Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, już ogarnąłem info z katalogiem NVIDIA_SHIELD - tutaj faktycznie można kopiować bezpośrednio z PC.
https://www.youtube.com/watch?v=1tBiKC9s66A
Teraz czas na dostęp do folderów na PC, z poziomu Shielda.
Tutaj w grę wchodzi KODI, ale za uja nie ogarniam. Parę msc. wstecz korzystałem z Kodi, ale za pośrednictwem telefonu. Powiedzmy, że ogarnąłem temat, a tutaj wysiadam. Już mam dosyć tych wszystkich poradników.
Nie wiem co dokładnie mam ustawić w Shieldzie i Kodi, dodatkowo nie wiem już co mam ustawić w PC.

Edit: Zrzuciłem teraz Transów 4 (Atmos) na HDD z PC, Shield (Kodi) się wyłożył. Na PC działa.

Edit2: Temat ogarnięty. Jest wgląd z poziomu Shielda Kodi/Plex na HDD w PC.

Natomiast dalej mam problem z odczytem wielu plików, jak chociażby "zlepki" dem z AVforum, chociażby MidBassDemoDisc, Reelwood Demo Disc itp.
Kodi czy Plex nie widzi index.bdmv
No nic, podziałamy na dniach. Na chwilę obecną mam już dosyć pitolenia się z tym.
Nic nie zastąpi w obsłudze PC wpiętego drugim wyjściem HDMI do ampli. Dwa kliki, wizja/audio na tv/projekcji. Myszka bezprzewodowa w ręce, błyskawiczny dostęp do dowolnego miejsca. Odczyt każdego możliwego pliku. Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Edit2: Temat ogarnięty. Jest wgląd z poziomu Shielda Kodi/Plex na HDD w PC.

Natomiast dalej mam problem z odczytem wielu plików, jak chociażby "zlepki" dem z AVforum, chociażby MidBassDemoDisc, Reelwood Demo Disc itp.
Kodi czy Plex nie widzi index.bdmv
Nie wiem dokladnie co masz na mysli piszac, ze nie widzi index.bdmv, bo na podstawie wpisu do index.bdmw odtwarzacz uruchamia wlasciwy film/sekwencje (playliste plik.mpls). Po prostu domyslnie nie widac go, tak jak i innych ukrytych plikow dopoki nie zaznaczysz w settingsach opcji, zeby takie pliki pokazywal.
Jezeli chodzi Ci o to, ze nie obsluguje poprawnie BD Menu, to niestetety nie jest kolorowo, choc obsluga BD-ISO zaimplementowano juz dawno temu.
Wprawdzie porzucilem KODI kilka lat temu jeszcze przed rebrandowaniem, z racji tego ze moj ISP zdjal limity i od tego czasu hulaj dusza piekla nie ma, iso zastapilo rencoda. Przy okazji BD staly sie dobrem powszednim a nie kolekcjonerskim i zaczelismy sie ich pozbywac/trade-owac na biezaco, wiec trzeba bylo polegac na kopiach. KODi (XBMC) jako glowne srodowisko multimedialnego playera stracil dla mnie racje bylu i przenioslem sie na sprzetowe playery obslugujace BD-ISO z pelnym menu ( DUNE, Mede8er, a obecnie ponownie Egreat) badz uproszczonym (Egreat R6S). Nie jestem wiec ekspertem w KODI, ale w miedzyczasie zdarzylo mi sie pare razy odpalic jakies "chinskie" ISOs z niewlasciwa kolejka odtwarzanych klipow, recznie odnajdujac wlasciwa playliste .mpls, tym sposobem umozliwiajac obejrzenie filmu podzielonego na klipy (seamless breaching) we wlasciwej sekwencji wlasnie na KODI. AFAIK obsluga uproszczonego menu BD na bank dzialala mi na Shieldzie z KODI 16. Nie mam teraz zadnych BD-iso ale moze wieczorem sprawdze jak to dziala z Kodi 17. Wracajac do glownego watku, czyli obslugi pelnego menu, bedziesz potrzebowal jednak specjalnej wersji KODI. Ja na Egreat-cie A5, mam VidonXBMC, odplatny wariant KODI, ktory obsluguje pelne BD menu ( jak rowniez BD-ISO 3D i HDR), zapewniajac jednoczesnie glowna funkcjopnalnosc KODI. Nie wiem czy ta porzadana funcja wystepuje w chwili obecnej w jakiejkolwiek darmowej werji KODI/XBMC ale szczerze watpie, bo byloby to pogwalceniem licencji, takze klipy z plyt demo, chyba bedziesz musial odpalac na chybil trafil.

