Ferguson Fbox 4k

Keenzoo

New member
Witam

Zakupiłem odtwarzacz multimedialny Ferguson Fbox 4k. Posiadam tv samsunga 40" oraz amplituner sony SONY STR-DE497. Problem polega na tym, że dźwięk w filmach z kodekiem dts, dolby i innym przestrzennym jest odtwarzany bez kodowania czyli słychać go na wszystkich głośnikach, ale jednocześnie (brak kodowania dźwięku).
Sprzęt jest tak podłączony : fbox4k > hdmi > tv > kabel optyczny do amplituner.

Kiedy wybieram w fbox4k jako wyjście dźwięk 5.1 to nie ma w ogóle dźwięku. Kiedy natomiast wybieram 2.0 dźwięk jest odtwarzany na wszystkich głośnikach, ale bez dekodowania.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem ?
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
 

Keenzoo

New member
Mam kodi i mxplayer. Ani jeden ani drugi nie czyta dts ani dolby.

W mxplayer wgrałem specjalny kodek v7 neon, który niby obsługuje dts i ac3, ale nadal jest tylko dźwięk 2.0.
 
Ostatnia edycja:

Keenzoo

New member
Pojawił się kolejny problem. Dziś uruchomiłem fbox 4k i pojawiła się informacja o dostępnej aktualizacji. Uruchomiłem ją i po niej, nie działa ani pilot, ani wifi. Do tego w informacji o urządzeniu widnieje nazwa : Ariva 4k Combo (a fizycznie mam sprzęt fbox 4k). Widzę,że w oprogramowaniu panuje totalny chaos.

Miał może ktoś podobny problem i wie jak wgrać poprzednie oprogramowanie ?
 

MacPaul

New member
cześc

ja mam ten player i powiem Ci, że jesli tylko takie masz problemy to się ciesz :)
u mnie cała lista długa na kilometr a wsparcie techniczne od fergussona żadne !
Kupiłem już 3 sprzęt tej firmy (taki mój patriotyzm lokalny - jako Poznaniak) i z każdym są problemy.
W tym np :
po podłączeniu do ampli Yamaha (jeden z wyższych modeli - 7) w ogóle nie widzi urządzenia i nie pomaga żadne ustawienie, resetowanie itp (a mam sporo innych urządzeń i żadnych problemów)
klawiatura na blutootch jest zalogowana i sparowana ale nie idzie jej uzywać
DTS mi oczywiście na MPlayerze nie chodzi
żadne DTS-MA , itp nie ma możliwości
aplikacja IneaTV działała (programy TV) a po jakimś czasie już nie i nic nie pomaga i nie mozna oglądać
zacinanie się po jakimś czasie działania - bez dużego obciążenia - ale wiadomo za mało RAMu jak na androida

tak więc ogólnie wyrzucone pieniądze. Nie polecam.
 

radkor

New member
Za problemy z dźwiękiem wielokanałowym odpowiada sam Android. Pełne wsparcie dla Pass-through (po HDMI i Optyku/Coaxialu) wielokanałowego DTS i AC3 jest dopiero w Androidzie 6.
Posiada go Fbox 4X (następca Fbox 4K). Dzisiaj go kupiłem. Odtwarzanie DTS/AC3 5.1 działa wyśmienicie w Kodi (16.1) jak i MXPlayer.
Za to samo Kodi 17 łapie delikatne ścinki obrazu... Wygląda to tak jakby Fbox 4X nie dawał rady. Póki co może to być wina samego Kodi V17 lub Fbox4 gdyż w sumie obaj są kilkudniowymi nowościami...
 
Ostatnia edycja:

MrsN1

New member
Zakupiłem wersję 4X i już przy pierwszym uruchomieniu urządzenia pojawił się problem z Wi-Fi. Sieć, z którą bez problemów łączą się w domu telefony, laptopy i tablety jest dla tego urządzenia nieosiągalna lub zrywa połączenie po kilku sekundach (przy dobrym zasięgu). Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji jest jeszcze gorzej, a urządzenie kupiłem głównie ze względu na wsparcie wifi w 2 zakresach. Zwracam go dzisiaj do sklepu i w tej cenie poszukam już czegoś z 2gb ramu na pokładzie..
 
Do góry