Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Noisy

Member
Hej Panowie
Czy jest możliwość zmiany czułości podglaszania w Shield ?
Słuchając muzyki przez DAC natężenie głośności kontroluje za pomocą Shielda. Mój Preamp nie posiada kontroli z pilota więc tak się posiłkuje żeby nie wstawać do gałki głośności.
Regulacja z Shield jest stopniową, potrzebuje żeby było bardziej płynnie bo w nocy albo mam za cicho albo z głośno ;(
 

leszekgd

Member
Sterowanie głośnością poprzez Shielda, mając podłączony DAC to niezbyt audiofilskie rozwiązanie. Jest duża szansa, że bity i herze, które dochodzą do DACa są inne niż źródłowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To szkoda, że nikt nie dał znać. Jakiś czas temu szukałem w sieci, to nigdzie nie było, chwile przerwy i okazuje się, że się pojawił, ale ja już nie zaglądałem. Generalnie, to i tak go nigdzie nie ma, bez względu na cene.
Są gdzieś za granicą, ale za niepoważne pieniądze, to już wolałbym sprzedać mojego Shielda i dołożyć do nowego z nowym pilotem, zresztą, jakby ktoś chciał kupić, to niech da znać z ofertą, chętnie podmienie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To szkoda, że nikt nie dał znać. Jakiś czas temu szukałem w sieci, to nigdzie nie było, chwile przerwy i okazuje się, że się pojawił, ale ja już nie zaglądałem. Generalnie, to i tak go nigdzie nie ma, bez względu na cene.
Są gdzieś za granicą, ale za niepoważne pieniądze, to już wolałbym sprzedać mojego Shielda i dołożyć do nowego z nowym pilotem, zresztą, jakby ktoś chciał kupić, to niech da znać z ofertą, chętnie podmienie.
Tak właśnie zrobiłem. Wymieniłem na Pro, bo piloty były niedostępne. Jak pisałem na forum to był dostępny jeszcze. Może zrobią jakąś dostawę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co ciekawe, u mnie ten śmieszny pilot zaczął w końcu działać.
No, ale ja nie wybaczam, a tym bardziej nie zapominam, nowy pilot musi być, ew. nowy zestaw Shielda. Nie byłoby w sumie problemu, bo sterować można pilotem od TV, tyle, że w tym od Samsunga nie działa przytrzymanie, przez co nie można wywołać kilku funkcji.
Teraz jak jest RealDebrid na Kodi, może się to przydać.

Jak coś znajdziecie, lub ktoś chce kupić Shielda, to dajcie info.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jakbyś kupował Shielda to zerkaj też na sklep X. Kupiłem tam Pro za 799 zł.
Sam mały pilot też mi raz działa idealnie, a raz chce go wyrzucić :D W sypialni też mi śmiga ten od Samsunga, ale do chociażby usuwania plików trzeba użyć tego hovnianego od Shielda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz, to już nie wiadomo gdzie pisać. Najrozsądniej byłoby w tym watku, mamy tutaj już całą masę wpisów konfiguracyjnych nt. Kodi, wszak tam wątek dotyczy tylko napisów.

Ps. Ostatnio znowu udało mi się zawiesić "system", nie mogłem sobie odpuścić Flixa, rozjechał się cały layout, a w konsekwencji zawiesił Shielda, czy raczej Kodi.
https://youtu.be/U87Uet1x15A
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mój pilot już w paczkomacie. Mimo, że nie wybrałem opcji Paczkomaty Weekend.
W ogóle to całe RD na Kodi to nic innego jak dostęp do plików, które mogę pobrać z torrentow. Zresztą te na RD są właśnie z zamkniętych grup torrentowych, przerzucone przez kogoś... Ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że plik działa po streamingu, ale to również minus, bo działa gorzej niż plik lokalny :D Wolę zostać przy swoim, ale jest to fajna alternatywa jak ktoś nie ma dostępu do dobrych trackerów.
Druga sprawa to trzeba mieć szybkie łączę przy dużych plikach. W przypadku pobrania pliku nie ma to znaczenia.