 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki Buba, siądę przy tym po nowym roku.
Zwyczajnie chciałem sobie zrzucić kolekcję ulubionych filmów na HDD zewnętrzny (kupiłem wczoraj 2TB 2.5), ale też przy okazji chciałbym wykorzystać dobrobyt płynący z funkcjonalności Shielda" i ciągnąć z PC resztę plików.
Tak czy inaczej, jestem zadowolony z nabytku, chociażby z tak prozaicznych powodów, jak YT czy Netflix.

Ps. Zanabyłem również Alexe Amazon, świetna sprawa. Spiąłem ze sprzętem, gra i buczy. Posiadasz?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ps. Zanabyłem również Alexe Amazon, świetna sprawa. Spiąłem ze sprzętem, gra i buczy. Posiadasz?

Chociaz to najlepsza z kobiet, bo odzywa sie tylko kiedy ja zapytasz, to jednak NIE. Nie posiadam. Nie uleglem nawet promocjom i raczej sie nie ugne. Unikam sztucznej inteligencji. Na drugie mam John, na trzecie Connor.

Sorry ale celebruje od lunchu i takze zachowanie stosownej powagi mi nie wychodzi. :)

[youtube]f_1dhKsELzs[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Dzięki Buba, siądę przy tym po nowym roku.
Zwyczajnie chciałem sobie zrzucić kolekcję ulubionych filmów na HDD zewnętrzny (kupiłem wczoraj 2TB 2.5), ale też przy okazji chciałbym wykorzystać dobrobyt płynący z funkcjonalności Shielda" i ciągnąć z PC resztę plików.
Tak czy inaczej, jestem zadowolony z nabytku, chociażby z tak prozaicznych powodów, jak YT czy Netflix.

Ps. Zanabyłem również Alexe Amazon, świetna sprawa. Spiąłem ze sprzętem, gra i buczy. Posiadasz?

Armani jaki kupiłeś dysk 2,5 też sie za czymś oglądam.
Mam dwie sztuki Seagate 3,5 podłączone do Mede8era,ale potrzebuje coś małego sprawdzonego,przenośnego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem brać WD Passport 2TB, ale jak zobaczyłem dysk LaCie Porsche Design, to długo się nie zastanawiałem. Byłem za granicą w sklepie Porsche (Design) i jak zobaczyłem ich ceny (mega wysokie) i ich produkty, to wiedziałem, że jak coś się trafi pod tym logo w przystępnej cenie, to trafi do mnie.
No i się trafił dysk, 2TB w dodatku w dobrej cenie. Świetnie też wygląda (pasuje mi do sprzętu), a dla mnie to też ważne. Także jak widać, bardziej pokierowałem się sercem ;) oczywiście działa również bez zarzutu. Dodatkowo świetne wykonanie.
Wybór naturalnie jest spory, wszystko zależy od ceny. Ja nie chciałem wydawać majątku, bo gdybym miał dać 400zł, to dołożyłbym tą stówkę i wziął już 4TB za 520zł, który już niemal miałem w koszyku.

https://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/lacie-porsche-design-mobile-2tb-2-5-_1.bhtml
https://www.youtube.com/watch?v=eKC3Noyihh4
 

castel

Member
Miałem brać WD Passport 2TB, ale jak zobaczyłem dysk LaCie Porsche Design, to długo się nie zastanawiałem. Byłem za granicą w sklepie Porsche (Design) i jak zobaczyłem ich ceny (mega wysokie) i ich produkty, to wiedziałem, że jak coś się trafi pod tym logo w przystępnej cenie, to trafi do mnie.
No i się trafił dysk, 2TB w dodatku w dobrej cenie. Świetnie też wygląda (pasuje mi do sprzętu), a dla mnie to też ważne. Także jak widać, bardziej pokierowałem się sercem ;) oczywiście działa również bez zarzutu. Dodatkowo świetne wykonanie.
Wybór naturalnie jest spory, wszystko zależy od ceny. Ja nie chciałem wydawać majątku, bo gdybym miał dać 400zł, to dołożyłbym tą stówkę i wziął już 4TB za 520zł, który już niemal miałem w koszyku.

