MXQ Pro S905x

janusz

New member
Bez reklam
Mam to dopiero od kilku tygodni. Wczoraj się zawiesił i to nie w trakcie jakiejś czynności a na menu, kilka minut wcześniej był włączony film. Obraz był taki jak w kompie w trybie awaryjnym. Nie dało się nic zrobić wyłączyłem Z SIECI, ale nie chciał ponownie odpalić. Znalazłem jakies filmiki i udało mi się odpalić przez wciśnięcie przycisku umieszczonego w porcie AV i jednoczesnym wsunięciu zasilania. Dwa razy tylko zapaliła się dioda ale nie było obrazu, raz się nawet odpalił system ale zanim coś zrobiłem znowu się zawiesił. Teraz zupełnie nie reaguje na taki reset.
Sprzęt kupiony z krajowego sklepu, czy pozostaje tylko wysyłka z reklamacją, czy może coś nie tak robię przy resecie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Musisz dokonać pewnego wysiłku i skorzystać z Google, aby znaleźć odpowiednie forum. Niestety nic nie napisałeś o tym, na jakim Androidzie pracuje sprzęt, jaki jest firmware, jaki producent...

Z reguły pudełka z układem S905x mają dziurkę do hard resetu. Aby przywrócić firmware należy przygotować sobie kartę SD sformatowaną w FAT32, wrzucić na nią plik z firmware z nazwą zmienioną na update.zip, włożyć kartę. Przy wyłączonym playerze należy spinaczem biurowym lub czymś w tym stylu przytrzymać reset, trzymając należy włączyć player. Wyjąć spinacz można po pojawieniu się logo Androida i rozpoczęciu flashowania. Po zakończeniu flashowania player powinien się samoczynnie zrestartować i uruchomić z systemem.

Nie wiem, czy w przypadku Twojego urządzenia ten sposób zadziała. bowiem przy sprzęcie niektórych producentów flashowanie odbywa się przy pomocy komputera połączonego kablem USB z pudełkiem (męski-męski) i uruchomienia na PC aplikacji Amlogic USB Burning Tool.

Dlatego musisz poszukać odpowiedniego forum i odpowiedniego firmware.

Być może w tych miejscach znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu...

http://freaktab.com/forum/tv-player...-mxq-pro-4k-ver-s905x-android-6-0-marshmallow

http://forum.xda-developers.com/and...rmware-mxq-pro-4k-ver-s9005x-android-t3490367

http://androidpcreview.com/how-to-use-the-amlogic-usb-burning-tool-to-manually-update-firmware/3749/

https://www.youtube.com/watch?v=PA7hqOwGn3o
 

Tom0000

New member
A MXQ to nie producent ? Moze taki bez strony domowej ... ?
Nie poleca sie uzywania spinacza. Raczej patyczek kosmetyczny. Grzebanie spinaczem w gniezdzie AV w celu wcisniecia przycisku reset nie jest najszczesliwsze.
Wyglada ze od pewnego czasu producenci blokuja upgrade przez karte pamieci i pozostaje tylko usb do burning toola na PCecie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A MXQ to nie producent ? Moze taki bez strony domowej ... ?

Może producent, może oznaczenie sprzętu przez producenta, może...? Jeżeli przejrzysz fora to dowiesz się, że są co najmniej trzy playery z oznaczeniami MXQ, różne: na S905 i S905x i jeden chyba którymś z serii 8xx.

Nie poleca sie uzywania spinacza. Raczej patyczek kosmetyczny. Grzebanie spinaczem w gniezdzie AV w celu wcisniecia przycisku reset nie jest najszczesliwsze.

Przyznam szczerze, że myślałem, iż owo hasło o resecie w gnieździe AV to pomyłka piszącego. Wszystkie znane mi playery, od modeli opartych na RTD1073 po najnowsze na Amlogicach i HiSilicon, mają najnormalniejsze gniazda reset w obudowie (tył lub spód). W tym przypadku spinacz biurowy sprawdza mi się co najmniej od ośmiu lat...
 

marklo

New member
Wątpliwości do MXQ PRO+ Android 7.1.2 Amlogic S905X

Witam
Zakupiłem taki box www_geekbuying_com/item/MXQ-PRO--Android-7-1-2-Amlogic-S905X-4K-TV-BOX-2GB-16GB-Black-404576.html
Czy ktoś ma z nim doświadczenie?
Wg mnie to S905W przebrany za S905x.
Nie odtworzył żadnego pliku testowego 4k 60fps HEVC (z VP9 dał radę).
Wg Geekbench4 osiąga 587 (Single-Core Score), 1656 (Multi-Core Score), 1091 (RenderScript Score). Teoretycznie jest to wynik dla S905X.
Kolejna rzecz to android "pracuje" na tylko na 720p. Pomimo ustawienie HDMI na 1080p rozdzielczość filmów to tylko 720p. Dotyczy to również Youtube-a. Wynalazek typu "Easy DPI Changer" tu nie pomaga.
Ratunkiem dla tego boxa jest to, że LibreElec działa.
Obecny "numer kompilacji" to "p212-userdebug 7.1.2 NHG47L 20180827 test-keys".
Jak zmusić tego boxa do pracy w 1080p (Android)?

Z góry dzięki za porady
 
Do góry