W sprawie Kodi to ma ktoś patent na oglądanie Polsatu na Kodi?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Teraz, to już nie wiadomo gdzie pisać. Najrozsądniej byłoby w tym watku, mamy tutaj już całą masę wpisów konfiguracyjnych nt. Kodi, wszak tam wątek dotyczy tylko napisów.

Ps. Ostatnio znowu udało mi się zawiesić "system", nie mogłem sobie odpuścić Flixa, rozjechał się cały layout, a w konsekwencji zawiesił Shielda, czy raczej Kodi.
https://youtu.be/U87Uet1x15A

Umiejscowienie tego tematu jest juz ode mnie niezależne.
Jezeli chcesz jak najlepszej responsywności Kodi ,odpuść sobie buildy.Tego klona Netfliksa ,którego wczesniej wrzuciłeś nie radze instalować- jest do Leili.Do Matriksa jest DiggzFlix ,próbowałem ,odpuściłem.

W ogóle to całe RD na Kodi to nic innego jak dostęp do plików, które mogę pobrać z torrentow. Zresztą te na RD są właśnie z zamkniętych grup torrentowych, przerzucone przez kogoś... Ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że plik działa po streamingu, ale to również minus, bo działa gorzej niż plik lokalny :D Wolę zostać przy swoim, ale jest to fajna alternatywa jak ktoś nie ma dostępu do dobrych trackerów.
Druga sprawa to trzeba mieć szybkie łączę przy dużych plikach. W przypadku pobrania pliku nie ma to znaczenia.

W sprawie Kodi to ma ktoś patent na oglądanie Polsatu na Kodi?

1-Tak, RD do dostęp do torrentów , jednak dostęp premium, czyli natychmiastowe odtwarzanie, stały bitrate, brak uzaleznienia od ilości seedów.
2- Stream pliku zależy oczywiście od prędkosci i stabilności łącza.Mam niezbyt szybkie łącze -80 mb/s,daje radę bezproblemowo odpalać pliki do 60 GB 2h materiału.
 

leonwawa1981

New member
Mój pilot już w paczkomacie. Mimo, że nie wybrałem opcji Paczkomaty Weekend.
W ogóle to całe RD na Kodi to nic innego jak dostęp do plików, które mogę pobrać z torrentow. Zresztą te na RD są właśnie z zamkniętych grup torrentowych, przerzucone przez kogoś... Ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że plik działa po streamingu, ale to również minus, bo działa gorzej niż plik lokalny :D Wolę zostać przy swoim, ale jest to fajna alternatywa jak ktoś nie ma dostępu do dobrych trackerów.
Druga sprawa to trzeba mieć szybkie łączę przy dużych plikach. W przypadku pobrania pliku nie ma to znaczenia.

W sprawie Kodi to ma ktoś patent na oglądanie Polsatu na Kodi?


wrzucę swoje dwa grosze w kontekście materiałów w streamingu. Polecam zerknąć na aplikację Stremio. działa w oparciu o streaming torrentów, można wczytać napisy, zmienić ich wielkość, pozycję czy opóźnienie. W aplikacji można też przerzucić odtwarzanie na zewnętrzny player typu Kodi. Nie ma wtedy potrzeby instalować wtyczek na Kodi aby korzystać z tej opcji pozyskania materiału wideo (filmy/seriale).
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
wrzucę swoje dwa grosze w kontekście materiałów w streamingu. Polecam zerknąć na aplikację Stremio. działa w oparciu o streaming torrentów, można wczytać napisy, zmienić ich wielkość, pozycję czy opóźnienie. W aplikacji można też przerzucić odtwarzanie na zewnętrzny player typu Kodi. Nie ma wtedy potrzeby instalować wtyczek na Kodi aby korzystać z tej opcji pozyskania materiału wideo (filmy/seriale).
PT też ma coś takiego, nazywa się bitstreamer. Znany temat.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że plik działa po streamingu, ale to również minus, bo działa gorzej niż plik lokalny :D