https://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/lacie-porsche-design-mobile-2tb-2-5-_1.bhtml
https://www.youtube.com/watch?v=eKC3Noyihh4

Dzięki faktucznie ładny sprzecik i opinie całkiem dobre.
Zastanowię się nad jego zakupem.
 

MacPaul

New member
odnośnie dysków.
Od niedawna mam Shielda, kupionego głownie jako odtwarzacz medialny i muszę powiedzieć , że jestem trochę zawiedziony. Własnie z powodu współpracy z dyskami zewnętrznymi. Oglądam głownie filmy z dysków. Do tej pory nie było kłopotów. Do czasu podłączenia do Shielda. Seagate 1 TB od razu blokował shielda (trochę trwało zanim odkryłem, że to on zawiesza to ustrojstwo). Potem podobnie miałem z Samsungiem tez 1 TB (choć nie za każdym razem i nie na każdym pliku) Przy seageta bywało, że w trakcie filmu wszystko sie wieszało. (różne odtwarzacze). Prowadziłem dyskusje z producentem czy shield wymaga specjalnych dysków. Stwierdzili, ze nie. Kupiłem więc 4 TB Intenso (najlepiej oceniany w testach) i niestety znowu od czasu do czasu się wiesza. Do tej pory używałem WD Playera i fergusona i nigdy nie miałem takich problemów.
Netflix chodzi bez problemów.
Jednak jako odtwarzacz chyba że wybrałem...
 

castel

Member
odnośnie dysków.
Od niedawna mam Shielda, kupionego głownie jako odtwarzacz medialny i muszę powiedzieć , że jestem trochę zawiedziony. Własnie z powodu współpracy z dyskami zewnętrznymi. Oglądam głownie filmy z dysków. Do tej pory nie było kłopotów. Do czasu podłączenia do Shielda. Seagate 1 TB od razu blokował shielda (trochę trwało zanim odkryłem, że to on zawiesza to ustrojstwo). Potem podobnie miałem z Samsungiem tez 1 TB (choć nie za każdym razem i nie na każdym pliku) Przy seageta bywało, że w trakcie filmu wszystko sie wieszało. (różne odtwarzacze). Prowadziłem dyskusje z producentem czy shield wymaga specjalnych dysków. Stwierdzili, ze nie. Kupiłem więc 4 TB Intenso (najlepiej oceniany w testach) i niestety znowu od czasu do czasu się wiesza. Do tej pory używałem WD Playera i fergusona i nigdy nie miałem takich problemów.
Netflix chodzi bez problemów.
Jednak jako odtwarzacz chyba że wybrałem...

Ja mam 2 sztuki Seagate 2TB i śmigają super z tym,że podłączone do Mede8era.
Kup sobie dysk z własnym zasilaniem 3,5 to nie będziesz miał tych kłopotów.
 

Kamil_89

Member
Dodam od siebie ze u mnie Nvidia z dyskiem zewnętrznym 1tb Verbatim działała bardzo dobrze, działała bo gdy zaczęło brakować mi miejsca kupiłem Seagate Personal Cloud z wbudowanym dyskiem 3tb (są też większe), wszystko śmiga aż miło. Jedyną rzeczą która słabo działa na KODI to obrazy BD z Atmosem, przy wybraniu odtwarzania np od środka dźwięk zacina, przy odtwarzaniu z pliku już bezproblemowo.

