Serwisy VoD (Netflix, Amazon itp.) - wszystkie zagadnienia

nowynick

New member
Jak wspomniałem wyżej - testowałem też na kablu :) Właśnie, dlaczego 4K na YT śmiga? Odpalam na Netflixie tv coś w 4K i NIC, nawet już potem na YT nie można...czyszczę "dane aplikacji" Netflix w tv, odpalam .....YT i 4K działa na YT....miazga :/

2 godziny na linii z Netflixem. Kiedy u mnie "buforuje" do tych 25% ich treści 4K lub HDR - oni nawet info, żebym coś oglądał nie mają, NIC. Jak odpaliłem w HD, natychmiast widzą co i że działa bez problemu. Zwrot kasy proponują ale nie w tym rzecz.
 
Ostatnia edycja:

nowynick

New member
Jak wspomniałem wyżej - testowałem też na kablu :) Właśnie, dlaczego 4K na YT śmiga? Odpalam na Netflixie tv coś w 4K i NIC, nawet już potem na YT nie można...czyszczę "dane aplikacji" Netflix w tv, odpalam .....YT i 4K działa na YT....miazga :/

2 godziny na linii z Netflixem. Kiedy u mnie "buforuje" do tych 25% ich treści 4K lub HDR - oni nawet info, żebym coś oglądał nie mają, NIC. Jak odpaliłem w HD, natychmiast widzą co i że działa bez problemu. Zwrot kasy proponują ale nie w tym rzecz.


Krok do przodu....zrobiłem ze smartfona router wi-fi (czyli inny dostawca neta i technologia) i to samo! Nawet przy szybkości tylko 3Mb/s na YT odpala filmy 4K!!! a na Netflixie to samo...HD działa, a 4K nie.....

Czyli na 100% nie wina Orange i jego Neostrady, ani sieci domowej, routera, bla bla bla....
 

radioaktywny

New member
Krok do przodu....zrobiłem ze smartfona router wi-fi (czyli inny dostawca neta i technologia) i to samo! Nawet przy szybkości tylko 3Mb/s na YT odpala filmy 4K!!! a na Netflixie to samo...HD działa, a 4K nie.....

Czyli na 100% nie wina Orange i jego Neostrady, ani sieci domowej, routera, bla bla bla....

Cały telewizor/smart przywróć do ustawień fabrycznych i od nowa skonfiguruj.
 

nowynick

New member
Napisałem w 1 swoim poście (strona 5, post nr 32), że "ponowna instalacja całego tv" NIC nie daje. W tym modelu tak nazywa się całkowity reset/restart/ponowna instalacja od zera. Co za tym idzie także aplikacji, wszystko trzeba konfigurować od zera, wszystko instaluje i pobiera się z aktualizacjami.

Ale dla pewności także aplikację Netflixa wywalałem, wgrywałem od nowa, uruchamiałem bez aktualizacji o czym tez wspomniałem :)

Czuje, że coś w "głębokim" sofcie tv gryzie się z aplikacją Netflixa i tylko serwis, całkowite "wymazanie" i wgranie softu od nowa pomoże...
 
Ostatnia edycja:

nowynick

New member
wersja 6.0.1


DZIAŁA QRWA!!!!!!!!!!

XXI wiek, cuda się dzieją. Kontakt z technikiem Phillipsa, zdalne łączenie z moim tv, wszystko ok, zgłupiał, chce przysyłać techników. Ostatnia próba....wyłączyć tv, ODŁĄCZYĆ WSZYSTKIE wtyczki (hdmi, kable, net, jack, optyczne). Wyjąć wtyczkę prądową na minimum 1min. (twardy reset, robiłem go wcześniej kilka razy ale BEZ odłączania wtyczek) - włączyć tv i ......DZIAŁA! Podłączam wszystko po staremu i już hula.
 
