Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wymieniłem baterie w pilocie (pokazała się kontrolka), jest niebo, a ziemia. Działa dokładnie tak jak pad, żadnych zastrzeżeń na chwilę obecną nie mam.
 

Kamil_89

Member
U mnie też coś ostatnio pojawiło się powiadomienie o słabej baterii, wymieniłem na jakąś noname bo taką miałem w domu i po dwóch dniach znowu, muszę kupić jakąś lepsze i sprawdzić.

Nie wiem czego to wina ale mam wrażenie że wyszukiwarka głosowa w Tidalu działa dużo gorzej niż na systemie lub YT. Jak to u Was wygląda?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podzielę się swoimi spostrzezeniami...
Shielda użytkuje od blisko miesiąca i przyznam, że jest to na chwilę obecną najszybsze urządzenie do streamowania pod kątem Netflixa Spotify - KODI działa mega dobrze, no i jest śmiga zabójczo szybko.
Co do pilota - faktycznie łapał zwiechy, odziwo pilot od TV po skonfigurowaniu z shieldem ani razu nie zamulił ( Philips ).
Przestawiłem adapter bluetooth od kina Bose który znajdował się blisko shielda i proszę - pilot zaczął dzialac, że bajunia. Dokupiłem klawiaturę z touchpadem Logitech k400plus i powiem szczerze - ładnie zapierda... Zero zająknięcia ( zakupiona pod NC+GO ), ponieważ pilotem tej aplikacji nie obsłużymy. Teraz odpalam wszystko kalwiatura - pilot wylądował pod ławę.
Krótko i na temat - Same plusy, wifi śmiga z dobrym sygnałem. Co niektórzy twierdzą, że sygnał jest słaby bo nie zawiera anteny jak inne odpowiedniki. Faktycznie miałem poprzednio kilka urządzeń z rodziny Minix, ale to co potrafi Shield to przy częstych aktualizacjach numer1 i długo długo nic!!! a co do samego sygnału jest identyczny jak u konkurencji.
POLECAM!:bober:
 

piechu

Member
Bez reklam
U mnie też coś ostatnio pojawiło się powiadomienie o słabej baterii, wymieniłem na jakąś noname bo taką miałem w domu i po dwóch dniach znowu, muszę kupić jakąś lepsze i sprawdzić.

Nie wiem czego to wina ale mam wrażenie że wyszukiwarka głosowa w Tidalu działa dużo gorzej niż na systemie lub YT. Jak to u Was wygląda?

Miałem o tym samym pisać. Zauważyłem, że po przedostatniej aktualizacji pilot szybciej zżera baterię a po ostatniej aktualizacji mam wrażenie, że bateria jest wysysana w tempie zastraszającym. Co ciekawe, gdy dostaję komunikat o wymianie baterii ignoruję go, wchodząc w info o baterii widzę, że wskazanie baterii = 0, po paru chwilach wchodzę w to samo miejsce i widzę, że poziom baterii wzrósł. Następnego dnia sprawdzam i stan baterii = dobry. No ale co z tego skoro po godzinie korzystania z Shielda znowu dostaję komunikat o konieczności wymiany baterii i faktycznie za chwilę pilot przestaje działać. Co prawda używam pastylek z IKEI ale nigdy nie było z nimi problemu. Kupię coś lepszego i obadam temat ale jak pisałem ostatnie aktualizacje coś namieszały w zarządzaniu energią w pilocie.
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Witam dzięki waszym opiniom kupiłem nvidia shield i to na czym mi najbardziej zależało działa Tz dźwięk HD. Mam pytanie do użytkowników nvidii jeśli korzystacie z aplikacji netflix to jak sprawdź aktualna jakość wyświetlanego obrazu (w tv na pilocie info) Druga sprawa to na netflix maksymalnie jaki dźwięk dostałem na amplituner to Dolby digital plus czy nic więcej nie będzie?
 

RAF1977

Banned
Da się.
Trzeba podpiąć klawiaturę i jakąś kombinację przycisków użyć. Jaką, nie wiem ale ktoś to już sprawdzał.
 

andrzeej

Member
Używa ktoś was z nvidia myszy bluetooth? Chodzi mi o sterowanie aplikacji które są instalowane z poza marketu np Hbo go. Za pomocą pilota nie da się użytkować tej apk. Jeśli tak to jakie polecacie.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Używa ktoś was z nvidia myszy bluetooth? Chodzi mi o sterowanie aplikacji które są instalowane z poza marketu np Hbo go. Za pomocą pilota nie da się użytkować tej apk. Jeśli tak to jakie polecacie.

Pisałem wcześniej... Podobny problem przy aplikacji NC+Go. Ja podpiąłem klawiaturę z touchpadem model LG K400plus. Fajna sprawa - śmiga, aż miło. Teraz używam tylko tej klawiatury - działa również komenda głosowa.
 

andrzeej

Member
Hej proszę o pomoc. Mam podpięty dysk 2tb pod nvidie w ustawieniach zaznaczone aby przesyłać pliki przez sieć domową. I teraz tak gdy chce kopiować plik z dysku 2 Tb na komputer jest ok, ale gdy chce w drugą stronę pojawia się taki komunikat
URL=https://images81.fotosik.pl/1021/7995ad0b3ef109d9.jpg]
7995ad0b3ef109d9med.jpg
[/URL]
Oczywiście dysk cały czas jest podłączony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś ma u siebie na Shieldzie aplikacje HBO GO?
Nie widzę w sklepie poprzez Shielda, trzeba kombinować?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oby, bo już chciałem skorzystać z nowej opcji HBO na abonament ; )
Na YT widzę, że niektórzy mają apke.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
@armanig

Masz długo NVidia Shield. Powiedz mi proszę czy warto to kupić obecnie? Z tego co czytałem dalej jest to najlepszy odtwarzacz plików. Tylko ta funkcja mnie interesuje.
Zależy mi na poprawnym odtwarzaniu HDR, Atmos i DTS: X z Renuxów.

Tapnięte z S9+
 

Kamil_89

Member
Nvidia jest nadal najlepsza bez problemu działają HDRy Atmosy i inne.

Armanig, nie niestety nie ma HBO Go na Android TV. Są do ściągnięcia apki i samodzielnego zainstalowania ale do poprawnej obsługi potrzebna jest myszka.
 
Do góry