Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

MacPaul

New member
Zakładasz, że dysk 4TB kupiony przez @MacPaul jest 2,5"?

dokładnie Intenso 4 TB jest z osobnym zasilaczem
po 2 tygodniowym użytkowaniu stwierdzam, że jest lepiej niż z dyskami 2,5" ale zdarzają się nagłe zawieszenia w trakcie odtwarzania (po 2-3 i więcej godzinach) gdzie urządzenie potrafi się wyłączyć !?
Co ciekawe po włączeniu okazuje się, że zapamiętało miejsce i można wznowić odtwarzanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam problem z drugim wejściem usb w Shieldzie 2017.
Pod pierwszy mam podpięty HDD i działa bez problemu, ale chciałem podpiąć pod drugie wejście myszkę (kabel) i nie działa, podobnie zresztą jest z penem.
Miał ktoś taki problem, ew. coś w ustawieniach?
 

Kamil_89

Member
Armanig coś chyba z ustawieniami bo mi też na początku coś nie działalo, ale niestety nie pamiętam co zmieniałem :) musisz pogrzebać :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może prześpij spokojnie noc i sobie przypomnij ;)
Ja już nic nie chce grzebać, dość się w życiu nagrzebałem. Ileż można.
To ma działać, wkładasz i kończysz temat, a nie jakieś gmeranie ;)

Dodałem też ponad 1200 kanałów xxx do Kodi, także jest ciekawie.
Jak macie coś ciekawego, to nie krępować się.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Przymierzam się do zakupu...
Pytanie do Was. Czy działa aplikacja nc+go? I czy ktoś podłączył klawiaturę z touchpadem, jeżeli tak to jakiej firmy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie HDD się nie wiesza, natomiast samo w sobie wznawianie, to raczej softwarowe rozwiązanie Shielda o ile piszemy o tym samym.

Co do samego Shielda, to warto dodać, a może niektórym przyszłym nabywcom przypomnieć, że świetnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia jakichkolwiek słuchawek do bezprzewodowego pada.
Wówczas mamy możliwość oglądania czegokolwiek bez ciągnięcia kabla przez cały pokój.
Rewelacyjnie rozwiązanie.
Co raz bardziej lubię to urządzenie.
 

Kamil_89

Member
W poprzedniej wersji można było podłączyć słuchawki do pilota, więc było jeszcze lepiej. U mnie Nvidia codziennie śmiga. Chromecast rewelacyjna sprawa, nawet można cały ekran z telefonu rzucić na TV. Po dodaniu Tidala dla mnie na tą chwilę urządzenie w 99% perfect.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze żeby mi czytało wszystko kopie filmów BR (które łyka PC bez problemu), to byłoby cacy.
Druga sprawa, czcionka w kodi. Jest poprawne kodowana, a i tak zdarzają się krzaczki.
Trzecia sprawa, pozycjonowanie konkretnego miejsca wyświetlanych napisów.
Są opcje, ale różnie z tym bywa.
Przy seansach na projekcji jest mi to potrzebne, tak aby na ekranie (multiformat) napisy były zawsze na filmie, a nie zachodziły na czarny pas.

Co do Chromecasta to i owszem, działa bezbłędnie.
Samo oglądanie YT, czy Netflixa z kanapy również sama przyjemność.
Wykupiłem też abonament i przetestowałem większość gier, też można uznać, że Shield daje radę.
Bardzo ok urządzenie.

Edit: Jak ktoś ma namiary na stand pod Shielda 2017, to nie krępować się.

a.jpg




 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki, znalazłem tez za 95zl :)

Dziwna sprawa z kopiami BR (zewnętrzny HDD spięty z Shieldem) teraz już żaden film nie odpala na Kodi.
Index nie do ruszenia, a wiem, że wcześniej nie było problemu z konkretnymi zrzutami.
Zmieniłem wersję i lipa. Nie podoba mi się to.
 

piechu

Member
Bez reklam
Powiedzcie mi Panowie czy u Was jest wszystko ok z dźwiękiem podczas oglądania materiałów z Netflixa? U mnie bardzo często w głośnikach surround pojawia się taki jakby metaliczny przydźwięk. Dodam, że nie ma mam najmniejszych problemów w trakcie oglądania materiałów via Kodi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie nie ma najmniejszych problemów, w przeciwieństwie do Kodi i odtwarzania kopi BR (index.bdmv), najlepsze, że początkowo Kodi odtworzył kilka tytułów.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
U mnie nie ma najmniejszych problemów, w przeciwieństwie do Kodi i odtwarzania kopi BR (index.bdmv), najlepsze, że początkowo Kodi odtworzył kilka tytułów.

Armanig.
U mnie Shiled poszedl w odstawke juz dosc dawno, wiec nie jestem na biezaco. Jesli jest podlaczony i dziala, to wlasciwie gra tylko YT ;). Kiedys zdarzalo mi sie odpalac na nim (w Kodi) BD, ktore wypuszczone w pospiechu przez rippera, mialy wpisana zla liste mpls jako domyslna. Domyslnym playerem byla Duna czy Med8er (3D), dzis te funkcje przejal Egreat A5. Pomny Twoich klopotow podlaczylem wczoraj Shielda zaktualizowalem system i Kodi i tez mam lipe. Nie wiem czy jest to kwestia nowszego Kodi, czy aktualizacja systemu Shielda miala cos do rzeczy, ale bylo juz za pozno zeby grzebac w poszukiwaniu tych odpowiedzi, a czasu wolnego juz nie mam. Jedyne co moge Ci zaproponowac to instalacje starszego Kodi lub SPMC, aby przekonac sie, czy dadza Ci one dostep do index i .mpls, czy jest to wina aktualizacji OS.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem u mnie z czasem jest podobny, ale spróbuje zadziałać ze poprzednimi wydaniami. Sam widzisz, z czym tu muszę się borykać ;)
 

gordonn

Member
Powiedzcie mi Panowie czy u Was jest wszystko ok z dźwiękiem podczas oglądania materiałów z Netflixa? U mnie bardzo często w głośnikach surround pojawia się taki jakby metaliczny przydźwięk. Dodam, że nie ma mam najmniejszych problemów w trakcie oglądania materiałów via Kodi.
U mnie wszystko gra ok.Dziwięk idzie przez amp Yamaha.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry