Mini M8S TV Box

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Potrzebowałem na szybko prostego odtwarzacza X.265 dla żony, więc okazyjnie kupiłem Mini M8S TV Box. Sprzęt wyposażony w Amlogic S905, 2GB RAM, 8 GB pamięci flash, pod kontrolą Androida 5.1 i Kodi 16.1. W moim urządzeniu ROM w wersji 105L03.

Ogólnie rzecz biorąc działa to w miarę przyzwoicie, choć przyzwyczajony do HiMedia Q10 Pro na początku trochę się irytowałem. Po odpowiedniej konfiguracji (Kodi i MX Player PRO) działa to w miarę płynnie, nie zanotowałem żadnych zwisów, pliki UHD z dość dużym bitrate odtwarza zadowalająco. Dźwięk we wszystkich plikach testowych dekodowany prawidłowo, ale wypuszczany jest tylko na odbiornik tv, więc nie wiem jak z ampli, soundbarami itp.

Netflix i Amazon działają bez problemu, innych nie używamy.

Trzeba trochę popracować nad ustawieniami kolorów, jasności, kontrastu itp., zarówno na urządzeniu, jak na odbiorniku tv - efekt w miarę przyzwoity. Urządzenie jest od razu zrootowane, więc można go sobie dowolnie konfigurować.

Sformatowana na dwie partycje szybka karta SD 32 GB i app Link2SD pozwala na powiększenie wewnętrznej pamięci, aplikacje działają tak samo jak z głównej pamięci flash.

Nie ma sygnalizowanego w poprzednich ROM-ach wolnego działania Wi-Fi, po ethernecie jak najbardziej OK.

W pilocie trochę brakuje mi przycisków subitles i audio. Ciekawostka: urządzenie jest wyposażone fabrycznie również w bezprzewodową myszkę, która idealnie się sprawdza w roli pilota zwłaszcza w sieciowych serwisach VoD. Fabrycznie jest też dostarczana karta SD 8 GB, ale demonem prędkości nazwać jej raczej nie można. W zestawie również kabel HDMI High Speed.

Ogólnie poziom funkcjonalności i zadowolenia w górnej strefie stanów średnich. Jako odtwarzacz plików i materiałów ze streamingu spełnia swoje zadanie.

Istotna też jest cena, bo kupiłem to pudełeczko (11x11x1,7 cm) za 150 złociszów.
 

Attachments

  • mini.jpg
    mini.jpg
    589,6 KB · Wyś: 196

collider

New member
Bez reklam
Mam M8S+ i daj Pan panie spokuj. Oparty na tych samych podzepolach. UHD praktycznie nie idzie. Jak nie dzwiek to obraz sie tnie. KODi fajne jak ktos lubi co chwila w nim grzebac i aktualizowac linki to ok. Gry. Moze i bylby fajne gdyby uzywac jakiegos dobrego kontrolera. Ogolnie obsluga z pilota dramat. Urzadzenia dedkowane dla odob cierpliwych lub lubiacych zabawe z takimi bajerami. Drugi raz bym nie kupil.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wielokrotnie już się przekonałem, że te same podzespoły mogą być różnie zaimplementowane w różnych urządzeniach i różnie działać, również z uwagi na mniejsze lub większe dopracowanie firmware.

Jednak M8S+ to nie te same podzespoły - ten player jest oparty na SoC S812, a nie S905, jak opisywany w wątku. I tak, zgodzę się, że S812 ma niedociągnięcia, m.in. słabo radzi sobie z UHD.
 

Tom0000

New member
Zastanawialem sie przy zakupie czy nie wybrac nowszego boxa Mini. Nie zrobilem tego , bo nie znalazlem strony producenta tego sprzetu. W tym watku takze nie widze nic na ten temat. Czy nie ma takiej strony ?
 

Tom0000

New member
Wszystko zalezy od produktu. Odtwarzaczy strumieniowych jest za duzo , aby sprawdzic wszystkie. Wiec zaczynamy od strony producenta. Jesli takiej nie ma, swiadczy to o podejsciu producenta do rynku. Albo olewa albo nie. Dajmy tu przyklad zoomtaka. Strona jest bardzo ladna. Jak juz znamy podejscie producenata do klientow trzeba sprawdzic czy producent publikuje firmware i czy sa fora na temat jego sprzetu. Zoomtak nie publikuje firmwares i nie ma swojego forum. Bardzo wygodne podejscie (nie trzeba nikomu nigdzie tlumaczyc sie ze swoich bledow).
Jak juz mamy strone , forum I publikowane firmwares , sprawdzamy co ludzie pisza na temat dzialania box, czy istnieje custom recovery I jak sie sprawdza do celu jaki potrzebujemy.
No mini odpada na samym poczatku.


https://forum.xda-developers.com/and...puters/amlogic doskonale wyglada na ostatnia deske ratunkowa dla sprzetu na ktorego temat nie ma innych for (oczywiscie nie tylko) , czy to producenta czy tez hobbystycznych.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wszystko zalezy od produktu. Odtwarzaczy strumieniowych jest za duzo , aby sprawdzic wszystkie.

To wszystko (myślę o playerach opartych na Amlogicach S905, 905x i S912) to praktycznie identyczne układy różniące się: obudową i "marką"; wielkością pamięci RAM i flash i w niewielu przypadkach implementacją funkcji zaszytych przez Amlogic w układach SoC. W 90 procentach firmware jest "wymienny" tzn. z jednego urządzenia można go flashować na inne, nawet kody pilotów są tożsame, a jeżeli nie to można je usprawnić jednym plikiem.

Do Mini M8S wrzucałem chyba cztery firmware różnych "producentów" (oczywiście ta sama ilość RAM, flash i ten sam SoC) - wszystko działało bez problemów.

Na forach są listy kompatybilności.
 

gorus1

New member
Witam Panowie jak trochę przypadkiem tu podczepię się pod temat otóż w zeszłym roku kupiłem podobnego boxa M8S+ i chciałem go wykorzystać do oglądania z aplikacji nc+ go i canalplus sport online, ale niestety przy o ile sama aplikacja się otwiera itp. to przy próbie odtworzenia materiału video wyskakuje komunikat ""urządzenie nie wspiera wymaganego schematu DRM (-301)".
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Próbowałem również w celu rozwiązania powyższego problemu zrobić upgrade firmware na nowszy Download latest Android Lollipop 5.1.1 stock firmware for Acemax M8S+ TV Box - China Gadgets Reviews
ale przy próbie upgrade wyświetla mi ERROR "this package is for "m8s+" devices, this is a "n200".

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc w tym zakresie?
 

mirek71

New member
mam pytanie - jak wygląda działanie po wifi na tym urządzeniu ?
interesuje mnie jak odtwarza materiały w hd np z You Tube
między routerem a tV mam 3 ściany żelbet (blok ) ....
 

mirek71

New member
mam pytanie - jak wygląda działanie po wifi na tym urządzeniu ?
interesuje mnie jak odtwarza materiały w hd np z You Tube
między routerem a tV mam 3 ściany żelbet (blok ) ....
jestem zainteresowany modelem M8SII - z procesorem s 905x - czy są już może dostępne inne lepsze odtwarzacze w tym przedziale cenowym ???

 

infm

New member
Problem z nc+go i tvn player i itp

Hej,

widzę tu podobny wątek i mam pytanie, czy na moim memobox t95n mini m8s s905, jest możliwość w jakiś sposób, żeby normalnie działały aplikacje z tytułu posta? Aktualnie, gdy uruchamiam np. player tv, słyszę głos, nawet widać wyświetlanie się znaczka wieku i itp, lecz nie widać samego obrazu video. Czy można na tym konkretnym mboxie, jakoś temu zaradzić? Będę wdzięczny za pomoc.
 

kret_1

New member
M8S+ Showmax

Mam M8S+ na Amlogic S812, Android 5.1.
Aplikacja Netflix ze sklepu Play działa na nim bez problemu, problem jest z Showmax.
Aplikacje Showmax idzie bez problemu zainstalować, uruchomić, zalogować się na swoje konto Showmax. Generalnie aplikacja działa bez problemu. Problem jest podczas uruchomiania filmu, aplikacja pisze, ze urządzenie nie jest kompatybilne i wyrzuca błąd odtwarzania wideo. Sama aplikacja się nie zawiesza, można zrobić powrót do listy filmów.

Chyba jakiś problem z DRM, choć dziwne, bo Netflix też korzysta z DRM.


Próbowałem to obejść instalując KODI 18 Beta3, który ma Widevine support. Jest dodatek w sieci Showmax dla KODI.

Kodi 18.3 działa mi bez problemu, dodatek zainstalował się bez problemu, można się zalogować na konto Showmax i wyszukiwać filmy, ale w momencie odtworzenia otwiera okno odtwarzacza na ułamek sekundy i od razu je zamyka.

Ma ktoś pomysł jak uruchomić Showmax na M8S+?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Powodem jest najprawdopodobniej to, iż box jest zrootowany. Jeżeli tak, sugeruję którąś z aplikacji do ukrycia roota, np. Hideroot lub coś w tym stylu.
 
Do góry