W moim przypadku, nie działa gorzej. Działa tak samo, nie gorzej, nie lepiej.
Klikasz, odpalasz, oglądasz. Tak to wygląda w praktyce.
Jedynym ograniczeniem może być tylko dostęp do internetu, tylko pytanie, czy w dobie obecnych czasów, można to uznać za wadę? Równie dobrze można napisać, że bez internetu nie ściągniesz żadnego pliku na dysk i lepiej posiadać fizyczny nośnik, a idąc dalej, to i ten może zostać uszkodzony, bo i kiedyś takie argumenty padały, sam zresztą zrobiłem kopie swojej kolekcji BR. Raz, że te płyty się nie walały po mieszkaniu i nie rysowały, dwa, miałem szybki dostęp. Tak więc, błędne koło ; )

Po za tym, chyba największą zaletą jest pełna kolekcja "wszystkiego" pod ręką.
Nic nie musisz wybierać, na nic nie musisz tracić czasu, decydować, co warte, co nie.
Po prostu masz wszystko co jest na rynku pod ręką.

Zresztą sprawdź jak to działa z płatnym RD, założę sie, że jak będziesz miał do wyboru opcje kliknięcia, zamiast ściągania z jakiś źródeł, na bank wybierzesz bramkę nr.1 ; )
Potem dopiero będziesz się zastanawiał, czy w ogóle warto to mieć faktycznie na dysku.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
W moim przypadku, nie działa gorzej. Działa tak samo, nie gorzej, nie lepiej.
Klikasz, odpalasz, oglądasz. Tak to wygląda w praktyce.
Jedynym ograniczeniem może być tylko dostęp do internetu, tylko pytanie, czy w dobie obecnych czasów, można to uznać za wadę? Równie dobrze można napisać, że bez internetu nie ściągniesz żadnego pliku na dysk i lepiej posiadać fizyczny nośnik, a idąc dalej, to i ten może zostać uszkodzony, bo i kiedyś takie argumenty padały, sam zresztą zrobiłem kopie swojej kolekcji BR. Raz, że te płyty się nie walały po mieszkaniu i nie rysowały, dwa, miałem szybki dostęp. Tak więc, błędne koło ; )

Po za tym, chyba największą zaletą jest pełna kolekcja "wszystkiego" pod ręką.
Nic nie musisz wybierać, na nic nie musisz tracić czasu, decydować, co warte, co nie.
Po prostu masz wszystko co jest na rynku pod ręką.

Zresztą sprawdź jak to działa z płatnym RD, założę sie, że jak będziesz miał do wyboru opcje kliknięcia, zamiast ściągania z jakiś źródeł, na bank wybierzesz bramkę nr.1 ; )
Potem dopiero będziesz się zastanawiał, czy w ogóle warto to mieć faktycznie na dysku.

Przy przewijaniu też nie ma żadnego opóźnienia?

W 90% RD pewnie się sprawdza, ale mam kilka filmów do których trzeba było rzeźbić napisy. Tutaj już taka opcja odpada. Fakt, że bardzo mało takich pozycji, ale nie jest to idealna opcja.

Sprawdzę z ciekawości jak będę miał chwilę, aby zerknąć czy są tam pozycje, które mnie interesują. Głównie starsze filmy jako Remuxy. Trochę boję się, że będzie jak z Kazaa czy eDonkey/eMule czyli brak pewności co do pliku. Na zamkniętych trackerach mam pewności, że ten plik jest remuxem itp. Często jak wydanie BR w Azji miało lepszy dźwięk niż wydanie UHD w EU to goście robią taki mix, że masz najlepszy dźwięk i obraz w REMUX bez żadnych kompromisów. To mi się tam podoba.
Może w przyszłym tygodniu potestuje.
 
Do góry