Ostatnia edycja:

dzidzius503

New member
showmax

witam mam na swoim telewizorze netflix a czy istnieje możliwość żeby na telewizorze był Showmax. ogólnie to na niczym się nie znam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
ANDROID BOX to jest takie niewielkie pudełeczko w którym siedzi stworek android i jak do tego pudełeczka wydajesz komendy to on ci szuka i to co chciałeś masz wyświetlane na tv , tylko musisz być uprzejmy wobec tego cacka bo jak przesadzisz to ...
 

dzidzius503

New member
ANDROID BOX to jest takie niewielkie pudełeczko w którym siedzi stworek android i jak do tego pudełeczka wydajesz komendy to on ci szuka i to co chciałeś masz wyświetlane na tv , tylko musisz być uprzejmy wobec tego cacka bo jak przesadzisz to ...
A gdzie to można kupić i gdzie się podłącza do czego

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

dzidzius503

New member
A gdzie to można kupić i gdzie się podłącza do czego

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Nic nie rozumiem czytałem teraz w Internecie że android box to coś takiego co robi że zwykłego telewizora smart tv a ja mam smart tv mój telewizor jest smart tv ma internet i dużo aplikacji

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nic nie rozumiem czytałem teraz w Internecie że android box to coś takiego co robi że zwykłego telewizora smart tv a ja mam smart tv mój telewizor jest smart tv ma internet i dużo aplikacji

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


To teraz piszesz że wiesz o co chodzi ? Chłopie , wpisujesz ANDROID BOX w przeglądarkę i masz tego multum do wyboru do koloru , Na jakim ty świecie żyjesz ? Jeszcze takie pytania zadajesz : a co to jest , do czego itp ... A może ty ze śpiączki się wybudziłeś ( nie obrażając ) po 20 latach ?
 

dzidzius503

New member
To teraz piszesz że wiesz o co chodzi ? Chłopie , wpisujesz ANDROID BOX w przeglądarkę i masz tego multum do wyboru do koloru , Na jakim ty świecie żyjesz ? Jeszcze takie pytania zadajesz : a co to jest , do czego itp ... A może ty ze śpiączki się wybudziłeś ( nie obrażając ) po 20 latach ?
Jacy mądrzy proszę bardzo właśnie wpisałem i wyszło mi że urządzenie to robi z zwykłego telewizora smart tv a mój telewizor jest smart tv i tego nie rozumiem jeden zna się na tym drugi na czym innym

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

dzidzius503

New member
Jacy mądrzy proszę bardzo właśnie wpisałem i wyszło mi że urządzenie to robi z zwykłego telewizora smart tv a mój telewizor jest smart tv i tego nie rozumiem jeden zna się na tym drugi na czym innym

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Jeszcze raz teraz wszedłem i oglądałem oferty android box i np jest napisane że po podłączeniu tego mam dostęp do netflix Youtube itp jak ja to wszystko mam na telewizorze Firefox też

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

dzidzius503

New member
Jeszcze raz teraz wszedłem i oglądałem oferty android box i np jest napisane że po podłączeniu tego mam dostęp do netflix Youtube itp jak ja to wszystko mam na telewizorze Firefox też

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Chyba że w tym wszystkim chodzi o to że nie da rady na samym telewizorze oglądać showmax tylko trzeba przesyłać z telefonu lub laptopa do telewizora to wtedy tak potrzebne jest to urządzenie a odpowiedź jest chyba taka że na samym telewizorze nie można oglądać showmax czy tak?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Android Box daje Ci większe możliwości bo oferuje dużo więcej aplikacji. Panasonic to SmartTV, ale oparty jest na systemie Firefox OS, który jak sam widzisz nie daje możliwości oglądania Showmax bo poprostu nie ma go na liście aplikacji. Ot cała filozofia. Zobacz sobie jakiś Android Box, np Ferguson FBOX ATV, który ja osobiście polecam i będziesz miał Showmax bo w systemie AndroidTV ta aplikacja występuje. Po za tym za te 300 zł ile kosztuje ten Box będziesz miał jeszcze całkiem niezły odtwarzacz multimediów, filmów 4K itd. Ogólnie dużo szersze możliwości, które nie oferuje żaden nawet najlepszy SmartTV. Panimajesz teraz? :)
 
Do góry