Nvidie mam od wakacji, miałem już kilka aktualizacji, dodatkowo ostatnio pojawił się też Tidal na Android TV więc już w ogóle jest bardzo dobrze :)
 

inzynier007

New member
nvidia shield tv

Witam. Właśnie rozpakowałem nvidie shield tv i jako wieloletni użytkownik PCta nie daje rady sobie z tym złomem ! Kupiłem w celu przeglądania stron i dla YouTuba. wgrałem jakimś cudem firefoxa i chrome i przeglądarki nie wyświetlają stron tak jak to jest na PCcie. YouTube w dołączonej aplikacji to straszny szmelc nieziemski, nie nadaje się. Uruchomione w przeglądarce też nie wyświetlają się tak jak na PC-cie. Oglądając na YouTube jak ludzie coś tam pokazują z nvidią shieldem tv to widać że udało się im i mają normalny wygląd stron oraz normalnego YouTuba z kafelkami po prawej stronie rozwijanymi. Nie wiem jak to zrobć, może ktoś może szybko doradzić bo mam zamiar zwrócić to urządzenie jeśli nie dojdę szybko na nim do normalnego wyglądu przeglądanych stron i YouTuba oglądanego po ludzku. Nerwy w strzępach bo nic tu nie jest normalne w tym systemie, co chwila trzeba wgrać jakąś aplikację. Nie mam czasu żeby tygodniami ślęczeć nad androidowymi wymysłami żeby doprowadzić do zwykłego oglądania YouTuba i przeglądania stron.

Chodzi o zmniejszanie albo powiększanie strony/czcionki, które są dla wersji mobilnej przeznaczone na tablety albo smartfony, jednak na TV nie działa ta funkcja na Chrome, firefox i opera, czy ktoś ma na to sposób ?!


Dziękuję za odpowiedz i pomoc, jeśli ktoś takiej udzieli.:oops::sad:
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ja jako wieloletny użytkownik PC kupiłem "złom" Shielda do streamingu filmów z NASa, przede wszystkim. Czasami odpalę youtuba i jakąś grę. Jak dla mnie Y daje radę. Nie wydaje mi się abyś uzyskał z S taka funkcjonalność jak z PC. PC i S to dość różne urządzenia. Jednakoż próbuj. Moim zdaniem dla Swojego zdrowia zwróć ten "szmelc" :) i kup coś innego.
 

inzynier007

New member
Po paru godzinach walki z tym złomem stwierdzam że opinie o tym urządzeniu są oszukaństwem ! jak można pisać że to kombajn mulitmedialny skoro nie można na nim normalnie oglądać YouTuba ani normalnie przeglądać stron ! szok ! co ci ludzie wypisują na stronach ! to jest urządzenie dla dzieci z podstawówki, może ze szkoły średniej jak ktoś ma dużo czasu na męczenie się z androidaowym koszmarem...
 

bomarek

Member
YouTuba oglądam bezproblemowo, przeglądarki nie instalowałem wiec sie nie wypowiem jak ona działa, ale pod Shielda można podłączyć klawiaturę i myszkę.
Ta konsola służy do grania i jako odtwarzacz multimedialny.
Przed zakupem mogłeś poczytać o jej możliwościach, ale myślę, że nie potrafisz skonfigurować tej konsoli.

Zdobywanie wiedzy nie boli a mnie sprawia to przyjemność :)
 

inzynier007

New member
Ja też oglądam na tym YouTuba, ale nie można dodać ulubionych do przeglądarek, YouTube wyświetla się na przeglądarkach tylko w wersji mobilnej bo innej nie ma na androida. Strony również działają ale nie ma wersji przeglądarek normalnych, jak na PC. Przejrzałem opinie i recenzje, wszystkie piały z zachwytu. Może do zwykłych rzeczy się nadaje, ale nie nadaje się jako przeglądarka stron, bo część wymaga instalacji flasha, którego nie można zainstalować na przeglądarkach androida. Generalnie dla ludzi, którzy chcą zwyczajnie oglądać YoTuba, tak jak na PC-cie i przegladac stron jak na PC+cie si nie nadaje. Juz spakowalem shielda i bedzie wracal do sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Jak by wszystko robił jak pc, to po co by ktoś miał kupować PC [emoji3]
To jest raczej jak rozbudowany telefon, a nie zamiennik dla PC.
 
Do góry