moim zdaniem jest The Oath.(z resztą jest tych wtyczek multum)

Filmy są w 4k Dolby Vision, HDR10+, Dolby Atmos na DD+ i True HD ,DTS HD MA etc.... wszystko co jest w sieci ;-)

ps.Oczywiście musisz mieć wykupione premium ,możesz wypróbować przez miesiąc za 4 euro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry